- призначення документа
- Законодавче регулювання питання
- Мети отримання документа
- Форма і зміст
- Розширена версія документа
- Правила оформлення
- Терміни та вартість
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
У недавньому часі внесли зміни в законодавство, що стосуються реєстрації права власності на землю і себе в якості власника нерухомості.
Тепер кожен, кому потрібно переглянути правовстановлюючий документ на яку-небудь ділянку, повинен звертатися в кадастрову службу.
У чому особливість виписки з ЕГРН на земельний наділ і як її отримати? Розглянемо в нашій статті.
призначення документа
Цей документ є єдиним свідченням, що засвідчує наявність прав власності у громадянина.
Крім того, в ній вказані характеристики нерухомості, її стан - чи знаходиться вона під арештом, обтяженням, обмеженням, виступає в якості заставного майна і т.п.
У реєстрі зберігається інформація про нерухомість, що знаходиться в приватній власності. Якщо в об'єкта наразі не має власника, тоді в довідці буде вказано про відсутність власника.
Відсутність відомостей про самого майні може бути в наступних випадках:
- Коли процедура реєстрації прав на нерухомість не була закінчена або не проводилася. У такому випадку для отримання довідки власнику потрібно буде спочатку зареєструвати майно і свої права на нього в ЕГРН, подавши відповідну заяву.
- Через технічні неполадки, що виникли під час видачі даних. Тоді зацікавлена особа може знову подати заяву з проханням відновити або внести відсутні відомості.
Законодавче регулювання питання
В Єдиному держреєстрі включені даний про всі об'єкти нерухомості, що знаходяться в межах РФ.
У Реєстрі громадянин може отримати майже всю інформацію про цікавить його майні, за винятком тієї, що відноситься до конфіденційної інформації. Деякі види виписок отримати може тільки власник майна.
ЕГРН є результатом об'єднання двох баз даних - ЕГРП і Кадастрового обліку. Сама ж виписка замінила свідоцтво про реєстрацію ділянки у власність в держорганах, кадастровий паспорт і виписку, а також довідку про вартість ділянки.
Наказ Мінекономрозвитку визначив способи і порядок видачі реєстрових виписок, а також зразки.
ЗК встановив порядок реєстрації прав громадян на земельні ділянки будь-якої категорії і виду землекористування.
Мети отримання документа
В основному ця довідка потрібна для того, щоб:
- Підтвердити права власника (або співвласника) майна при проведенні будь-якої операції, а також уточнити дієздатність продавця.
- Надати інформацію банку в разі, якщо даний об'єкт нерухомості планується використовувати в якості застави при оформленні позики.
- Видати суду під час судового розгляду, якщо виникли якісь правові спори, що стосуються даного об'єкту нерухомості.
- Порівняти дані з виписки перед проведенням процедури межування ділянки .
Форма і зміст
Реєстрова виписка видається на всі ділянки, незалежно від категорії і виду використання.
завантажити зразок виписки з ЕГРН на земельну ділянку.
Вона готується на основі проведеної раніше процедури межування наділу.
У довідках на землю має бути кілька розділів:
- У першому вказують відомості про характеристики ділянки і його розташуванні в Реєстрі: точна адреса, квадратура, категорія користування, вартість, номер землі по кадастру і в госучёте і інші параметри.
- Другий розділ містить інформацію про власника ділянки: підстави, завдяки яким громадянин присвоїв собі ділянку (а також інші правовстановлюючі документи ), Особисті дані власника, наявність обтяжень і обмежень, що діють щодо даної наділу, відомості про вилучення території (із зазначенням того, який орган присвоїв їх - державний чи муніципальний).
- Третій розділ є графічним - в ньому розташована наочна схема межування ділянки, його поштову адресу, лінії комунікацій та ін.
Існує кілька різновидів документа. Тому на один запит можуть видати тільки один з них, вказаний при замовленні.
Відмінності між паперовою і електронною формою:
- Електронний документ оформляється і видається набагато швидше. Головне, щоб він був завірений цифровим підписом. А ще замовлення електронної версії набагато дешевше. Вона може бути відправлена як у вигляді файлу для друку, так і посиланням для ознайомлення.
- Паперовий варіант видається на руки в відділенні Росреестра, МФЦ або Пошти РФ. На ній обов'язково повинна стояти підпис реєстратора і друк облікового служби.
Простіше і зручніше зробити замовлення довідки через Інтернет . Це дозволяє уникнути черги та заощадити гроші. При цьому можна визначити спосіб відправки та її вид (можна замовити і паперовий, і електронний документи одночасно).
Розширена версія документа
Розширена виписка, крім відомостей загальнодоступного характеру, містить детальну інформацію про власника нерухомості - його особисті дані і форму володіння (одноосібну, часткову, як співвласник і ін.). У ній зазначено не тільки те, хто є власником зараз, але також є відомості про інших власників.
Це дозволяє відстежити, до кого переходили права на об'єкт в останні роки, а також порівняти дані з довідки з іншими документами на землю. Саме розширений варіант виписки потрібен при проведенні різних операцій з нерухомим майном. Її запитують потенційні покупці, суди, кредитори.
Взяти таку довідку може тільки власник.
Правила оформлення
Замовити свідоцтво на ділянку можна різними шляхами:
- Особисто з'явитися відділення Росреестра або МФЦ і подавши туди заяву з документами.
- Зробити замовлення довідки на сайті держпослуг, Росреестра або іншому сервісі, що спеціалізується на наданні громадянам документів.
У будь-якому випадку, буде потрібно скласти заяву або заповнити анкету на сайті. Знадобиться надати паспорт, військовий квиток, СНІЛС або інший документ, що підтверджує особу, а також вказати адресу цікавить нерухомості.
Відмова у видачі обов'язково повинен бути мотивований. Таке рішення можна буде оскаржити в судовому порядку.
Коли прийде сповіщення про те, що довідка готова і її можна забрати, у відділенні видачі потрібно буде пред'явити паспорт і копію заяви.
Терміни та вартість
Видача довідок займає небагато часу:
Довідка залишається в силі 30 днів з моменту отримання.
Витрати на довідку будуть наступними:
- Юридичним особам електронна виписка обійдеться в 600 рублів, а фізичним - в 300 рублів.
- Паперова коштує 2 200 рублів для юросіб і 750 рублів для фізичних осіб.
- Інший вид документа - виписка без координат меж ділянки - 400 рублів для фізосіб і 1 -100 для юридичних.
- Крім держмита за послугу потрібно буде сплатити комісію, за переказ коштів.
Оплата може бути здійснена готівкою або переказом з банківської карти, особистого рахунку або ж електронними грошима.
Про форму виписки з ЕГРН, що містяться в ній відомості і основні відмінності від кадастрового паспорта дивіться в наступному відеосюжеті:
У чому особливість виписки з ЕГРН на земельний наділ і як її отримати?