ТОВ: банкрутство і його процедура

  1. Плюси банкрутства підприємства
  2. Особливості процедури банкрутства
  3. Порядок повної процедури банкрутства
  4. Порядок спрощеної процедури банкрутства

Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

Якщо підприємство не має можливості погасити свої заборгованості перед кредиторами, то виходом із ситуації може стати банкрутство ТОВ.

Якщо підприємство не має можливості погасити свої заборгованості перед кредиторами, то виходом із ситуації може стати банкрутство ТОВ

Для того щоб запустити цю процедуру, заборгованість повинна складати не менше 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і її погашення так і не відбулося протягом 3 місяців з моменту утворення самої заборгованості. Сама процедура вважається закінченою, коли ТОВ виключається з ЕГРЮЛ, що є ліквідацією компанії.

Плюси банкрутства підприємства

Плюси банкрутства підприємства

Єдиним законним способом, що дозволяє повністю очистити підприємство від всіх боргових зобов'язань, які у нього виникли перед банками, бюджетом і співробітниками компанії, є банкрутство ТОВ. Крім усього іншого, воно дозволяє звільнити від усіх видів відповідальності, включаючи податкову, адміністративну або кримінальну, засновників організації, директора, головного бухгалтера. З'являється і можливість врятувати активи фірми.

При розгляді доцільності такої процедури необхідно пам'ятати, що якщо борги у підприємства не дуже великі, активність діяльності була невисокою, активи підприємства малі, то можна ліквідувати ТОВ іншими способами: шляхом добровільної ліквідації, а також зміни засновників і керівників підприємства або ж злиття з іншим підприємством .

За існуючим законодавством у засновника товариства з обмеженою відповідальністю, як і у його керівника, є ризик по залученню до субсидіарної відповідальності . Залучення до такої відповідальності є поширеним і досить ефективним інструментом впливу кредиторів, тому не варто забувати про можливу небезпеку при ухваленні рішення про початок процедури банкрутства.

Особливості процедури банкрутства

Особливості процедури банкрутства

Спочатку зупинимося на помилках, які здійснюють деякі керівники перед тим, як починають проводити банкрутство ТОВ.

Не варто продавати за безцінь активи підприємства або виводити їх на користь іншої юридичної особи. Арбітражним керуючим, який буде призначений після початку процедури банкрутства , Можливо оспорювання будь-якої угоди за останні 3 роки, яка здалася йому підозрілою. Якщо ж виведення активів буде масовим, то він може вже говорити про навмисному банкрутство .

Продаж дебіторської заборгованості недоцільна з тієї ж причини. У будь-якому випадку арбітражний керуючий повинен виявити наявність дебіторської заборгованості та здійснити її продаж, ось на цьому етапі можна продати її довіреній особі, не викликаючи на себе підозр.

У будь-якому випадку арбітражний керуючий повинен виявити наявність дебіторської заборгованості та здійснити її продаж, ось на цьому етапі можна продати її довіреній особі, не викликаючи на себе підозр

І вже зовсім небезпечної стане інсценізація з втратою первинних документів в результаті виниклих форс-мажорних обставин. Це може стати підставою для притягнення до субсидіарної відповідальності .

Ні до чого вчиняти дії щодо виведення акціонерів або зміні директора, щоб виключити підозри в навмисному банкрутство.

при проведенні процедури банкрутства дуже важливими слід вважати два основних моменти: призначення арбітражного керуючого та склад зборів кредиторів . Голоси в зборах кредиторів розподіляються відповідно до розміру заборгованості, тому дуже важливо, щоб виникла перед кредиторами заборгованість була більше перед дружніми компаніями. Призначення ж як арбітражний керуючий лояльного до ліквідованої компанії людини часто стає ключовим моментом для мінімізації втрат і наслідків.

Порядок повної процедури банкрутства

Порядок повної процедури банкрутства

Банкрутство може бути здійснено за повною або ж спрощеною процедурою. Спочатку варто розглянути повну процедуру, яка бере свій початок від подачі заяви про визнання ТОВ банкрутом. Подача такої заяви може бути здійснена як самим підприємством, так і кредитором або податковим органом. якщо процедура банкрутства ініціюється з боку самого боржника, то тоді з'являється можливість призначення лояльного до підприємства-боржника арбітражного керуючого. Щоб заява була прийнята до розгляду та визнано обгрунтованим, необхідний повний пакет документів, заборгованість повинна бути не нижчою за встановлені, а майно підприємства - достатнім для проведення процедури.

Через місяць після подачі заяви відбудеться перше засідання суду, результатом якого повинно бути введення процедури спостереження і призначення арбітражного керуючого. За результатами спостереження, яке триває 7 місяців, керуючий виносить рішення, в якому обґрунтовує наявність або ж відсутність фіктивного банкрутства , А також приймає рішення про початок наступного етапу - конкурсного виробництва . Початок цього етапу може бути схвалено або оскаржене зборами кредиторів. Коли проходить конкурсне виробництво, то керуючий іменується конкурсних і займається формуванням конкурсної маси , А також задоволенням вимог кредиторів. Борги, які не змогли бути погашені за результатами конкурсного виробництва, вважаються списаними і повністю погашеними. Тепер більше немає юридичної особи, яке можна було б залучити до будь-якої відповідальності.

Термін ліквідації підприємства за повною процедурою займає від 12 місяців і більше часу.

Порядок спрощеної процедури банкрутства

Процедура спрощеного банкрутства відрізняється від повного тим, що вона може бути ініційована після того, як розпочато офіційна ліквідація . Якщо з'ясовується, що ліквідується юридична особа має заборгованість понад 100 тисяч рублів, а майна підприємства недостатньо для того, щоб повністю були задоволені всі вимоги кредиторів, тоді той, хто ліквідує компанію, звертається із заявою до арбітражного суду про визнання компанії банкрутом.

Спрощене банкрутство має на увазі єдиний етап - конкурсне виробництво. При цьому термін ліквідації менше і займає від 9 місяців і більше.

BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online