- початкові вимоги
- Основні моменти
- Необхідні умови
- огляд нормативів
- Як узаконити по документам
- Алгоритм дій при переплануванні однокімнатної квартири в двокімнатну
- Інші доповнення
- Застереження щодо узгодження
- Нюанси і труднощі
- Плюси і мінуси
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Досить поширеним варіантом проведення перепланування серед сучасних громадян є поділ кімнати перегородкою для того, щоб зробити з неї два повноцінних житлових приміщення.
При цьому багато людей не знають про те, що чинне законодавство встановлює досить велика кількість строгих правил, пов'язаних з проведенням даної процедури.
Саме тому краще заздалегідь розібратися з тим, як зробити перепланування однокімнатної квартири в двокімнатну в 2019 році.
початкові вимоги
В першу чергу, перед початком проведення ремонтних робіт, варто розібратися з тим, які умови встановлюються чинним законодавством до оформлення перепланування і що потрібно робити, щоб не зіткнутися з проблемами з боку державних органів.
Основні моменти
У відповідності до чинного законодавства забороняється проводити такі види таких робіт:
- об'єднання кухонних і житлових кімнати ;
- перетворення експлуатованого раніше санвузла в житлове приміщення;
- переміщення перегородок, які поділяють кухонну і житлову кімнату;
- облаштування житлової кімнати, в якій буде відсутня природне освітлення;
- облаштування житлової кімнати, площа якої становить менше 9 м2;
- розширення площі кімнати за рахунок використання простору лоджії або балкона ;
- облаштування додаткового поверху на антресолях, на якому буде створюватися спальне приміщення.
Певною перевагою в даному випадку відрізняються квартири, які знаходяться на першому і останньому поверхах, так як відсутність однієї з квартир внизу або вгорі дозволяє позбутися від цілого ряду проблем, пов'язаних з оформленням перепланування. При цьому не варто забувати про те, що в кожній окремій ситуації процедура оформлення перепланування здійснюється в індивідуальному порядку.
Необхідні умови
Відповідно до норм, зазначеними в статті 28 Житлового кодексу, всі роботи, пов'язані з переплануванням, повинні в обов'язковому порядку здаватися приймальної комісії, якій складається акт прийому-передачі після того, як будуть закінчені будівельні роботи.
В процесі підписання акту з приймання комісія буде керуватися виконавчою документацією, оформлення якої здійснюється в процесі проведення робіт. Зокрема, таким документом може бути акт прихованих робіт.
Стаття 28. Завершення перебудови й (або) перепланування житлового приміщення
Також не варто забувати про те, що нормативами встановлюється досить велика кількість факторів, серед яких, зокрема, варто виділити створення певного мікроклімату в приміщенні, що, в першу чергу, забезпечується за рахунок відділення житлової кімнати від ванною, кухонної та інших. Крім цього, ефективність використовуваної в приміщенні вентиляції безпосередньо позначається на вологісного режиму житла, а також всіх приміщень, які знаходяться поруч з ним.
З огляду на все це, розробляти проект перепланування слід в повній відповідності з зазначеними вище актами, а крім цього, важливо також враховувати норму інсоляції, прописану в СНиП 2.08.01-89.
огляд нормативів
Відповідно до пункту 5.7 СП 54.13330.2011 площа вітальні повинна складати як мінімум 16 м2, в той час як спальня може мати площу і 8 м2. Якщо ж здійснюється облаштування кухні-ніші, її площа може становити 5 м2.
Після того, як кімната буде розділена на два окремих приміщення, відповідно до пункту 9.12 СП 54.13330.2011 кожна з них повинна отримати природне освітлення. Щоб реалізувати це, потрібно буде скористатися поздовжньої перегородкою або ж розділяти приміщення поперечною перегородкою, що має можливість пропускання світла.
Зразок перепланування однокімнатної квартири в двокімнатну
Як узаконити по документам
Багато людей вважають, що набагато простіше провести перепланування, не погоджуючи її з будь-якими державними органами, адже потрібно просто провести ремонт і все. Але насправді, якщо згодом з'явиться бажання продати нерухомість або обміняти її на нову, можна зіткнутися з деякими труднощами, так як без відповідних коригувань в технічному паспорті навряд чи хтось зважиться на покупку такого житла.
