- Аліменти - який рахунок краще використовувати для виплат
- Особливості процедури перерахування
- Переклад аліментів на рахунок дитини в повному обсязі
- Аліменти - арештовані рахунки в банку, що робити
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Після розлучення неповнолітня дитина найчастіше залишається з матір'ю, яка має право витрачати аліментні виплати батька на утримання, освіту та інші цілі, пов'язані з матеріальним забезпеченням та вихованням дітей. Один з колишнього подружжя має право вимагати перерахування аліментів на рахунок в банку. Що являє собою така процедура, можна дізнатися зі статті.
Аліменти - який рахунок краще використовувати для виплат
Щоб відкрити рахунок для аліментів, стягувач звертається в банк, де потрібно пред'явити свідоцтво про народження дитини. Вся процедура займає приблизно годину. Після цього суду надається заява про зміну порядку стягнення з реквізитами фінансової установи.
Перерахування аліментів на рахунок дитини можна ініціювати в двох випадках:
- Якщо, на думку платника, одержувач грошових коштів нераціонально їх витрачає, а значить діти недоотримують аліменти, призначені на їх утримання. але несумлінне ставлення матері ще потрібно довести в суді, підкріпивши необхідними фактами - звітами про витрати, показаннями свідків і т. д., а це досить складне завдання.
- Мати також має право вимагати змінити спосіб стягнення аліментів, наприклад, в разі переїзду в іншу країну. Для цього їй потрібно звернутися в службу судових приставів з виконавчим листом.
Особливості процедури перерахування
Отриманням коштів з індивідуального рахунку може скористатися:
- сама дитина по досягненню 18 років;
- мати-одержувач аліментів, якщо гроші будуть потрібні на такі потреби, як лікування або освіту.
Стаття 203 ЦПК РФ говорить про те, що суд може призначити стягнення аліментів в сумі не більше 50%. Це обмеження діє тільки по відношенню до особи, що виплачує матеріальну допомогу. Для батьків, який їх отримує, таке обмеження не діє, а відсутність доступу до засобів може бути розглянуто як заборгованість колишнього чоловіка. Тому, щоб уникнути конфліктних ситуацій між екс-подружжям, передавати ощадкнижку слід через органи опіки, попередньо приклавши до нього відповідну заяву. Опіка, в свою чергу, зобов'язується відправити лист з підтвердженням про вручення документа.
Перераховані аліменти на рахунку дитини мати може зняти, пред'явивши:
- паспорт;
- документ, що підтверджує факт появи дитини;
- дозвіл на отримання грошей з опіки.
Переклад аліментів на рахунок дитини в повному обсязі
Існує кілька причин того, чому доцільніше буде переводити аліменти на розрахунковий рахунок малолітніх дітей в повному обсязі:
- Якщо екс-подружжя уклали добровільне угоду , В якому детально вказали суму, терміни і форму виплат.
- Коли малюк виховується опікунами, при цьому не є усиновленою.
- При знаходженні дитини в дитячому будинку або будинку малятка.
Скористатися матеріальною допомогою діти можуть досягнувши віку 14 років, так як, згідно з російським законодавством, основним розпорядником аліментів є батько. Однак тут діє одна поправка - невеликі продовольчі покупки малюк може здійснювати вже з 6 років.
Також при бажанні платником аліментів крім основного можливе відкриття іншого рахунку для окремих виплат, крім основного.
Аліменти - арештовані рахунки в банку, що робити
Як правило, арешт банківського рахунку не відбувається раптово, цьому передують попередження контролюючих органів про порушення будь-яких законодавчих норм, наприклад, невиконання обов'язків по сплаті податків, комунальних платежів і т. Д.
Як штрафних санкцій судові пристави мають право заарештувати рахунки боржника та утримувати з них не більше 50% від загальної суми. Оскільки дана служба не має інформації про джерела надходження грошових коштів, в числі заблокованих, може виявитися рахунок для аліментів.
Чи законно перерахування аліментів на рахунок приставам? Якщо угода або виконавчий лист знаходяться на виконанні в службі, то кошти можуть спрямовуватися одержувачу через рахунок установи. Така дія відповідає нормам права. За державні послуги передбачено нарахування збору на основну суму боргу в розмірі 7%.
Крім цього потрібно знати, що стаття 101 Закону про виконавче провадження містить перелік виплат, на які не можна накласти арешт за іншими зобов'язаннями, наприклад, щодо стягнення боргу на користь банку. В їх число входять і стягнені аліменти.
Тому, дізнавшись про блокування рахунку, потрібно негайно звернутися в службу судових приставів і надати необхідні докази джерела надходження грошей. При виконанні всіх умов утримані кошти повернуть протягом 3-10 днів.
Чи законно перерахування аліментів на рахунок приставам?