Біль: як ми вирішили заробити на YouTube-каналі про нерухомість

  1. Що буває з людьми, які проходять 1 курс з маркетингу?

Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

Більше цікавих матеріалів по темі - в нашому спецпроекті «Digital в нерухомості»

Ідея створити відеоблог про нерухомість прийшла під час SMM-тендера для будівельної компанії в Петербурзі. Під час підготовки пропозиції виявилося, що в Санкт-Петербурзі в цьому плані нічого цікавого немає. SMM зводився до ведення спільнот в великій трійці ( «ВКонтакте», Facebook, Instagram), таргетированной рекламі і посівам відгуків.

На тендер ми вийшли з нестандартною пропозицією. Крім типових активностей ми запропонували створити блогера, який буде робити огляди на нерухомість Санкт-Петербурга. Природно, що працює не від імені забудовника, але просуває його інтереси. Про такому форматі роботи багато місяців по тому говорив Аміран Сардар в інтерв'ю у Тинькова.

Співпраця полягає в тому, що бренди вирощують блогерів, ті, в свою чергу, стають їх Амбассадор. Але клієнт не захотів експериментувати і вибрав агентство з типовим пропозицією. Ми вирішили, що проект перспективний і його потрібно робити самим.

Що буває з людьми, які проходять 1 курс з маркетингу?

Нічого особливого: у них залишаються знання з 1 курсу з маркетингу. Але що, якщо з'єднати 3 кращих курсу з маркетингу і віддати їх за супервигідною ціною тим, хто хоче знати все?

Ми зібрали всі ключові знання в області інтернет-маркетингу і перетворили їх у зрозумілі інструкції та покрокові алгоритми. Тобі залишилося тільки скористатися ними.

Реклама


Блог про нерухомість ми назвали «Двигуни по недвіжкі». Формат - веселі огляди про новобудови. Знайшли харизматичного ведучого, написали забавні сценарії і поїхали знімати. Перші ролики ми викладали в популярне міське співтовариство в Петербурзі, цим перевіряли інтерес до теми і сам матеріал.

Пост з анонсом нашого проекту

Тест виявився вдалим. Відео активно дізлайкалі і лайкали, писали погані і хороші коментарі, але головне - дивилися.

Відео активно дізлайкалі і лайкали, писали погані і хороші коментарі, але головне - дивилися

Позитивний відгук у коментарях на YouTube

Після старту ми вклалися в проект. Створили представництва у «ВКонтакте» і Facebook. Там почали промотувати ролики. Додатково використовували всі доступні джерела для отримання безкоштовного трафіку, в тому числі SEO.

Вивести відео на першу сторінку видачі - додатковий плюс, так як посилання на ролик має превью, що вигідно відрізняє її від звичайного сниппета. На таку посилання не могли не звернути уваги потенційні клієнти і забудовники. Специфіка полягала в тому, що ми працювали з низькочастотними релевантними запитами, а не з загальними запитами, тому як конкуренція за такими запитами дуже і дуже висока.

Ось такого результату нам вдалося домогтися:

Друга сторінка видачі за запитом «Яніно відгуки жителів»

З огляду на, проти якого ресурсу ми боролися, результат відмінний.

Перерахуємо кілька порад, які допоможуть для SEO-просування відео на YouTube:

  • використовуйте ключевик в назві відео;
  • перед завантаженням відео перейменуйте його на комп'ютері в кінцевий варіант;
  • в описі до відео напишіть унікальний текст з використанням ключових слів;
  • в тегах прописуйте не тільки ключові слова по темі, але і залишайте мітки з назвою компанії / проекту;
  • використовуйте субтитри (створення субтитрів - в програмі aegisub, а конвертація в потрібний формат - через ass2srt);
  • розміщуйте посилання на відео на різних майданчиках (сайт, соцмережі, форуми).

Така оптимізація корисна і для пошуку на YouTube. Конкуренція в вузьких сегментах там ще маленька, тому добре оптимизированному контенту забезпечений органічний трафік. Для нас основним джерел трафіку став сам YouTube.

Джерела трафіку для відео «ЖК Янінскій каскад - відгуки від" Двигуни від недвіжкі

У соціальних мережах просувалися за допомогою промопостов. У «ВКонтакте» таргінг на співтовариства пов'язані з об'єктом в відео, в Facebook - за інтересами.