У такій ситуації єдиним оптимальним рішенням буде узаконення ремонтних робіт за допомогою проведення судового розгляду. При цьому найкраще заздалегідь заручитися підтримкою спеціалізованих компаній, що мають великий досвід у вирішенні подібних питань, так як самостійно вирішити проблему навряд чи вдасться.
Якщо ремонтні роботи були проведені в повній відповідності з нормами СНиП та Житлового кодексу, можна розраховувати на досить швидке узаконення їх в державних органах, але в будь-якому випадку доведеться, як мінімум, оплатити штраф, передбачений чинним законодавством, але насправді його сума для фізичних осіб є досить незначною і складає не більше 2 500 рублів.
Алгоритм дій при переплануванні однокімнатної квартири в двокімнатну
Для проведення такого перепланування потрібно провести кілька операцій:
- Зібрати інформацію про ключові особливості даної квартири.
- Визначити місце розташування самого приміщення в будинку (фронтальне або кутова).
- Визначитися з особливостями розведення комунікаційного обладнання.
- Ознайомитися з правилами та нормами, на підставі яких повинні проводитися ремонтні роботи.
- Розробити проект.
- Узгодити проект.
- Визначитися з об'ємом робіт, які потрібні для проведення ремонту.
- Вибрати будівельні матеріали, з огляду на особливості складеного проекту.
- Розрахувати час, залишивши запас для непередбачених обставин.
Інші доповнення
Крім уже згаданих особливостей проведення перепланування, потрібно врахувати також кілька інших моментів, які можуть виявитися корисними в тих чи інших ситуаціях.
Застереження щодо узгодження
Всі варіанти перепланувань можна розділити на кілька категорій, кожна з яких відрізняється своїм ступенем складності і кількістю необхідної документації для отримання дозволу.
В першу чергу, варто відзначити такі роботи, як установку кондиціонера без штроблення, усунення вбудованих шаф і комор, перенесення електроплити в межах кухні або переміщення сантехніки в туалеті або ванній, тобто перепланування, яка не передбачає попереднього узгодження.
У такому випадку цілком достатньо буде просто відправити в багатофункціональний центр плани, які показують зовнішній вигляд квартири до і після проведення ремонту, щоб ознайомити державних службовців з результатом проведених робіт.
Також перепланування може проводитися за проектом, і зокрема, це відноситься до ситуацій, коли одна кімната розділяється на дві. У такій ситуації потрібно буде замовити план квартири в БТІ, після чого з ним відправитися в проектну організацію, яка є членом саморегульованої організації, щоб замовити розробку відповідного проекту.
Разом з цими документами далі потрібно буде піти в Житлову інспекцію, щоб отримати згоду на проведення ремонтних робіт, і провести їх в повній відповідності з наданим проектом.
В кінцевому підсумку за результатом ремонту уповноважений співробітник даного органу повинен перевірити відповідність його проектної документації та видати акт приймання, з яким потрібно буде внести коригування в технічні паперу.
Нюанси і труднощі
Відмінні риси проведення перепланування залежать від типу житлового будинку. Складніше проводити ремонт в панельних будинках, так як можливості його реалізації обмежені через маси несучих конструкцій. У монолітних будівлях перепланування проводити легше.
При цьому важливо попередньо отримати дозвіл на проведення ремонтних робіт у державних органів, тому що в противному випадку можна зіткнутися з накладенням відповідної штрафної санкції, а також вимогою про повернення приміщення в первісний стан.
Крім цього, не варто забувати про те, що квартиру, в якій присутній незаконно проведене перепланування, досить складно продати, а якщо навіть хтось погодиться її купити, то тільки за заниженою вартістю.
Плюси і мінуси
переваги- можливість утворення нового просторого приміщення;
- організація в приміщенні різних заходів або зустрічі гостей;
- можливість забезпечення більш світлого дизайну в приміщенні або навіть облаштування додаткового вікна для більш рясного надходження денного світла;
- у великому приміщенні можна буде з легкістю створити стильний і оригінальний дизайн.
- через поділ кімнат вільного простору стає набагато менше;
- хтось може спати в одній кімнаті з працюючим холодильником, що може бути не дуже приємним;
- в зоні вітальні не рекомендується стелити світлі килими.
Таким чином, перед проведенням ремонту краще заздалегідь оцінити всі плюси і мінуси, і тільки потім приступати до проведення ремонтних робіт.