Хвиля протестів на тлі справи Кучми і гулянь на Майдані

Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

У той час, як влада влаштовує в Великодній піст масові гуляння в центрі столиці і приголомшує громадян кримінальною справою проти Кучми, по містах України ширяться хвилі протесту. Причому в різних сферах ...

кримінальною справою проти Кучми,

Суми

21 березня працівники одного з найбільших в Україні та Європі машинобудівних комплексів з випуску устаткування для нафтової, газової, атомної та хімічної промисловості ВАТ «Сумське науково-виробниче об'єднання імені Фрунзе» розпочали безстрокову акцію протесту проти скорочення робочих місць.

На заводі планується скоротити 1258 працівників. Звільнення вже почалися, але це лише перший етап. Голова вільної профспілки ВАТ «СНВО ім. Фрунзе »Олександр Ткаченко розповів, що зараз на підприємстві працюють близько 13,5 тис. Осіб (кілька років тому були 22 тис.). 21 березня біля заводоуправління встановили наметове містечко для інформування працівників та цілодобового пікетування адміністрації. Щодня о 17.15 тут проводитимуться мітинги.

Член оргкомітету Микола Сурженко вважає, що влада проводить «розвідку боєм», мовляв, наскільки можна придушити свободу і право на гідне існування громадян.

- Першим етапом стало прийняття одіозного Податкового кодексу, через який до цих пір продовжуються масові протести українських підприємців, - сказав. - У Верховній Раді народні обранці ще не встигли прийняти Трудовий кодекс, а деякі власники підприємств уже почали виконувати його, обмежуючи права робітників. Адже в проекті нового Трудового кодексу закладено норму, яка звільняє роботодавця від отримання згоди профспілки на звільнення працівника. Прикладом цього служить і ситуація з масовими звільненнями на ВАТ «СНВО ім. Фрунзе ». Єдине, чого не очікували власники заводу, - це самоорганізації робітників у протестному русі за збереження своїх робочих місць. Масове безробіття загрожує моральним розкладанням суспільства. Ми готові йти до остаточної перемоги, тому що впевнений у своїй правоті. Протести можуть з часом набути дещо інші форми, звичайно, не заборонених законодавством України, і консолідуватися з іншими рухами, наприклад, з акціями підприємців. Поки акція - суто громадська ініціатива вільної профспілки працівників ВАТ «СНВО ім. Фрунзе »та інших робітників підприємства. Зараз ми уникаємо політизації цього питання.

Організатори акції зазначили, що на них тиснуть представники адміністрації підприємства, а під час безстрокової акції можливі провокації.

Харків

У сусідньому з Сумами східноукраїнському місті Харкові працівники Державного підприємства «Харківський приладобудівний завод ім. Шевченко »вчора вийшли на акцію протесту, перекривши вулицю поблизу прохідної підприємства, з вимогою виплатити зарплату. Людям заборгували понад 12 млн. Грн. Губернатор Харківщини Михайло Добкін виступає посередником між підприємством і робітниками. Чи виплатять людям зароблені гроші, поки що невідомо.

Чи виплатять людям зароблені гроші, поки що невідомо

Львів

У школах почалися канікули, але самим вчителям не до відпочинку: вони масово виходять на протести через низьку зарплату.

21 березня у Львові відбувся мітинг педагогів з вимогою збільшити у державному бюджеті видатки на освіту. На площі біля пам'ятника Тарасу Шевченку зібралося близько п'яти тисяч вчителів шкіл, викладачів вузів, студентів і представників профспілок. Вони тримали плакати з написами: «Освіті - гідне фінансування!», «Педагогу - гідну зарплату! Освітою - державну турботу! »,« Стипендію - до прожиткового мінімуму »,« Ні скороченню державного замовлення в університетах! »,« Ні експериментам над педагогами! »,« Де гроші освітян? »

Як зазначив під час виступу на мітингу заступник Львівського міського голови з гуманітарних питань Василь Косів, «такого катастрофічного недофінансування освіти з боку державного бюджету ще не було».

- Ми також порушували це питання на засіданні Асоціації міст України, тому що сьогодні все міста України в такій ситуації, - сказав він. - Ми не можемо допустити, щоб досягнення, досягнуті за час Незалежності, були втрачені. В освіту усі цивілізовані країни вкладають величезні кошти. Ми не можемо зробити крок назад. Але сьогодні педагоги вийшли на мітинги не тільки через гроші, а тому, що топчуть гідність вчителя та дітей.

Учасники мітингу прийняли звернення до президента України, прем'єр-міністру, голові Верховної Ради з вимогою збільшити видатки на освіту та відновити надбавки освітянам.

Донецьк

На рідному для президента Януковича Донбасі на акцію вийшло близько 5 тисяч працівників освіти, які прибули практично з усіх міст регіону.

Вчителі Сходу вимагало того ж, що і їхні колеги на Заході - збільшити фінансування галузі та підвищити зарплату вчителям.

Акція проходила в рамках Всеукраїнської акції протесту в зв'язку з порушенням законних прав працівників галузі і звуженням законодавчо встановлених соціально-економічних гарантій.

Виступаючи на мітингу, голова Петровської районної організації профспілки Наталія Чащина звинуватила українську владу в злиденний стан освітньої галузі та закликала виконати свої обіцянки, дані педагогам і всім бюджетникам по підвищенню заробітної плати. Вона нагадала, що зарплата вчителя залежить від мінімальної зарплати, офіційно встановленої в Україні, але, не дивлячись на те, що сьогодні вона становить 941 грн., Педагогам за першим розрядом Єдиної тарифної сітки нараховують її від 615 грн.

