Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Сучасне топлення залишає бажати кращого, рахунки за опалення приходять величезні, а тепла як не було, так і немає. Часто піднімається питання про автономне опалення в колі сім'ї, якщо вже платити так за використану енергію, витрачену на обігрів. Але просто вирішити, що необхідно відмовитися від централізованого опалення недостатньо. Потрібно пройти великий підготовчий процес, перш ніж обзаведетеся власним опалювальним котлом. Помилки в попередніх розрахунках призводять до неспроможності обладнання забезпечити приміщення необхідним теплом, особливого, коли погодні умови погіршуються. Розглянемо це питання детально, уникаючи вирішальних похибок.
Що потрібно для розрахунку потужності котла опалення?
Купівля котла, навіть якщо він найпотужніший з існуючих моделей, може стати невиправданою витратою коштів. Для правильного розрахунку необхідно врахувати наступні фактори:
- кліматичні умови регіону проживання;
- квадратуру приміщення, що опалюється
- давність споруди;
- кількість енергії для нагріву рідини до певної температури.
Північні регіони відрізняються від південних в температурному вираженні зимових періодів. Отже, чим холодніше зима, тим більше буде витрачено енергоресурсів для того різання однією і тією ж роботи. Потужність встановленого обладнання повинна відповідати нормам, для підтримки температури на певній квадратурі приміщення. Розрахунок завжди проводять з розрахунку витрат на 1 м². Додатковими коефіцієнтами знижують теплові показники, беруться з технічних характеристик будівлі, давність споруди грає головну роль, з роками теплоізоляція будинку приходить в непридатність, втрати тепла збільшуються, як наслідок, потужність збільшується. Втрати тепла від газових котлів та електричних різні, але в середньому втрати складають 20% від загальної кількості виробленого тепла.
Зниження температури веде до спаду газового тиску, це зменшує ККД котла, такі і безліч інших нюансів повинні враховуватися при виборі потужності.
Можливо, варто придбати найпотужнішу модель котла?
Багато хто думає, що проблема вирішена, якщо купити найпотужнішу, регульовану модель на ринку, але це далеко не так. Оскільки механічне регулювання відходить на задній план, автоматика, спочатку розрахована на проведення певної роботи, не дозволить зробити вам маніпуляції, які задумали. Потужні котли розраховані на опалювальний процес великих і холодних приміщень, наслідки придбання подібного обладнання для малогабаритної квартири, наприклад, мають невиправданий витрата, до того ж розміри такого обладнання перевищують звичні стандарти.
Чим загрожує неправильний вибір устаткування?
Якщо ви придбали опалювальний котел без необхідних розрахунків, готуйтеся:
- різкого збільшення плати та споживані ресурси;
- коефіцієнт зносу обладнання підвищується в кілька разів;
- автоматика швидко виходить з ладу, через постійне перемикання з працюючого режиму в що не працює стан;
- знижується ККД.
Тільки правильний розрахунок потужності апарату, допоможе отримати необхідне тепло для будинку, не порушуючи технічний стан довгий час.
Газові котли з квартирної конфігурацією
Маючи деякі навички в обчисленнях, відомі зі школи, виробляємо необхідні розрахунки, отримані показники, з невеликою похибкою, беруть участь у виборі опалювального обладнання для будинку, квартири. Висота приміщення, стандартно береться три метри, якщо висота більше, беруть інший показник. Необхідні параметри:
- питома потужність котла (УМК);
- площа (S);
- потужність котла (МК)
Формула розрахунку МК = S * УМК / 10, де 10, це квадратні метри на які розрахована УМК. Отримана потужність вимірюється в кВт, отримана потужність порівнюється з таблицею показників, з розрахунку на регіональне розміщення.
- Південні регіони - 0,7-0,9 кВт.
- Регіони середньої смуги - 1,0-1,5 кВт.
- Північні регіони - 1,5-2,0 кВт.
Використовуючи формулу розрахувати необхідну потужність нескладно. Наприклад, опалюючи площа дорівнює 150 м², регіон проживання північний, беремо середнє значення, отримуємо 150 * 1,8 / 10 = 27 кВт, це потужність котла опалення, якщо хочете придбати котли подвійного призначення, якими є двоконтурне обладнання, до отриманої потужності потрібно додати 25% потужності, ця частина буде йти на нагрів води в побутових цілях.
