Інфляція починає прискорюватися, рубль слабшає, Центральному банку необхідно дати ринку і економічним суб'єктам якийсь сигнал. Якою буде подальша грошово-кредитна політика, і чи зазнає вона якісь зміни?
Перше після серпневих канікул публічний виступ глави ЦБР заплановано на вівторок в Сочі, де Ельвіра Набіулліна і її колеги збираються говорити про фінансову доступності та розвитку конкуренції, але навряд чи уникнуть питань про те, куди все-таки може піти ключова ставка.
На тлі самого різкого з квітня обвалу рубля в серпні учасники ринку все частіше говорять про можливу жорсткість грошово-кредитної політики, пише Bloomberg.
Наступне рішення про рівень ключової ставки повинно бути прийнято ЦБ і його главою Набіулліної в середині вересня. На думку аналітиків Ощадбанку, ставка, найімовірніше, зросте з 7,25% до 7,5%. У свою чергу в інвестиційній компанії "Локо-Інвест" оцінили ймовірність зростання ставки відразу в 78%, написали на минулому тижні в РБК.
Взагалі, варто відзначити, що перший тиждень осені в РФ буде багата на фінансові конференції, Ельвіра Набіулліна також відправиться з лекцією в Вашингтон.
Під кінець тижня чиновники і фінансисти зберуться в московському Манежі, щоб обговорити перспективи розвитку ринку капіталу в світлі загрози нових санкцій. Зазнає зміни фінансово-економічна політика РФ після бурхливого серпня, розповість міністр фінансів Антон Силуанов.
Разом з тим, не можна не відзначити, що підвищення ключової ставки Банку Росії було б крайнім заходом. Економіка і при поточних ставках не може вийти на виразні темпи зростання.
Сама Набіулліна не так давно в інтерв'ю The Wall Street Journal зізналася, що російська економіка буде рости на 1,5-2% в рік. Вона не зможе рости швидше, навіть якщо ціни на нафту підскочать вгору.
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
На валютному ринку Emerging Markets знову штормить. Хто цього разу в лідерах падіння і як почуває себе рубль? "ЛУКойл" обійшов Сбербанк за капіталізацією, ставши таким чином другою найдорожчою компанією.
З іншого боку, необхідно відзначити, що російська влада дійсно зробили багато, щоб економіка стала більш стійка до зовнішніх шоків, зокрема істотно скоротився зовнішній борг.Нагадаємо, проблеми більшості країн, що розвиваються пов'язані якраз з надмірними запозиченнями в доларах. Зараз, коли американська валюта зміцнюється, а дефіцит доларів у світі зростає, їх валюти стрімко дешевшають, що робить їх неплатоспроможними.
Які сигнали отримає ринок і чи буде ЦБ підвищувати ставку?
Якою буде подальша грошово-кредитна політика, і чи зазнає вона якісь зміни?
Хто цього разу в лідерах падіння і як почуває себе рубль?