Важливо: в Facebook потрібно заливати відео, а не давати посилання на YouTube. Так воно буде краще ранжуватися і автоматично запускатися в стрічці новин. Але перегляди в такому випадку не враховуються в статистиці YouTube.

Ми вирішили чергувати формат постинга: посилання з YouTube / відео на Facebook.

Ми вирішили чергувати формат постинга: посилання з YouTube / відео на Facebook

Вид поста з підвантаженим відео і з посиланням на YouTube

Ми використовували Facebook як додатковий майданчик, а за основну взяли «ВКонтакте». Там уже були сформовані співтовариства передплатників певних житлових комплексів, тому потрапити в їх поле уваги було не так складно.

Крім таргета на передплатників певних груп, ми використовували партизанські методи. У групах, де відкрита стіна - розміщували пости про огляд від імені мешканців. Де закрита - писали в коментарі під постами із зв'язковим переходом на відео.

У наше співтовариство в «ВКонтакте» полилися прохання зняти репортаж про певний ЖК. Писали під відео, в пошту і в личку ведучому. В основному це були прохання пайовиків, чиї об'єкти затримують. Одного разу нам написав хлопець з Брянська, який хотів купити квартиру в Пітері. Просив зняти кілька ЖК, так як він з іншого міста і не може їх подивитися.

Якщо сегментувати всі повідомлення в личку «ВКонтакте», то вони виглядали так:

  • пайовики, які хочуть розібратися зі своїм забудовником (70%);
  • цікавляться певними ЖК (15%);
  • пропозиція про співпрацю від інших блогерів (10%);
  • запити на підбір квартири (5%).

Все складалося чудово, але ми шукали монетизацію проекту (варіанти з продажем лидов не розглядали, їх було дуже мало), чекали пропозицій від забудовників. Прямими продажами ми не займалися, тому в пріоритеті були саме запити від компаній і їх підрядників. Щоб не злякати агентства, які ведуть забудовників, ми офіційно ніде не говорили, що «Двигуни по недвіжкі» - це проект Molinos.

Це була правильна стратегія, так як першими до нас почали звертатися представники петербурзьких агентств. Дізнавалися вартість співробітництва, можливі формати і зникали. Спроби зв'язатися губилися в листуванні.

Для себе сформували такі причини цього: агентства дізнавалися ціни, і робили контент для клієнтів самі або просто лякалися цін.

Мінімальний формат співпраці коштував 50 000 рублів. У нього входив огляд об'єкта забудовника в нашому форматі і додатковий посів ролика на 5 тисяч переглядів. У відео ми завжди говорили правду, але в цьому варіанті співпраці нівелювали негатив офіційною позицією будівельної компанії.

Слідом за агентствами потягнулися представники новинних порталів, які хотіли нам платити по тисячі рублів за ролик, щоб ми робили відео за їхнім сценарієм. Такий формат не влаштовував нас.

Вхідні заявки не виправдали себе. Після року роботи - жодної конверсії. Щоб щось якісно змінити, потрібно було виводити проект з режиму «хобі». Посадити на проект продажника, запустити PR-послуги. Але ми зрозуміли, що наша ставка на візіонерів-менеджерів в будівельних компаніях була програшна. Забудовники не готові до нових інструментів, які не дають прямого ефекту.

Ми вирішили закрити проект. Активне життя «Двіжек» закінчилася на таких цифрах - 4000 передплатників на всіх платформах, понад 100 000 тисяч переглядів. Кожен ролик набирав в середньому по 5000 переглядів. Хороші результати для проекту, який був самодіяльністю і не мав багатотисячних бюджетів.

Мораль історії тривіальна - «спочатку продайте, а потім робіть». Наш проект не зміг заробляти, тому ми його закрили. Але якби він виграв в тому тендері, то в Петербурзі був би чудовий кейс по таємного просуванню!

Більше цікавих матеріалів по темі - в нашому спецпроекті «Digital в нерухомості»

Думка редакції може не збігатися з думкою автора. Ваші статті надсилайте нам на [email protected] . А наші вимоги до них - ось тут .

Що буває з людьми, які проходять 1 курс з маркетингу?
Що буває з людьми, які проходять 1 курс з маркетингу?
BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online