- Що являє собою і для чого потрібна?
- структура
- Заголовок
- Розділ 1
- розділ 2
- розділ 3
- розділ 4
- розділ 5
- Нюанси оформлення та процедура отримання
- Термін дії
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
При оформленні кредиту позичальникові видається список необхідних документів , Які він повинен надати в фінансово-кредитна установа. Одним з обов'язкових документів в цьому списку є довідка за формою 2-ПДФО.
Варто більш детально розглянути, що являє собою ця довідка, яка інформація в ній міститься і в яких ще випадках вона може знадобитися.
Що являє собою і для чого потрібна?
Довідка 2-ПДФО - це документ, в якому міститься інформація про доходи фізособи і сумі перерахованого за нього податку на доходи фізичних осіб. Даний документ найчастіше видається працівникові роботодавцем, який виступає проти нього податковим агентом.
Якщо ви хочете дізнатися, як в 2019 році вирішити саме Вашу проблему, звертайтеся через форму онлайн-консультанта або телефонуйте за телефонами:
Запросити дану довідку можуть такі організації і в наступних випадках:
- Банки та інші фінансово-кредитні установи - при оформленні позичальником кредиту, особливо на велику суму. Оскільки в довідці міститься інформація про доходи працівника, на її підставі банк робить висновок про платоспроможність клієнта.
- Податкова інспекція - при отриманні податкового вирахування. Як відомо, сума відрахування не може бути більше, ніж сума прибуткового податку, сплаченого за працівника за певний період.
- Пенсійний фонд - під час призначення та розрахунку пенсії .
- Органи соціального захисту - для прийняття рішення про призначення сім'ї посібники як незаможної.
- Органи опіки - при усиновленні дитини або встановлення опіки над ним. Документ потрібно для оцінки рівня доходів потенційних батьків або опікунів, а також для призначення їм допомоги.
- Суд - під час призначення суми аліментів, які розраховуються в певному відсотку від доходів.
- Центр зайнятості - при оформленні та розрахунку допомоги по безробіттю .
- Посольство - для оформлення візи.
- Інший роботодавець - для оцінки колишнього рівня заробітної плати працівника і призначення йому оплати на новому місці.
Це далеко не весь перелік ситуацій, при яких може знадобитися ця довідка.
структура
Довідка заповнюється за встановленою формою, затвердженою наказом ФНС Росії від 30.10.2015 № ММВ-7-11 / 485 @. Вона включає в себе такі розділи:
Заголовок
У ньому вказується номер документа (відповідно до журналу реєстрації), дата і рік заповнення, а також код ИФНС і номер коригування.
Розділ 1
Дані про Податкового агента. Тут зазначаються відомості про роботодавця:
- найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім'я та по батькові (для фізичної особи);
- ІПН;
- КПП;
- телефон (бажано стаціонарний);
- код ОКТМО.
розділ 2
Дані про фізичну особу - одержувача доходу. Цей розділ містить інформацію про конкретний працівника, на ім'я якого і складається документ. У ньому містяться такі дані:
Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему, звертайтеся через форму онлайн-консультанта або телефонуйте за телефонами:
- ПІБ;
- дата народження;
- адреса місця проживання;
- серія і номер паспорта.
Всі ці відомості повинні повністю відповідати даним паспорта, тому що в іншому випадку довідка буде недійсною.
розділ 3
Доходи, що оподатковуються за ставкою. У цьому пункті відображається інформація по доходах, які були отримані працівником за певний період, а також вказується їх код. У більшості випадків дані надаються мінімум за попередні півроку. Величина ставки податку, за якою відбувається розрахунок ПДФО, найчастіше становить 13%.
розділ 4
Стандартні, соціальні, інвестиційні та майнові податкові відрахування. Цей розділ заповнюється тільки в тому випадку, якщо за вказаний період співробітник користувався будь-якими з передбачених в НК РФ податковими відрахуваннями.
розділ 5
Загальні суми доходу та податку. Тут узагальнюється інформація щодо сум доходів та нарахованих на них податків. Дані цього пункту повинні відповідати інформації з розділу 3.
Завантажити зразок довідки 2-ПДФО можна тут .
Нюанси оформлення та процедура отримання
Довідка готується і видається бухгалтерією роботодавця за місцем роботи фізичної особи. при звільнення цей документ можуть видати працівнику разом з трудовою книжкою . Якщо цього не відбулося, то він може звернутися за отриманням довідки до колишнього роботодавця навіть після звільнення.
При зверненні за довідкою працівник не повинен повідомляти роботодавця, для яких цілей він хоче отримати цей документ. Однак в законодавстві не передбачено відповідальності для роботодавця за відмову від видачі документа.
Довідка може бути підготовлена як в електронному вигляді, так і на паперовому носії. У першому випадку вона заповнюється на комп'ютері і підписується електронним підписом керівника. Такий варіант оформлення документа найчастіше використовується, коли роботодавець здає довідку в ИФНС.
Якщо документ оформляється для працівника, то він зазвичай виготовляється на паперовому носії. Крім заповнення розділів довідки максимально повної і точної інформації (відповідно до документів), довідка повинна містити такі обов'язкові реквізити:
- підпис керівника (або ж головного бухгалтера, якщо він на це уповноважений);
- печатка організації (ставиться в нижньому лівому кутку, на спеціальному місці для друку).
Підпис робиться синьою ручкою і не повинна закриватися печаткою. Виправлення в документі не допускаються - якщо була допущена помилка, необхідно заповнити чистий бланк заново. На підготовку довідки роботодавцю відводиться 3 робочих дня з моменту звернення працівника.
Термін дії
У законодавстві не встановлено точний термін дії довідки, оскільки оформлятися вона може з різних причин. Наприклад, якщо вона потрібна для отримання податкового вирахування, то можуть знадобитися дані за три попередніх роки - саме за такою максимальний період можна одержати відрахування.
При оформленні довідки для банку інформацію про її термін придатності також потрібно уточнювати в конкретному фінансово-кредитній установі. Оскільки найчастіше банки вимагають максимально нові дані, довідка повинна бути оформлена не пізніше ніж за місяць до звернення.
Також не встановлено і вимог по кількості звернень за довідкою. Працівник має право робити це необмежене число разів, якщо вона потрібна йому для надання в певні органи. Оскільки цей документ робиться протягом невеликого терміну, то з його отриманням і своєчасним наданням за місцем вимоги у працівника не повинно виникнути ніяких проблем.
Дорогі читачі, інформація в статті могла втратити свою актуальність. Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему, телефонуйте за телефонами:
Або задайте питання юристу на сайті. Це швидко і безкоштовно!
Що являє собою і для чого потрібна?
Що являє собою і для чого потрібна?