Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Куди вирушає російська людина, щоб отримати необхідний всім заряд бадьорості? Звичайно, в баню! Саме в такому приміщенні можливо максимально розслабитися і забути про численні проблеми, які зустрічаються на життєвому шляху кожного. А якщо банька з гарячою парою, то приплив життєвих сил і відмінний настрій отримують всі любителі банних процедур.
Читайте також: Недорогі і ефективні варіанти утеплення стелі в лазні
Зрозуміло, не тільки російський народ любить проводити своє дозвілля в лазнях, тому такі конструкції зводяться за різними проектами. Єдине, що залишається незмінним - присутність перепаду температур всередині приміщення, який повинен варіюватися на кілька градусів.
Домогтися такого ефекту можливо лише в тому випадку, якщо буде підібрана оптимальна висота в лазні від підлоги до стелі, причому незалежно від того, з блоків або з дерева зібрана основна конструкція. Це питання вже давно оскаржують любителі парній з досвідом, тому ми спробуємо розібратися, як зробити стелю в лазні правильно, враховуючи їх думку і рекомендації.
Правильний розрахунок висоти
Так як зведення банного приміщення - не особливо трудомістка захід, якщо, звичайно, домашні майстри будуватимуть конструкцію поетапно і звіряючись з правильно зробленими кресленнями, то досить часто будівельний процес здійснюється своїми руками. Але перед тим як приступати до безпосереднього будівництва, обов'язково потрібно ознайомитися з численними тонкощами і нюансами, особливо щодо монтажу стелі.
Читайте також: Монтаж щитової лазні своїми руками
Правильно вибрати висоту необхідно з кількох причин:
- для оптимального і ефективного прогріву внутрішнього приміщення;
- для нормального охолодження парної;
- для зручного часу всередині банного приміщення.
Однак варто мати на увазі наступне: якщо стеля виявиться сильно високим, то ресурсів для прогріву приміщення доведеться витрачати набагато більше. Ну а при низькій стелі велика ймовірність отримати забій голови, особливо якщо любитель «спекотною парної» буде високого зросту. Тому це питання слід ретельно проаналізувати, щоб параметри готової конструкції задовольнили власників і їх гостей за всіма показниками.
Розглянемо основні моменти, які неодмінно слід брати до уваги при розрахунках:
- Стандартний розмір короба зі зрубу в висоту може варіюватися в межах від 2,8 до 3 метрів. Але висота стельової поверхні в цьому випадку досягне всього лише 2,5 метра. Така різниця обов'язково має місце, так як стать в парному приміщенні потрібно утеплювати. Дотримуючись стандартних розмірів, прогріти приміщення буде набагато простіше, та й витрата матеріалу для протоплювання знизиться до мінімуму.
- Тим, хто любить перебувати в приміщеннях з високими стелями, слід розуміти, що такого ефекту можна вдасться домогтися лише в тому випадку, якщо розмір готового короба буде збільшений.
- При низьких стелях комфорту всередині парної домогтися навряд чи вийде. Адже потоки гарячого повітря будуть стрімко підніматися вгору, і людині стане важко дихати в момент прийняття банних процедур.
Варто відзначити, що параметри висоти банного приміщення від підлоги до стельової поверхні в першу чергу залежать від параметрів готової конструкції, а також від тієї висоти, на яку будуть встановлені лежаки.
Лавки в парній обов'язково потрібно встановлювати на різних рівнях. Адже багато любителів банних процедур не можуть нормально переносити різкі перепади температур, тому вважають за краще розслаблятися на низьких полицях, так як на цьому рівні лежаки найменше прогріваються.
оптимальна висота
Отже, ми розібралися з стелею, який в ідеалі повинен бути високим, для зручності і комфорту всіх, хто буде в подальшому користуватися банним приміщенням. Так як стандартних розмірів для висоти стель не існує, розглянемо, яка висота рекомендована професіоналами.
Визначити рекомендовану величину найкраще на практиці кожному власнику парної самостійно. Для цього потрібно визначити, який любитель банних процедур з високим зростанням буде часто відвідувати дане приміщення, після чого запросити його для визначення параметрів висоти. Для цього потенційний користувач повинен просто підняти свою руку до стелі, і, додавши до певної висоти приблизно 0,7 метра, можна отримати рекомендований показник висоти стелі в парному приміщенні. Найчастіше цей показник не перевищує 2,7 метра, тобто цей відрахування і потрібно приймати як рекомендовану висоту.
Варто зазначити, що тільки що проаналізований показник збігається з параметрами висоти стель, які були використані при будівництві лазень при правлінні царя, в той час цей показник становив 3 метри. Тобто основні параметри висоти і ширини російської лазні залишаються практично незмінними протягом багатьох років.