- Яким має бути мінімальний тиск і як його виміряти?
- Який тиск має бути в водопроводі?
- Як збільшити тиск води у водопроводі?
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Категорія: Водопостачання
Майже для кожного власника приватного будинку або квартири водопровід є прокладені вздовж стін або проходять всередині будівельних конструкцій труби, до яких під'єднані крани, сантехнічні та опалювальні прилади. Насправді водопровідні труби всередині багатоквартирного або приватного будинку є складною за своєю конструкцією та функціонування системою, яка характеризується рядом властивостей і експлуатаційних особливостей. При цьому одним з найбільш важливих характеристик вважається тиск води у водопроводі, оскільки від нього буде залежати працездатність більшості сантехнічних та опалювальних приладів, зручності і комфортна експлуатація.
Недостатній тиск води в квартирі або будинку - часте явище, яке спостерігається в наші дні в багатьох населених пунктах. Особливо ця проблема відчутна в квартирі на верхньому поверсі. Якщо власник приватного будинку може купити і встановити додатковий насос, то в квартирі такий варіант неможливий. При цьому використання посудомийних машин, мийок і душових кабін стає проблематичним, а часом і зовсім неможливим. Як же бути в такій ситуації? Яким способом можна підняти, а при необхідності зменшити тиск води? Чи існують якісь норми і яке обладнання необхідно купити? Відповіді на ці питання ви зможете дізнатися нижче в даній статті.
Відомо, що єдиним способом позбутися від такого дискомфорту в квартирі є використання додаткового насоса, який зможе підвищити тиск до необхідного рівня. Іноді при зменшенні тиску може бути засмічений трубопровід, але в переважній більшості випадків проблема пов'язана з безпосередньо з джерелом водопостачання. Вирішити питання в такому випадку можна двома шляхами:
- придбати насос, щоб підвищити мінімальний тиск;
- підключити до водопровідної мережі насосну станцію з резервної ємністю великого розміру.
Яким методом скористатися - буде залежати від індивідуального вибору з урахуванням ряду факторів, до яких відносяться: поверховість житла, необхідний обсяг споживаної води та ін.
Яким має бути мінімальний тиск і як його виміряти?
Як багатьом з вас відомо, для вимірювання тиску використовуються одиниці, які називаються «атмосфери» і «бар». По суті, це майже одне і те ж, різниця між цими одиницями полягає в тому, що 1,0197 атмосфери = 1 бар. Через несуттєвою різниці їх вважають тотожними. При цьому зазначена одиниця тиску відповідає тиску водяного стовпа висотою 10,19 метра.
Наприклад, насос повинен качати воду на висоту 10 метрів (на 4 поверх будівлі), і при цьому на водопровідному вході в квартиру має бути тиск 2 бар (атмосфери). При цьому насос качає воду з глибини 20 метрів (свердловини), тоді на виході насоса повинно розвиватися тиск 1 + 2 + 2 = 5 атмосфер. Тобто, для підвищення тиску до зазначеного рівня в квартирі підійдуть глибинні насоси, що забезпечують на виході тиск не менше 5 бар.
Якщо ж потрібно просто підвищити тиск до певної норми, а сама вода споживається з міського водопроводу, враховувати додаткову потужність для підняття води з свердловини не потрібно. Цей параметр актуальний лише для власників котеджів і заміських будинків, які добувають воду з колодязів та свердловин. Важливу роль при розрахунку водопровідної системи грає опір трубопроводу, яке буде залежати від довжини, діаметру, кількості поворотів труби і матеріалу, з якого виготовлений трубопровід.
Споживачам, які використовують воду з централізованої міської мережі водопостачання, зазвичай невідомі норми і вимоги, що стосуються тиску та інших параметрів. Необхідно знати, що відповідно до СНиП 2.04.02-84 тиск в централізованої водогінної мережі має становити 4 атмосфери. Але це в ідеалі, а насправді воно може змінюватися від 2 до 6 бар. У разі більш високого тиску різко підвищується ймовірність пошкодження сантехніки. Крім того, в міських мережах часто спостерігаються гідроудари - різкі скачки тиску, викликані завоздушенностью трубопроводу і іншими причинами. Тому труби для експлуатації в міських умовах повинні мати підвищену міцність. Що стосується сантехніки, всі крани, змішувачі, пральні і посудомийні машини зазвичай розраховані на максимальний робочий тиск не менше 6 бар. При цьому перевірка сантехніки часто здійснюється тиском не менше 10 бар.
