- Особливості перепланування квартири з однокімнатної в двокімнатну
- Перепланування однокімнатної квартири в двокімнатну. Правила перепланування квартир
- Перепланування однокімнатної квартири в двокімнатну. Дозволи на перепланування квартири
- «Підводні камені» перепланування однокімнатної квартири в двокімнатну
- На що звернути увагу при переплануванні однокімнатної квартири в двокімнатну
- Перепланування однокімнатної квартири в двокімнатну. Який варіант перепланування вибрати
- Перепланування однокімнатної в двокімнатну за допомогою гіпсокартонної перегородки
- Перепланування однокімнатної в двокімнатну за допомогою легкої перегородки
- Перепланування однокімнатної в двокімнатну за рахунок лоджії
- висновок
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Якщо жити в квартирі стало тісно, саме час задуматися про перепланування. Грамотне планування простору вирішить цю проблему, якщо робити все з розумом. Розрахунок і зонування особистого простору не тільки дозволять займатися своїми справами, а й створять комфортні умови для проживання кожного. До того ж, в цьому немає нічого складного, досить мати в запасі хороший потік фантазій і ручку з олівцем. У нашій статті постараємося докладно розібрати всі нюанси перепланування квартири різними способами. До всього, можна непогано заощадити, виконавши всі роботи власноруч.
Особливості перепланування квартири з однокімнатної в двокімнатну
Будь-яке відповідальна справа починається з проекту або плану, наш випадок не виняток. Грамотно створений креслення на ділі може бути не реалізований з різних причин. Це може бути обумовлено характеристиками будови будівлі або будинку. Тому необхідно дотримуватися деяких основних правил, щоб квартира стала комфортною кожному.
Перепланування однокімнатної квартири в двокімнатну. Правила перепланування квартир
Якщо ви вже почали перепланування, то швидше за все спочатку приступите до вивчення головних вимог до робіт такого роду. До того ж, ваша квартира повинна експлуатуватися тільки законними методами, в разі відсутності яких ви можете отримати непогане стягнення. Найчастіше це пов'язано з тим, що квартиру вводять в експлуатацію з порушенням вимог до дотримання розмірів приміщень, без яких вони не зможуть бути передані у власність. Дотримуйтесь правил, і подібної процедури доведеться уникнути.
Починаючи власноручний перепланування квартири, радимо в першу чергу звернути увагу на наступні конструктивні особливості різних елементів будівлі:
- зовнішні стіни (несучі конструкції, розташовані по периметру квартири зовні, не можуть піддаватися змінам в строгому порядку);
- санвузли (заборонено об'єднувати їх з кухнею або будь-який інший житловою кімнатою);
- кухня (як не дивно, але в зворотному порядку це правило діє аналогічно);
- комунікації (перекривати доступ до електрощита з проводкою, сантех вузлу, вентиляційної системи, дренажу, газову трубу і іншим додатковим функціональним особливостям будівлі);
- вентиляція (в квартирах, оснащених газовими приладами, не можна демонтувати, переміщати або перекривати систему циркуляції повітря);
- котел (якщо квартира опалюється автономно, врахуйте, що котел не повинен знаходитися в житловому приміщенні);
- батареї опалення (ці системи обігріву можна переносити на лоджію або прибудову. Різниця температур може з часом зруйнувати структуру металу);
- система постачання (будь-які самостійні зміни в сантехнічних або газових вузлах загального призначення ні до чого доброго не приведуть);
- пол (зміни структури і форми такої поверхні неприйнятні);
- стіни і перегородки (забороняється виготовляти ці елементи з матеріалу, який буде надавати підвищений вплив на несучі частини будівлі);
- проблемні приміщення (будь-яка квартира, розташована в будинку, який визнано аварійним, також не може піддаватися перепланування. Швидше за все, будова підлягає знесенню).
Як бачимо, список значний, до того ж вимагає частих погоджень з юридичними органами. Тому радимо запастися терпінням, оскільки багато проектів вимагають часу на схвалення і дозвіл проведення відповідних робіт.
