- Зміст статті
- Важливо! Якщо ви самі розбираєте свій випадок, пов'язаний з процедурою банкрутства, то вам слід пам'ятати,...
- Заява про визнання ІП банкрутом
- як подати
- Зміст заяви про банкрутство ІП
- Які документи додаються до заяви по справі про банкрутство
- Заява про банкрутство ІП - зразок
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Мадре - Юридична компанія
Зміст статті
Підприємець має право припинити свою діяльність через судовий орган або в добровільному порядку. У першому випадку подають заяву про банкрутство інвестиційного проекту в податкову інспекцію, в другому - до арбітражного суду.
Важливо! Якщо ви самі розбираєте свій випадок, пов'язаний з процедурою банкрутства, то вам слід пам'ятати, що:
- Всі випадки унікальні і індивідуальні.
- Розуміння основ закону корисно, але не гарантує досягнення результату.
- Можливість позитивного результату залежить від безлічі факторів.
Обов'язкові умови при подачі заяви
Підставою для подачі позову в суд служать встановлені законодавством ознаки банкрутства. Обов'язковими вважаються наступні обставини:
- боргової мінімум для ФО (ІП, фермерських господарств, громадян) - 10 тисяч рублів;
- прострочення по погашенню боргів кредиторам і (або) по оплаті обов'язкових платежів для ІП - три місяці і більше.
- при наявності цих умов оформляється заяву про банкрутство боржника.
Заява про визнання ІП банкрутом
Документ про визнання ІП банкрутом подають в арбітражний суд з дотриманням всіх встановлених вимог (гл. 13 АПК РФ). Причому закон не передбачає розгляд в суді загальної юрисдикції і третейський розгляд. Заява направляють за місцем реєстрації боржника.
Форма і зміст звернення залежать від того, кого представляє заявник:
- сам боржник;
- конкурсний кредитор;
- або уповноважений орган.
як подати
Заяву подають в письмовому вигляді, його підписує підприємець або його представник. Потім боржник повинен адресувати копії заяви та іншої документації до конкурсного кредитору, також уповноваженому органу та іншим особам, які беруть участь у справі про банкрутство.
Так, заява уповноваженого органу має відповідати всім умовам і має підтверджуватися рішенням митного або податкового органу про стягнення заборгованості.
Важливо! Якщо з заявою в судовий орган звертається боржник, щоб оголосити себе банкрутом, однак йому не вистачає коштів на покриття судових витрат і на оплату винагороди арбітражному керуючому, суддя дана заява зобов'язаний повернути назад.
З часу надходження заяви суддя протягом 5-ти днів виносить рішення про прийняття або неприйняття його до розгляду. Дане визначення направляють заявникові, а також боржника і вказаною в зверненні арбітражному керуючому.
З моменту винесення рішення не менше ніж через 15 днів призначають судове слухання для того, щоб перевірити обгрунтованість пред'явлених вимог до боржника.
Зміст заяви про банкрутство ІП
Зміст документа залежить від особливостей конкретної справи.
Зразок заяви про банкрутство включає:
- назва арбітражного суду;
- інформацію про заявника;
- відомості про третіх осіб.
У зверненні необхідно вказати всі причини, які привели до банкрутства. Окремо вказують суму боргу за зобов'язаннями, а також час виконання яких вже відбулося. Боржник також зобов'язаний надати суду реєстр кредиторів і непогашених зобов'язань. Буде потрібно документ, який свідчить про наявність у боржника банківських рахунків і майна.
Важливо! У заяві ви можете вказати будь-яку інформацію, яка, на думку ініціатора банкрутства, важлива для справи.
У зверненні вказують клопотання і інші необхідні дані. Позначають відомості про фінансовий керуючому, який повинен бути рекомендований суду як особа, відповідальна за процес банкрутства.
Які документи додаються до заяви по справі про банкрутство
ІП, подаючи документацію до суду для порушення справи про банкрутство, зобов'язаний надати ряд документації (крім тих, які заявлені в процесуальному кодексі Росії). Ось наступний список даних документів:
- Свідоцтво про реєстрацію в якості підприємця.
- Документ зі списком кредиторів, де позначені їх адреси та сума заборгованості. До списку докладають банківські папери, які підтверджують заборгованість перед кожним з кредиторів.
- Документація зі списком боржників, де відзначені їх адреси та розміри зобов'язань кожного перед заявником.
- Список з вартісною оцінкою активів боржника, включаючи речі, які належать йому на праві власності (спільної, часткової), а також будь-які майнові права та інші об'єкти цивільних прав.
- Інша документація, яка стане підтвердженням фінансової неспроможності заявника.
Заява про банкрутство ІП - зразок
УВАГА! У зв'язку з останніми змінами в законодавстві, інформація в статті могла застаріти! Наш юрист безкоштовно Вас проконсультує - напишіть в формі нижче.
Обговорити проблему з юристом
Дмитрієва Ірина
кваліфікований юрист