- З чого почати планування
- вибір стилю
- Планування квартири
- Планування двокімнатної квартири в панельному будинку
- Планування двокімнатної квартири 90 серії
- Планування двокімнатної квартири «Метелик»
- Планування двокімнатної квартири «Усічена трійка»
- Планування трикімнатної квартири
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Квартири в будинках з панелей значно дешевше, ніж в будинках з іншого матеріалу. Якраз саме з цієї причини основна частина будинків раніше будувалася з використанням панелей. Самостійна перепланування таких квартир досить трудомісткий процес, але при правильному підході - цілком здійсненний. Які планування квартир в панельних будинках зустрічаються найчастіше, і що з ними можна зробити?
Типове планування двокімнатної квартири в панельній хрущовці
За своєю різновиди панельні будинки можна розділити на два типи: п'ятиповерхові хрущовки і сучасні будинки поліпшеного планування. Багатьох людей влаштовують такі варіанти, але хтось хоче більше функціональне зонування свого житла. Комусь потрібно більш просторе житло, а кому-то - додаткові кімнати.
Планування квартир в сучасному панельному будинку серії П-44 К
Деякі види планування можна виконати своїми власними силами, інші вимагають допомоги фахівців (наприклад, складна планування, де потрібно вбудовувати дверні прорізи в несучих стінах).
Якщо в процесі перепланування не зачіпати несучі стіни (стіни товщиною більше 20 см.), То отримання дозволу на проведення робіт в певних органах не супроводжується жодними труднощами.
Якщо не зачіпати несучі стіни, то в великій квартирі варіантів для перепланування більш ніж достатньо. Якщо ж квартира однокімнатна, процес перепланування сильно ускладнюється. Єдиним найбільш оптимальним рішенням у цьому випадку стане зведення нових перегородок з гіпсокартону.
Ось така перегородка є найпростішим і економним способом перепланування однокімнатної квартири
За допомогою гіпсокартону одну кімнату можна легко перетворити в дві, що стане просто ідеальним рішенням для сім'ї з дітьми, де кожному потрібно власний простір. Крім цього, перегородки різної висоти і розміру відмінно підійдуть для більш функціонального зонування кухні.
Вкрай важливим моментом є раціональне переобладнання санвузла. Як правило, ванні кімнати в панельних будинках досить маленькі, через що їх нерідко поєднують з туалетом. В цьому випадку вкрай не рекомендується встановлювати всю сантехніку на великих відстанях від каналізаційної труби. Щоб об'єднати санвузол, бажано звернутися в проектну організацію.
Стандартна однокімнатна квартира в панельному будинку до перепланування з роздільними туалетом і ванною У процесі перепланування санвузол об'єднали з ванною
З чого почати планування
На сьогоднішній день через велику кількість панельних будинків планування квартир в таких спорудах є одним з найбільш поширених питань. Вирішивши почати перепланування і ремонт свого житла, слід дотримуватися деяких загальних правил.
Перш за все, слід позбутися старих і непотрібних речей. Квартири в панельних будинках тож мають невеликою площею, тому кожен зайвий предмет забирає і без того малий простір. Складіть докладний список того, які речі вам дійсно потрібні, а від яких можна позбутися.
Як правило, оптимальний перелік необхідних речей в однокімнатній квартирі для молодої сім'ї включає в себе наступні пункти:
- дитяче ліжко;
- спальне місце для батьків;
- кухонне начиння і меблі;
- холодильник;
- велика шафа;
- пральна машина;
- при бажанні - комп'ютер, телевізор, комод або туалетний столик, спортивний тренажер і т.д.
Приклад вдалого планування однокімнатної квартири для молодої сім'ї з дитиною
вибір стилю
Основою будь-якого дизайну є вибір відповідного стилістичного рішення. На жаль, для квартир, розташованих в панельних будинках, підходить далеко не кожен стиль інтер'єру, особливо, класичний стиль, який призначений для просторих приміщень.
Найбільш підходящим стилем для невеликої однокімнатної квартири є стиль кантрі, деякі етнічні стилі і мінімалізм. Ці стилі якраз таки спочатку були призначені для невеликих будиночків, несучи в собі різні прийоми і хитрості, що допомагають візуально збільшити простір. Наприклад, кантрі-стиль відомий своїми світлими відтінками в інтер'єрі, які візуально роблять приміщення більше. Мінімалізм, в свою чергу, відноситься до категорії сучасних дизайнерських стилів. Для нього характерні мінімальний набір меблів з її максимальною функціональністю.