Не всі квартири і жінка мають висоту три метри, для приміщень з нестандартною висотою стелі використовують наступну формулу для розрахунків: МК = Qт * До зап. З попередньої формули значення МК відомо, Qт - теплові втрати будівлі, К зап - коефіцієнт запасу, фахівці з опалювального обладнання рекомендують брати не менше 20% для збільшення потужності.
Звідки ж взяти показник Qт? Дані розраховують за формулою: Qт = V * Pt * k / 860.
- V - об'єм житлового простору, вимірюється в м ³;
- Pt - різниця температур між вуличними і домашніми показниками, одиниця виміру ° С;
- k - коефіцієнт, який показує розсіювання тепла, залежить від теплоізоляції.
Показники k залежать від самої будівлі, технологічного процесу будівництва, інших характеристик. Показник має наступні табличні дані, згідно з якими роблять розрахунки:
- Приміщення з дерева, з металевими каркасами мають показники від 3,0 до 4,0.
- Цегляні будинки, з кладкою в одну цеглину, дають коефіцієнт розсіювання від 2,0 до 2,9.
- Подвійна кладка цегли, середня теплоізоляція - 1,0 - 1,9.
- Будинки з підвищеним теплоізоляційним шаром мають самий низ кий показник не перевищує 0,9.
Малогабаритні квартири, в будинках з хорошою тепловою ізоляцією, що не потребуватиме великої потужності котла. Придбати котел точної розрахункової сили не завжди виходить можливим, в такому випадку варто придбати обладнання з показниками трохи вище отриманих в розрахунках.
Якщо відчуваєте невпевненість у власних розрахунках, завжди можна звернутися до фахівців, або знайти в інтернет просторі калькулятори для розрахунку, зазвичай такі види послуг надає організації з продажу апаратури.
Для автоматичного розрахунку запасіться даними:
- бажані температурні показники, в цифровому вираженні;
- середній показник в найхолоднішу пору року, показник береться за один тиждень;
- число поверхів у будинку;
- наявність вентиляції, її вид;
- висота приміщення;
- особливості міжповерхового перекриття;
- товщина міжквартирних, несучих стін, матеріал, кладка, якщо присутній;
- довжина стін, окремо;
- число віконних прорізів;
- точний опис склопакетів, матеріалу рам, інша інформація;
- віконні розміри.
Деякі розрахункові програми запитують іншу інформацію, попередньо ознайомтеся з застосовуваної для розрахунків інформацією.
Всі ці розрахунки застосовні до газових котлів, які на ринку займають вигідне становище, так як електричні мережі мають властивість відключати подачу енергетичних ресурсів.
Порівнюємо опалювальні котли
Вибір котла грунтується не тільки на розрахунках потужність, існує ряд інших показників, на які варто звернути увагу, придбання робиться не на один сезон.
Електричні котли мають такі технічні характеристики і особливості:
- відносна економія через споживаного ресурсу - електроенергії, для опалення, пов'язане з тарифами;
- екологічна чистота обладнання;
- компактні розміри;
- простота в налаштуваннях регулювання потужності споживання.
Котли «рідкопаливні» екологічною чистотою не відрізняються, таке обладнання часто встановлюють в заміських будинках, де є достатньо місця для зберігання паливного запасу. У будинках на території міста, використання перевищує показники вартості газового опалення, пальне паливо занадто дороге задоволення для міста, в заміських умовах велика частина палива з'являється внаслідок ведення сільського господарства.
Газові котли мають наступні властивості:
- експлуатація проста, особливо в автоматичних та напівавтоматичних моделях;
- паливо надходить по трубах, економить місце;
- невеликі габарити;
- економічність споживаних ресурсів.
Який би варіант не був обраний, вартість буде залежати від ринкової вартості на ресурси і встановлені тарифи.
У будь-якому випадку, автономне опалення цілком виправдовує витрачені на це кошти.
Розрахунку потужності котла опалення
Опалення будинку твердопаливним котлом
Схема опалення приватного будинку вугільним котлом
Схема опалення будинку
Комбіновані котли для опалення будинку
Що потрібно для розрахунку потужності котла опалення?Можливо, варто придбати найпотужнішу модель котла?
Чим загрожує неправильний вибір устаткування?
Звідки ж взяти показник Qт?