Перепланування однокімнатної квартири в двокімнатну. Дозволи на перепланування квартири
Ніхто не любить бюрократичну метушню, без якої на жаль, в нашому питанні не обійтися. Щоб отримати схвалення від усіх відповідних інстанцій, потрібно виконати кілька вимог.
Якщо ви хочете зробити перепланування власної квартири у відповідності з усіма законодавчими порядками, то радимо діяти наступним чином:
- Підготуйте попередні начерки і креслення вашого проекту. Відзначте всі конструктивні зміни на папері. Не забудьте вказати всі розміри і інші переваги.
- Радимо відразу ж зробити декілька копій проекту. Вам доведеться узгоджувати його в декількох організаціях.
- Тепер проект потрібно передати в орган, який відповідає за перевірку технічного стану, а також його відповідності за всіма основними параметрами.
- Якщо ви отримали всі дозволи, то наступним кроком буде - подача документів для узгодження про законність змін. Вам напевно доведеться пред'являти всі відповідні документи: техпаспорт, право власності, узгодження і заяву для узаконення проекту.
- Будівельні бригади швидше за все не стануть приступати до робіт, не отримавши від вас всі відповідні дозволи. Великі організації, що займаються переплануванням і ремонтом квартири, можуть значно прискорити цей процес. Варто звернути увагу, що в такому випадку вам доведеться на це виділити деяку частину бюджету проекту.
Врахуйте, що при переплануванні житлового приміщення завжди потрібна велика кількість дозвільних документів. Уважно вивчайте кожен документ, тоді ви зможете уникнути шахрайства з боку недобросовісних фірм і організацій.
«Підводні камені» перепланування однокімнатної квартири в двокімнатну
Щоб дізнатися, як правильно перепланувати велику однокімнатну квартиру, варто знати, що така процедура має свої приховані проблеми. Найчастіше вони виникають у разі самостійної зміни конструкцій, перегородок та інших елементів житлових приміщень.
Неправильно проведена перепланування може викликати такі наслідки:
- в разі порушення несучих елементів, можлива деформація конструкцій, аж до повного обвалення;
- якщо система газо- і водо- (постачання) порушена, то ймовірність загоряння або витоку збільшується. При цьому вся небезпека таких пошкоджень в тому, що вона поширюється на всі квартири, що належать до одного і того ж комунікаційному вузлу;
- неузгоджена перепланування піддається дуже високому штрафу, навіть в разі, якщо дотримані всі правила і вимоги;
- про продаж або здачу квартири можна навіть не думати, поки не будуть отримані всі дозволи.
Радимо перед переплануванням обов'язково отримати всі допуски і документи. Без них ви не зможете розпоряджатися квартирою в повному обсязі. Краще відразу все оформити, щоб позбавити себе на тривалий час від зайвого головного болю, пов'язаного з узаконенням і введенням проекту в експлуатацію.
На що звернути увагу при переплануванні однокімнатної квартири в двокімнатну
Існує кілька основних прийомів, покликаних відокремити або розділити простір житлового приміщення. Хотілося б відзначити, що такі прийоми не завжди.
Одні з часто вживаних рішень в переплануванні квартири наведемо нижче:
- якщо кімната передбачає вихід на балкон, то можна збільшити простір за рахунок знесення ненесучої частини віконного отвору;
- якщо у вас лоджія, то її можна розділити, залишивши тим самим варіанти для збільшення кухні або кімнати;
- перенести великі побутові прилади в технічні приміщення, тим самим збільшивши корисний простір квартири;
- використовувати мобільні перегородки;
- при наявності високих стель, можна додатково облаштувати кімнату другим поверхом, наприклад, для дитячого ліжка або домашніх заготовок;
- невелика барна стійка відокремить зону кухні від кімнати, тим самим збільшивши корисну площу приміщення;
- санвузол можна об'єднати, виділивши вільний простір для коридору або кімнати. Тут можна встановити шафу або крісло для читання;
- щоб приміщення візуально здавалося більше і просторіше, використовуйте великі дзеркала, розташовані паралельно один одному в різних комбінаціях;
- зонуючи кімнати, виділяйте зони за допомогою освітлення. Це допоможе звернути увагу на деякі деталі в обробці стін і стелі;
- при виборі дизайну для квартири, використовуйте побільше світлих відтінків і кольорів;
- якщо в кімнаті є гострі кути, краще зрівняти їх зі стіною або закрити шафою;
- переносити кухню в підсобне приміщення забороняється, якщо вона оснащена газовими агрегатами. Таке перенесення можливий тільки у випадках використання електроплит і варильні поверхні.
