- Способи боротьби із занадто високою і дуже низькою температурою в квартирі
- Регулювання від опалення за допомогою біметалевих радіаторів
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Мешканці упорядкованих будинків дуже часто задаються питанням про те, яка температура опалення вважається оптимальною для проживання.
При покупці обігрівального пристрою слід звертати увагу на потужність і тип обігрівача.
Але такі норми не встановлені ні в одному законодавчому акті. Вся справа в тому, що температура в квартирі багато в чому залежить не тільки від батареї. На коефіцієнт теплопередачі великий вплив мають радіатори. різні типи радіаторів будуть по-різному віддавати тепло.
Краще за всіх нагріваються радіатори, зроблені з алюмінію. Погано передають тепло чавунні прилади, але все одно з конвекторами їм не зрівнятися. Конвектор ще може називатися регістром (у них найнижча тепловіддача). Нормальну температуру батареї ніхто не встановлював, але зате є норми для температури повітря. У житлових кімнатах вона становить 18-24 ° С, а в передпокої і туалетних кімнатах 14-22 ° С. У Росії найкомфортнішою вважається температура, рівна 24 ° С. Зарубіжні країни мають свій погляд на це. Наприклад, в Японії та Англії вважається, що в будинку має бути трохи прохолодно.
Вважається, що батарея не повинна надто нагріватися. Звичайні батареї витримують температуру до 95 ° С. Поліпропіленові трохи більше - до 110 ° С. Але через занадто великого нагріву вони швидко виходять з ладу. Тому робити температуру в батареях занадто високою не рекомендується.
Способи боротьби із занадто високою і дуже низькою температурою в квартирі
Схема опалення будинку.
З настанням опалювального періоду багатьох починає турбувати занадто низька температура в квартирі. Підвищити її можна декількома способами. Перший спосіб - збільшити кількість опалювальних приладів. Це найпоширеніший спосіб, за допомогою якого регулюють клімат в будинку. Можна запросити майстра і повісити ще одну батарею або можна придбати електричний нагрівальний прилад. Цим пояснюється популярність в народі радіаторів. Керування системою опалення за їх допомогою дуже дієва.
Другий спосіб - збільшити число секцій на батареї. Таким чином збільшиться площа обігрівача, і він буде віддавати більше тепла. Працівники ЖКГ такий спосіб не заохочують, але протизаконними діями це не вважається. Трапляється, що в квартирі не холодно, а жарко. Великих проблем в цьому випадку не виникає. Адже легше боротися зі спекою, ніж з холодом. Досить відкрити кватирку, і в квартирі відразу стане набагато прохолодніше.
Але занадто висока температура теж може доставити великі неприємності. У такому приміщенні не можна перебувати занадто довго. Вологість повітря може перевищити норму і почне утворюватися конденсат. Це недопустимо. Житлове приміщення потрібно постійно провітрювати. У будинок проникне свіже повітря, який дуже корисний. Головне - не перестаратися, щоб мешканці не почали мерзнути.
Регулювати високу температуру можна за допомогою теплої непроникною тканини, її потрібно повісити прямо на радіаторі. Тканина утруднить теплопередачу від батареї. Щоб більш ретельно стежити за температурою батареї можна встановити на ній спеціальні регулятори. Найчастіше вони застосовуються, якщо в квартирі дуже холодно.
Регулювання від опалення за допомогою біметалевих радіаторів
Для того щоб регулювати температуру опалення, рекомендується провести заміну чавунних радіаторів на біметалічні . Це допоможе збільшити інтенсивність опалення приміщення. Такі батареї можуть відрізнятися за зовнішнім виглядом. щоб потужність опалення була достатньою, необхідно точно розрахувати, скільки знадобиться радіаторів.
При цьому обов'язково враховується площа приміщення. Прийнято вважати, що для опалення 1 м² необхідно 100 Вт, приблизно стільки тепла виробляє одна секція чавунної батареї. Біометрична виробляє в 2 рази більше тепла. Тому якщо на обігрів кімнати потрібно 2 чавунних батареї, то замість них можна встановити одну біометричну. Це допоможе пристойно заощадити вільний простір. Зазвичай обігрівальні прилади встановлюють прямо під вікнами. Вони не заважають, але все одно просто вікно виглядає набагато краще. Вигода очевидна.