- НКРЕКУ переглянула тарифи на холодну воду в деяких українських містах
- Чому дорожчає холодна вода
- Як платити за воду менше
- АВТОР:
- Орфографічна помилка в тексті:
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
11 серпня 2017, 7:56 Переглядів:
НКРЕКУ переглянула тарифи на холодну воду в деяких українських містах
Де подорожчала води. Фото: архів.
В Україні через зростання зарплат і скорочення споживання зростають тарифи на холодну воду. Постачальники звернулися до Національної комісії з питань держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) з проханням переглянути вартість водопостачання. У деяких містах тарифи вже підняли, в інших - остаточне рішення ще не прийнято. Сайт "Сегодня" з'ясував, як і де подорожчала комуналка влітку.
Чому дорожчає холодна вода
У тарифі на воду кілька головних складових: вартість електрики (з її допомогою працюють насоси), заробітна плата співробітників і податки. Крім того, паркан, транспортування і контроль питної води також обходиться постачальникам "в копієчку". Чим більше обсяги поставок, тим дешевше собівартість водопостачання.
Місцева влада стверджує інвестиційні програми підприємств, прогнозовані обсяги споживання, закладені в тарифах. Після підприємства подають свої розрахунки в НКРЕКУ і просять затвердити нові ціни . Ще кілька місяців тому в Нацкомісію приїхали представники місцевої влади з різних міст для того, щоб презентувати нові розрахунки. Як виявилося, реальні обсяги споживання води виявилися значно меншими за прогнозовані - тарифи зростають і українцям доводиться економити.
Вартість води переглянули з урахуванням зростання зарплат, подорожчання електроенергії і нових обсягів споживання. "Нові тарифи затверджені міською владою. Тариф повинен відповідати витратам, які несуть підприємства. Не повинно бути соціального популізму", - сказав заступник мера Південного Дмитро Любивий.
До слова, сайт "Сегодня" розробив спеціальний калькулятор, який дозволяє визначити, чи багато ви витрачаєте води і чи відповідають ваші витрати нормативним.
У деяких містах НКРЕКУ вже затвердила нові тарифи, інші все ще чекають своєї черги. Так, вже в червні в Києві, Львові, Рівне , Дніпрі та Хмельницькому українці отримали "потовстішала" платіжки.
Як змінилися ціни:
- "Київводоканал" - з 13,77 до 15,79 гривень за куб
- "Львововводоканал" - з 10,49 до 13,41 гривень за куб
- "Рівнеоблводоканал" - з 13,38 до 15,84 гривень за куб
- "Дніпроводоканал" - з 12,45 до 13,32 гривень за куб
- "Хмельницькводоканал" - з 11,49 до 13,91 гривень за куб
Варто відзначити, що вартість води в кожному місті різна. Вона залежить від економіки підприємства. Різна інфраструктура, різні зарплати, різні витрати на транспортування і паркан - тому і остаточні тарифи для споживачів відрізняються.
З чого складається тариф на воду
Фото: НКРЕКУ
Однак на перерахованих вище містах хвиля подорожчання води не зупиниться. Буквально кілька днів тому виріс тариф на холодну воду в Харкові. Якщо раніше куб обходився в 8,74 гривень, зараз такий же обсяг води коштує вже 9,32 гривень. Окремо потрібно платити і за стоки - ця послуга подорожчала з 4,72 до 5,22 гривень за куб. На сайті "Харківводоканалу" споживачам пояснили - комунальна послуга подорожчала через зростання витрат на ремонт, зарплати і електроенергію.
"Якщо тарифи не змінити," Харківводоканал "почне працювати в збиток. На підвищення тарифів вплинули кілька факторів: збільшення витрат на оплату електроенергії - більш ніж на 30%, збільшення витрат на оплату праці в зв'язку з підвищенням мінімальної заробітної плати - на 42,8 %, а також зростання цін на реагенти, паливно-мастильні матеріали, збільшення витрат на ремонти, ставок податків і зборів, вартості опалення ", - заявили в прес-службі підприємства.
У 2017-му, як говориться в презентації НКРЕКУ, в середньому для українців холодна вода подорожчає на 9%. Підприємства зобов'язані подати заяви з проханням встановити нові тарифи до 10 серпня.
Як платити за воду менше
Президент Петро Порошенко підписав закон "Про комерційний облік тепла", який вступив в законну силу в цьому місяці. Підприємства зобов'язані на всіх багатоповерхівках встановити будинкові лічильники на воду. Якщо виявиться, що всі свідчення квартирних лічильників в будинку менше показання будинкового приладу обліку, різницю доведеться платити всім квартирам. Наприклад, якщо будинковий лічильник намотає 600 кубів, а все квартирні - 550, різницю в 50 кубометрів розподілять між усіма мешканцями.
Фото: Pixabay
Так звані втрати відбуваються з кількох причин - пориви труб в будинку, махінації з лічильниками, незаконне підключення до внутрішньобудинкової системи. І так як весь будинок, разом з комунікаціями, підвалом і дахом - власність мешканців, відповідати за втрати води в будинку доведеться мешканцям.
Тому перший крок для економії води - переконатися, що труби в будинку знаходяться в задовільному стані і вся вода враховується лічильниками. Після цього варто задуматися про економію у власній квартирі. Як розповіла сайту "Сегодня" експерт в сфері енергоефективності Анна Шумейко, середньостатистична українська сім'я використовує "даремно" сотні літрів води.
Якщо встановити аератори на змішувачі, приймати ванну замість душа, вимикати воду під час вмивання та миття посуду, за рік можна заощадити сотні гривень. Детальніше про те, як економити воду, можна прочитати тут .
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Ви зараз переглядаєте новина "Літні" сюрпризи ": як в Україні подорожчала комуналка". інші Новини ЖКГ дивіться в блоці "Останні новини"
АВТОР:
Олександр Литвин
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Орфографічна помилка в тексті:
Послати повідомлення про помилку автора?
Виділіть некоректний текст мишкою
Дякуємо! Повідомлення відправлено.