Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Парки, сквери та інші зелені зони міста не просто красиві і приємні для відпочинку і здоров'я, а й сприяють зниженню злочинної активності в довколишніх районах. Незвичайне дослідження допоможе переосмислити важливість існуючої міської природи для створення безпечного середовища для людей, які живуть в цих районах.
Є багато причин, щоб любити зелені райони в містах: вони красиві, вони знижують ймовірність захворювання на астму і зміцнюють здоров'я. Тепер з'явилася ще одна не менш вагома користь: зелені насадження в межах міста сприяють зниженню злочинності. Схоже, що наша турбота про дерева, чагарники і газонах впливає на безпеку навколишньої місцевості, розповідає.
Ця область досліджень досить молода, однак останні дані показали очевидну зв'язок між збереженням зелених зон і певними видами злочинів у Філадельфії, Балтіморі і Янгстаун, штат Огайо.
Місто Янгстаун боровся з високим рівнем безробіття і економічним спадом через деіндустріалізації. Тут вирішили провести дослідження: 31% вільної міській площі поділили на 3 ділянки, на яких:
- підстригли газони і встановили огорожі (починаючи з 2010 р);
- висадили сади, чагарники і дерева, встановили пам'ятники (починаючи з 2011 р);
- нічого не робили (контрольна група).
Після аналізу даних з 2010 по 2014 рік помітили, що навколо ділянок, де дбали про зелені насадження, рівень майнових і насильницьких злочинів знизився. Злочинність не просто перемістилася на інший кут вулиці, а зменшилася.
У 2000 році у Філадельфії була створена програма з озеленення придорожніх зон для вбирання і запобігання стоку дощової води. Подальші дослідження виявили зниження рівня поширення наркотиків навколо 52 посівних площ. Незважаючи на те що по місту кількість злочинів, пов'язаних із зберіганням наркотиків, збільшилась на 65%, в озеленених районах воно впало на 18%.
Дослідження в Балтіморі підтверджує цю тенденцію: більш детально про це можна прочитати в.
Хоча точний механізм того, як і чому міська зелень знижує злочинність, поки невідомий, але є теорія про «очах на вулиці». Відповідно до неї, доглянуті зелені зони сприяють тому, що більше людей проводить час на відпочинок в цих місцях. Таким чином здійснюється неформальний нагляд за територією і запобігання злочинності.
Тому, як кажуть фахівці, міська зелень повинна відігравати велику роль в зниженні злочинності в містах: «У районах з високою злочинністю громадськість, насамперед, повинна приділити увагу озелененню районів, а жителям необхідно надавати допомогу в турботі про своїх присадибних ділянках», - Джуліан Спектор з Citylab's.
У деяких містах України активісти створюють «Зелену книгу» , Де позначені всі міські насадження. Цей проект допоможе зберегти парки, сквери та інші території від незаконних забудов.