Який тиск має бути в водопроводі?
Це питання можна трактувати по-різному. Прийнято вважати, що оптимальний тиск на вході змішувачів і інших сантехнічних пристроїв повинна складати 2 атмосфери. При такому тиску користуватися сантехнікою найбільш комфортно, проте для нормального режиму роботи джакузі необхідний тиск не менше 4 атмосфер. Якщо необхідно поливати зі шланга город, двох атмосфер теж буде замало.
На доказ того, що норми тиску є відносними, нагадаємо ще один дуже важливий фактор, що стосується кількості точок водоспоживання. Наприклад, якщо в квартирі відкритий один кран і тиск води на його виході складає рівно 2 атмосфери, воно істотно знизиться при відкритті ще одного крана, не кажучи вже про третє джерело водоспоживання, яким може бути бачок унітазу, пральна або посудомийна машина. А адже саме так і буває, що одна людина миється в душі, інший миє посуд, а в цей час набирає в бак воду пральна машина. У таких випадках точно розрахувати тиск неможливо. Отже, система повинна бути розрахована із запасом, щоб при максимальному водорозборі насос міг забезпечувати адекватне тиск по всіх точках.
Як збільшити тиск води у водопроводі?
Для того, щоб раціонально і оптимально вирішити такого роду проблему доведеться вибирати насос для підвищення тиску води самостійно, з урахуванням особливостей водопровідної мережі. Тут не існує будь-яких розроблених стандартних варіантів, розрахованих суто для квартир або приватних будинків. Як уже згадувалося, збільшити тиск води у водопроводі може:
- насосна станція, до якої під'єднано резервуар великої місткості. Цей спосіб більш практичний оскільки, він дозволяє позбутися навіть від стрибків тиску, коли високий тиск в системі іноді різко зменшується і падає майже до нуля. Єдиним виходом у такій ситуації буде установка накопичувальної ємності (гідроакумулятора), в якій завжди буде зберігатися достатній запас води для побутових потреб;
- насос підвищення тиску, який живиться безпосередньо від водопровідного вводу в квартиру або будинок. Для оснащення водопровідної мережі зазвичай використовуються невеликі за потужністю насоси, які підвищують тиск безпосередньо перед точками водорозбору. Потужність таких моделей можна регулювати вручну, на власний розсуд, але зазвичай для цієї мети використовується автоматичний пристрій, який включає харчування в разі падіння тиску нижче встановленого користувачем межі. Але в будь-якому випадку насос зможе повить тиск води лише в тому випадку, коли вона надходить з міського водопроводу, причому рівень підвищення тиску зазвичай не перевищує 1,5 - 2 атмосфери.
Незважаючи на те що насосна станція з ємністю практично повністю позбавить користувача від турбот з тиском, у неї є великий недолік. Для установки такого устаткування доведеться пожертвувати житлоплощею або простором на горищі будинку. Крім того, періодичне автоматичне включення насосної станції завжди супроводжується досить високим рівнем шуму, чого не можна сказати про компактних малогабаритних насосах. Ще один важливий момент стосується гідроакумулятора, який вимагає регулярного чищення та обробки дезінфікуючими речовинами. При експлуатації резервуара вода в ньому не повинна застоюватися довше, ніж 2 - 3 доби. Хоча є тут і деякі переваги. Наприклад, наповнити резервуар можна вночі, коли діє знижений тариф на електроенергію (при використанні двухтарифні лічильника), а вдень користуватися «дешевої» водою.
Більш точні розрахунки і рекомендації, що стосуються підвищення тиск у водопроводі, можуть забезпечити тільки співробітники спеціалізованих компаній, які проектують трубопровідні системи різного призначення. Однак поверхневий розрахунок можна здійснити самостійно, а всі необхідні роботи можна виконати своїми руками або ж залучити працівників відповідного комунального підприємства.
Яким має бути мінімальний тиск і як його виміряти?Який тиск має бути в водопроводі?
Як збільшити тиск води у водопроводі?
Як же бути в такій ситуації?
Яким способом можна підняти, а при необхідності зменшити тиск води?
Чи існують якісь норми і яке обладнання необхідно купити?
Яким має бути мінімальний тиск і як його виміряти?
Який тиск має бути в водопроводі?
Як збільшити тиск води у водопроводі?