Як розпізнати в розстрочку прихований кредит

  1. гіркий досвід Нещодавно я вирішила купити холодильник в розстрочку. Прийшла в великий магазин побутової...
  2. договір розстрочки
  3. висновок

гіркий досвід

Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

Нещодавно я вирішила купити холодильник в розстрочку. Прийшла в великий магазин побутової техніки та вибрала вподобану модель за ціною 39 490 рублів. Продавець направив мене до відділу кредитування. Там мені пояснили, що магазин безпосередньо розстрочку не дає, це роблять банки-партнери. Після того як я повідомила свої персональні дані, менеджер відправила запити в ряд банків. Схвалення прийшло від трьох з шести. Я вибрала банк з найбільш прийнятними умовами.

У графіку платежів, що додається до договору, були вказані процентні виплати і підсумкова сума після сплати відсотків. У договорі також був стовпець зі страховими виплатами (без цього банк не захотів схвалювати розстрочку). Підсумкова сума - 43 127,24 рубля. Разом зі страховкою переплата склала 3 120,52 рубля. Звичайно, від страховки можна відмовитися, але в цьому випадку банк може не схвалити розстрочку.

Звичайно, від страховки можна відмовитися, але в цьому випадку банк може не схвалити розстрочку

Кожен раз при внесенні платежів через банкомат даного банку стягується комісія 100 рублів. Заплатити гроші можна також через онлайн-кабінет іншого банку, де комісія, як правило, менше, або безкоштовно на пошті за 10 днів до терміну щомісячного платежу. Якщо вносити кошти через банкомат з комісією, то переплата може скласти ещ 1 200 рублів за рік, тобто всього 4 320,52 рубля.

Підсумкова сума виплат по розстрочці в перерахунку на відсотки склала приблизно 10% річних.

Нехай це і не 20% за звичайним споживчим кредитом, але все ж і не розстрочка. Щоб не потрапляти на подібні виверти і не переплачувати, важливо чітко розуміти різницю між розстрочкою і кредитом.

Розстрочення та кредит: у чому різниця

Розстрочка - це спосіб придбання товару або послуги, при якому покупець оплачує покупку протягом певного строку не повною сумою, а по частинах. Згідно із законом це вид кредиту, але на ділі для покупця різниця принципова.

Банківський кредит - спосіб придбання товару або послуги, при якому покупець оплачує покупку протягом певного часу по частинах з виплатою відсотків за користування коштами.

Багато великих магазини пропонують покупцям товари як в кредит, так і в розстрочку. Безумовно, розстрочка - найвигідніший варіант для покупця, але для продавця більш прийнятно запропонувати кредит, адже тоді гроші дає банк, який і бере на себе всі ризики. В обох випадках товар або послуга надається клієнтові відразу ж після здійснення операції.

Серед типів розстрочки можна виділити класичну, або просту, при якій вартість товару, що купується ділиться на частини і повинна виплачуватися покупцем протягом обумовленого терміну, і розстрочку-кредит від банку: магазин робить знижку банку в розмірі відсотків за договором кредиту.

Серед типів розстрочки можна виділити класичну, або просту, при якій вартість товару, що купується ділиться на частини і повинна виплачуватися покупцем протягом обумовленого терміну, і розстрочку-кредит від банку: магазин робить знижку банку в розмірі відсотків за договором кредиту

Щоб замість розстрочки вам не нав'язали кредит на невигідних умовах, потрібно уважно прочитати договір, а вже потім його підписувати. Подивимося, на що необхідно звернути увагу.

договір розстрочки

Між продавцем і покупцем укладається договір розстрочки. В одних випадках для отримання розстрочки достатньо пред'явити паспорт, в інших можуть знадобитися довідки з місця роботи або з банку. Продавець має право визначити умови договору самостійно. Однак покупець повинен відстежити всі нюанси.

Зверніть увагу на наступні моменти:

  • терміни і наявність відсотків за надані кошти;
  • добровільність послуг зі страхування;
  • санкції за невиплату боргу;
  • умови повернення бракованого товару.

Поки покупець не виплатить всю суму, він є користувачем, а не власником товару. Якщо до зазначеного терміну борг не погашений, продавець може вилучити товар. Втім, це теоретично. На практиці він навряд чи захоче забирати назад, наприклад, поношені черевики або неабияк забруднену при готуванні плиту.

Договір розстрочки може являти собою кредитний договір між покупцем і банком, де вказується сума виплати з відсотками. При цьому магазин робить знижку на товар в розмірі відсотків по кредиту. Підсумкова сума виплат для покупця повинна виявитися рівною вартості товару на ціннику.

висновок

Магазини нерідко видають за розстрочку кредит (нехай і не з таким високим відсотком, як при звичайному кредитуванні). Такий розстрочкою користуватися можна, і це в цілому вигідніше, але при цьому необхідно:

  • переконатися, що кінцева сума не сильно перевищує ціну товару;
  • перевірити відсутність додаткових послуг, які вам не потрібні;
  • вносити платежі заздалегідь поштою (це безкоштовно) або переказом через мобільний банк з меншою комісією.
BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online