Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Можливо, і в Росії скоро приймуть закон про старательство.
У Росії, добувати золото і драг метали і камені фізичним особам заборонено законом. Хоча, в сусідньому Казахстані, з яким у нас практично немає кордонів, отримати ліцензію на видобуток драг металів скоро зможе кожен бажаючий.
В кінці червня 2018 року в Казахстані вступає в силу новий закон про старательство, що дозволяє видобуток дорогоцінних металів і каменів громадянам Казахстану.
Новий закон Казахстану говорить.
- Допускається добувати золото не більше 50 кілограмів в календарний рік. (На суму 120 мил РФ рублів.)
- Золото здається в Національний банк за світовою ціною 2450 руб за грам (ціни на січень 2018 р).
- Для отримання ліцензії на видобуток золота необхідно: заяву із зазначеними координатами ділянки, план робіт, заставу за рекультивацію і оплата за користування земель.
Як взяти ліцензію на видобуток золота і дорогоцінних каменів.
Особа, зацікавлена в одержанні ліцензії на старательство, подає в місцевий виконавчий орган області письмову заяву, в якій зазначає географічні координати кутових точок ділянки із зазначенням загальної площі. Надає план старательства, який підлягає державній екологічній експертизі.
Відомості про подану заяву із зазначенням координат ділянки і заявника розміщення на публічному офіційному сайті протягом одного робочого дня з дня подачі заяви. Перший подав заяву на ділянку, має переважне права перед іншими заявниками.
Місцевий виконавчий орган області розглядає заяву протягом семи робочих днів з дня його надходження і видати ліцензію на старательство або відмовляє в її видачі.
Відмова в видачі ліцензії може бути тільки в разі зайнятості ділянки або заявник мав порушення по попередньої ліцензії.
Особа, яка отримала ліцензію на старательство, зобов'язана сплатити підписаний бонус в розмірі, в порядку та строки, які передбачені податковим законодавством Республіки Казахстан. Який розмір бонусу поки не відомий. Так само, внести заставу за рекультивацію земель. Застава на рекультивацію повертається після завершення робіт і рекультивації земель. Загальна сума застави розраховується з кількості гектарів узятих під старательство. Розмір забезпечення за один гектар визначається місцевим виконавчим органом області.
Терміни ліцензування та площі.
Ліцензія видається на три роки. Термін ліцензування можна продовжити ще на три роки тільки один раз. Разом 6 років. Площа ділянки для старательства повинна становити не менше 500 квадратних метрів і не більше 5 гектарів.
Використання земель і техніки.
Дозволяється використовувати таку техніку: один вантажний автомобіль вантажопідйомністю не більше 10 тонн, будь бурове обладнання, екскаватора і / або бульдозера з об'ємом ковша в сукупності не більше 0,5 кубічного метра, що належать безпосередньо господареві ліцензії на правах власності;
Здійснювати земляні роботи, в тому числі і буріння на глибину не більше 3 метрів від найнижчої точки земної поверхні ділянки старательства;
Не допускається використовувати екскаватори і бульдозери на водних об'єктах та землях водного фонду, що припадають на ділянку старательства. Тобто, ви можете використовувати мінідрагі, шлюзи, проходнушкі і інший ручний або підлозі ручний інструмент для промивання. Не можна робити великі загати з допомогою техніки.
Застосовувати хімічні реагенти і вибухові речовини. Зводити і будувати капітальні споруди. Вивозити за межі дільниці старательства грунт і витягнуту гірську масу.
Рекультивація земель.
Після завершення видобутку старатель зобов'язується привести в порядок ділянку ліцензування. Прибравши всі сліди земляних робіт, відновити лісовий масив. Щоб забезпечити гарантію рекультивації, старатель перед початком робіт вносить заставу на рекультивацію. Якщо рекультивація не була проведена належним чином, застава не повертається.
Обсяги видобутку і розрахунки за здобуте золото.
Допускається добувати золото в розмірі не більше 50 кілограмів в календарний рік. (Це приблизно 120 мільйонів РФ рублів. Примітка автора.)
Якщо старатель добув золота більш встановленого ліміту в 50 кілограм, то весь понад видобутий метал переходить безоплатно у державний фонд.
Весь видобутий метал і коштовне каміння, старатель зобов'язаний здавати державі в Національний Банк Республіки Казахстан.
Приймання видобутого металу проводиться державою здійснюється по міжнародному ринковими цінами. (Ціна золота на січень 2018 року - 2450 руб. За 1 грам. Примітка автора.)
Старатель зобов'язаний раз на рік надавати звіт про здобуті дорогоцінних металах і дорогоцінному камінні місцевому виконавчому органу області, який видав ліцензію на старательство
Який же в цьому інтерес для Російських старателів?
Не секрет, що приватної, незаконної золотодобуванням в нашій країні займаються багато. Межують з Казахстаном багаті золотом області Оренбурзька, Омська, Алтай, ... почнуть здавати золото не «Чечензолото» і «Інгушзолото», так називають незаконні золото прийомні каси в Росії, а легально в сусідній Казахстан. Благо, між Росією і Казахстаном, по суті, немає меж і проїзд вільний. У Казахстані ціни на прийом золота будуть вище нашого чорного ринку і здача золота виробляється згідно із законом. Ніхто не буде питати у казахів, де він золото взяв, накопав або скупив.
Російські старателі отримують можливість офіційно влаштуватися на роботу і добувати золото в Казахстані під чужим ліцензією.
Для Казахстану цей закон не тільки кошти поповнить золотий запас країни, а й легалізує старательство як бізнес, тим самим припинивши нелегальну скупку золота і дорогоцінних каменів. Крім того, що не менш важливо, старателі зможуть провести геологічну розвідку без будь-яких вкладень з боку держави.
Хочеш чи не хочеш, а нашому чиновницькому "старательську лобі" доведеться прийняти якийсь розумний закон щодо приватного старательства в Росії. Будемо чекати результатів.
Якщо у вас є питання по видобутку золота, будь ласка, пишіть в коментарях, постараюся відповісти.
Автор Рудольф Кавчік
Фото з особистого архіву