- Чи є термін давності по аліментах?
- Чи є термін давності по аліментах після повноліття?
- Які терміни є у аліментів?
- потрібен юрист
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
58 переглядів
Щодо строку позовної давності цивільне законодавство встановлює загальний трирічний термін з того моменту, коли позивач дізнався або ж повинен був бути обізнаний про факт порушення своїх прав та інтересів.
А ось стосовно аліментних зобов'язань з термінами позовної давності не все так просто.
Чи є термін давності по аліментах?
Як таке поняття «терміну позовної давності» до аліментних правовідносин не застосовується. Це прямо зазначено в дев'ятій статті СК РФ, де говориться, що термін позовної давності до вимог, пов'язаних з сімейними правовідносинами не застосовується.
Єдиний виняток - це пряме встановлення таких термінів кодексом, але це можна знайти в документі лише в частині розподілу майна і визнання шлюбу недійсним.
У частині аліментів є спеціальна ст. 107 СК РФ, яка регламентує терміни звернення за аліментних змістом з боку стягувача. Там чітко прописано, чи мають аліменти терміни давності і які ще існують обмеження для платника і стягувача.
Чи є термін давності по аліментах після повноліття?
Саме терміну давності, під яким розуміється давність звернення до суду, немає - після настання 18-річчя дитині ні він сам, ні його законний представник не можуть звернутися з вимогою про стягнення змісту з батьків.
Винятком тут може бути лише:
- стягнення боргів за зобов'язаннями утримання дитини, які виникли до 18-річчя за рахунок розрахованих, але не сплачених аліментів.
- стягнення аліментів за минулий період, тривалістю не більше 3 років з моменту звернення до суду і не більше 18-річчя дитини.
Приклад: Синові неплатника аліментів Івану виповнилося 18 років 1.04.2016 року. У 2018 році його мати вирішила стягнути аліменти за минулий трирічний період, звернувшись до суду в лютому 2018 року. Суд задовольнив вимоги частково, розрахувавши аліменти лише з 01 лютого 2015 року з повноліття дитини. Правило трирічного строку не допускає стягнення понад періоду повноліття.
ВАЖЛИВО: Наявність несплачених боргів за зобов'язаннями аліментного характеру не зупиняє нарахування неустойки по ним після повноліття! Пені за несвоєчасність платежів так і буду «капати», навіть якщо дитина стала дорослою.
Щоб отримати аліменти після 18-річчя за три попередніх роки позивачеві доведеться довести:
- Їм неодноразово робилися спроби отримання грошового утримання на дитину від батька;
- Спроби успіхів не принесли або ж є докази явного ухиляння від виконання своїх зобов'язань платником.
Які терміни є у аліментів?
- Пресекательний термін - 18-річчя дитини, настання якого тягне повне припинення нарахування аліментів. Виняток становлять лише борги за раніше нарахованими, але не сплаченими фактично аліментах.
- Трирічний термін стягнення за попередній період - аліменти можуть бути стягнуті за три роки, що передували зверненню за ними. Умови для такого стягнення описані вище.
Ніяких інших термінів, що обмежують стягувача в праві на одержання утримання на дитину чи інших членів сім'ї не передбачено.
Аналогічно не діють і трирічні обмежують терміни дії виконавчого листа по аліментах - цей документ може бути пред'явлений в будь-який час до того моменту, поки дитині не виповниться 18 років. Це правило стосується не тільки випадків подачі аліментів на дітей, а й на інших членів сім'ї.
Примітка: Часто плутають з «позовною» трирічний термін стягнення за минулі періоди має зовсім іншу правову природу. Щоб домогтися його застосування потрібно надати суду максимум можливих доказів.
потрібен юрист
Кваліфікована консультація досвідченого юриста допоможе вам визначитися з тим, чи є у вашому випадку шанс або необхідність стягнення грошового утримання і не пропущені чи необхідні терміни.
У разі ж стягнення аліментів за минулий період попередня консультація і зовсім обов'язкова, оскільки дана категорія справ вимагає особливої ретельності в доведенні.
Оцініть статтю
Чи є термін давності по аліментах?Чи є термін давності по аліментах після повноліття?
Які терміни є у аліментів?
Чи є термін давності по аліментах?
Чи є термін давності по аліментах після повноліття?
Які терміни є у аліментів?