- Ми не можемо так жити. Жити так освіта не може і не буде, і досить вже нам мовчати! - обурювалася пані Чащина. - Ви оголосили 2011 роком освіти. Як це? Виживемо чи ні? .. Напевно, немає! Дивлячись на те, як зараз не вистачає грошей на енергоносії, дивлячись на те, що сьогодні держава називає харчуванням дітей, дивлячись на те, як проводиться оптимізація шкільної мережі, і дивлячись, як вчителів відправляють у безоплатні відпустки, ми можемо сказати так: ми не впевнені, що закінчимо цей навчальний рік! Ми так думаємо, а як думають можновладці? .. Та як вони можуть думати, якщо вони навіть не знають точний розмір мінімальної зарплати, вони не знають, що в основу заробітної плати вчителя закладені не 941 грн. (Законодавчо встановлена ​​сума), а 615 грн. Вони не знають, що кожен місяць держава недодає в кишеню вчителя близько 500 грн. Вони не знають, що наша з вами зарплата в 10, в 12 разів менше зарплати члена уряду і народного депутата.

Педагоги Сходу риторично запитували:

- Чому держава дає безкоштовно ноутбуки, канцтовари народним депутатам, а вчитель, якому необхідні для професійної діяльності і ноутбук, і канцтовари, не може заплатити за ці товари? Чому ми живемо в одній державі, в одних природно-кліматичних умовах, працюємо з нервовим і емоційним напруженням, але одні мають безкоштовне лікування і систематичний відпустку на курортах, а ми не можемо ні оздоровитися, ні полікуватися. А що вже говорити про житло, яке безкоштовно видається народним депутатам, а, вибачте, воно для нас таке далеке, як той міраж.

Мітингувальники прийняли резолюцію, адресовану президенту Януковичу, голові ВР Литвину та голові уряду Азарову, в якій вимагали виконання ст. 57 Закону України «Про освіту» в частині рівня оплати праці педагогів, виконання Національної доктрини розвитку освіти України в XXI столітті з встановлення пенсій педагогічним працівникам в розмірі 80-90% їх заробітної плати та застерегли владу від необдуманого закриття шкіл. "Переконані, закриття, ліквідація та перепрофілювання навчальних закладів призведуть до негативних наслідків", - відзначили педагоги.

Запоріжжя

21 березня в Запоріжжі теж не обійшлося без «фе» педагогів нинішньої влади. Більш тисяча вчителів під стінами обладміністрації вимагали не закривати сільські школи, підвищити зарплати і соціальні гарантії. За їх словами, недофінансування галузі в Запоріжжі становить майже тридцять мільйонів гривень.

Київ

22 березня педагоги приїхали вже під вікна глави уряду, щоб прямо висловити свій протест.

Близько семи тисяч працівників освіти вимагали не захмарних речей, а просто забезпечити працівникам освіти і науки виплату заробітної плати на рівні, встановленому законом. (Детальніше див. Тут).

Дніпропетровськ

Тут протестували проти дій уряду по-своєму: дніпропетровські підприємці зібрали для прем'єр-міністра Азарова «знежирений соціальний пакет». В пакету увійшло по 1 кг перлової і пшеничної крупи, гречки китайського виробництва, пшона, гороху, «морозива» картоплі, головка капусти, дві морквини, пачка цигарок «Прима», а також медпрепарат «Мезим».

Учасники акції порадили Азарову місяць прожити на цей соціальний пакет і висловили надію, що після цього він «схаменеться».

Мітингувальники виступали під гаслами «Досить грабувати власний народ», «Де покращення життя вже сьогодні?», «Влада - благо, народу - дулю», «Геть Тігіпка з його реформами!». Учасники акції також висловили протест проти прийняття нового Житлового кодексу та пенсійної реформи.

Учасники акції також висловили протест проти прийняття нового Житлового кодексу та пенсійної реформи

АвтоМайдан

Протестуючі креативні. Тепер в Україні з'явилося поняття «АвтоМайдан". У понеділок зі Львова, Луганська та інших міст вирушили підприємці, освітяни, медики, гірники, перевізники на колесах. Вони протестують під гаслом "Відбери в олігархів Україну, поверни її громадянам!"

25 березня учасники протесту з Заходу і Сходу зустрінуться в столиці, де до них приєднаються кияни, і на Європейській площі вони проведуть мітинг.

Учасники протесту вимагатимуть від центральної влади зберегти спрощену систему оподаткування (з 1 квітня підприємцям на спрощеному оподаткуванні буде складно працювати з юридичними особами), доопрацювати Податковий кодекс і перенести його запровадження на наступний рік. Також вони висловлять своє бачення Пенсійного, Трудового, Житлового кодексів. Гірники домагатимуться вчасної виплати зарплати, вчителі - належного фінансування освіти. А головне, протестуючі вимагатимуть зміни уряду Миколи Азарова.

Але чи зможуть все доїхати до столиці, поки невідомо, адже ще з першого дня «АвтоМайдану» з різних міст України почала надходити інформація, що суди забороняють автомобілістам в'їжджати в заплановані міста.

Але чи зможуть все доїхати до столиці, поки невідомо, адже ще з першого дня «АвтоМайдану» з різних міст України почала надходити інформація, що суди забороняють автомобілістам в'їжджати в заплановані міста

Оксана Клімончук

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

»,« Де гроші освітян?
Як це?
Виживемо чи ні?
Ми так думаємо, а як думають можновладці?
Мітингувальники виступали під гаслами «Досить грабувати власний народ», «Де покращення життя вже сьогодні?
BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online