Дизайн в стилі мінімалізм
Планування квартири
Квартири в панельних будинках часто оснащені лоджіями, а в деяких випадках - нішами, що дозволяє якомога більш гармонійно організувати наявний простір.
Кухні в сучасних панельних будинках володіють достатньою кількістю квадратних метрів для того, щоб була можливість облаштувати в цьому місці інше приміщення (наприклад, дитячу або спальню для батьків), а саму кухню перенести в комору. Метражі житлових кімнат, як правило, дозволяють облаштувати ще одне додаткове приміщення.
Планування однокімнатної квартири з лоджією Ця ж квартира після перепланування
Одним з найбільш модних видів планування квартир на сьогоднішній день є перетворення однокімнатної квартири в квартиру-студію. Природно, такий вид перепланування зажадає демонтажу стін, на який необхідно отримати дозвіл у відповідних інстанціях.
Найпростіша планування квартири-студії
Планування двокімнатної квартири в панельному будинку
Планування двокімнатної квартири 83 серії
Кімнати і санвузол в таких квартирах роздільні. Близько спальні є комора, глибина якої досягає ширини спальні. Багато людей вважають за краще поєднувати спальню і комору, отримуючи тим самим одне просторе приміщення.
Планування двокімнатної квартири в панельному будинку 83 серії
Планування двокімнатної квартири 90 серії
Її відмінність від планування 83 серії полягає в відсутності комори біля спальні. З цієї причини кількість житлової площі в техпаспорті вказується як 33 кв. м, а не 28 кв. м, при тому, що в дійсності загальна площа найбільше на 2 кв. м.
Планування 2-кімнатної квартири 90 серії
Планування двокімнатної квартири «Метелик»
Перший варіант планування.
Планування двокімнатної квартири «Метелик»
Перший варіант планування зустрічається вкрай рідко, його основним мінусом є досить маленька кухня. На противагу цьому недоліку йде лоджія великих розмірів, вихід на яку є як з кухні, так і з кімнати. Щоб збільшити площу кухні, можна використовувати простір примикає комори або лоджії.
Другий варіант планування.
Ще один варіант планування двокімнатної квартири
Дуже зручний варіант планування - кухня з площею близько 14 кв. м, а також дві лоджії (одна з кімнати, інша з кухні).
Планування двокімнатної квартири «Усічена трійка»
Такий варіант дуже схожий на планування трикімнатної квартири, тільки без однієї кімнати. Поруч з кухнею є комора, за допомогою якої, при бажанні, можна збільшити площу кухні до 12 кв. м. Іншим безперечною перевагою є лоджія з торця з площею близько 6,5 метрів.
Планування трикімнатної квартири
Найвідомішим недоліком квартир-хрущовок є маленькі кухні. Іншим недоліком таких квартир є те, що це житло майже завжди володіє суміжними кімнатами.
Трикімнатні «сорочечки» представляють собою категорію найменших квартир з площею 44, 32, 50 і 55 кв. м. Такі квартири не піддаються практично ніякої перепланування. Єдиний можливий варіант - створення кухні-їдальні і розподіл спальні на дві невеликі кімнати.
Другий варіант має площу 54, 43, 5,8 кв. м, і вже трохи більше зручний в переплануванні. Існуючі кімнати можна розділити, але в результаті цього одне з приміщень стане набагато менше.
Планування трикімнатної квартири в панельних хрущовках
третій варіант планування трикімнатної квартири в хрущовці має площу 54, 40 і 5,1 кв. м.
Якщо знести стіну з гіпсокартону, то все кімнати можна зробити роздільними. Вхід в одну спальню можна облаштувати навпроти другої спальні. Дві маленькі комори в кінці коридору при бажанні можна замінити на один вбудована шафа-купе.
Таким чином, при бажанні, отримавши дозвіл у відповідних інстанціях, можна оновити своє житло, зробивши його сучасним і комфортним.
Які планування квартир в панельних будинках зустрічаються найчастіше, і що з ними можна зробити?