Виберіть для себе відповідний варіант, щоб максимально заощадити простір житлового приміщення. Це допоможе вам гідно оцінити всі перетворення, насолодившись комфорту й можливості усамітнитися у власній хаті.
Перепланування однокімнатної квартири в двокімнатну. Який варіант перепланування вибрати
Якщо ви вирішили створити проект з перепланування квартири, то в першу чергу потрібно визначитися зі своїми бажаннями і можливістю їх реалізації. Перетворення деяких конструкцій можуть бути просто неможливі. Це може бути пов'язано з технічними характеристиками будівлі, наприклад, малими габаритами. Найчастіше, перепланування однокімнатної квартири в двокімнатну викликана швидким появою майбутнього поповнення в родині. Завдяки цьому приємному фактом, можна створити в квартирі затишок, який гідно оцінити кожен мешканець будинку, незалежно від віку.
Перепланування однокімнатної в двокімнатну за допомогою гіпсокартонної перегородки
Одним з найбільш популярних варіантів перепланування «одинички» в «двушку» прийнято вважати - поділ квартири за допомогою листів гіпсокартону. Такий спосіб зручний тим, що з листів ГКЛ можна спорудити практично будь-яку конструкцію. В такому випадку, перегородку або фальш-стіну збирають на металевому каркасі. В якості тепло- і звуко- (ізоляції) виступає мінеральна вата, поміщена всередину конструкції.
Такий варіант відмінно підійде для кімнати з довгою стіною і двома вікнами. Таким чином можна відокремити невеликий простір, в якому ви будете відпочивати або облаштувати дитячу. Частину, що залишилася кімнату можна перетворити в студію. Досить трохи перетворити проріз між кухнею та кімнатою. Тоді ви зможете спокійно займатися своїми справами, не боячись, що будете заважати дітям.
У разі, якщо в частині, яку ви намагаєтеся відокремити не передбачений віконний проріз, то можна візуально збільшити простір, використовуючи дзеркала. А змонтувавши додаткове освітлення, ви отримаєте відмінну спальню або кабінет. У будь-якому випадку, краще заздалегідь розпланувати перепланування, ще на етапі покупки квартири. Уважно вивчіть кілька варіантів, щоб вибрати підходящий.
Перепланування однокімнатної в двокімнатну за допомогою легкої перегородки
Можливі також варіанти, при яких кімната зонируют за допомогою установки легких дерев'яних перегородок зі скляними вставками і вікнами. Таке рішення відмінно додасть світла в темну кімнату, проте буде погано захищати від сторонніх шумів.
Існують спеціальні мобільні перегородки, форму і місце розташування яких можна змінювати в залежності від їх конструктивних особливостей. Однак такі пристосування будуть коштувати досить дорого, оскільки виробляються індивідуально, підлаштовуючись під параметри вашого приміщення. До того ж, вони будуть володіти низьким рівнем звукоізоляції.
Таку проблему можна вирішити шляхом установки шафи. Врахуйте, що він повинен повністю перекривати простір, аж до стелі. Додатково, задню частину стінки шафи можна обшити спеціальними плитами з пробки.
Перепланування однокімнатної в двокімнатну за рахунок лоджії
У сучасних квартирах не часто зустрінеш лоджію, завалену непотрібним мотлохом і речами. Навіщо засмічувати корисний простір, якщо можна використовувати його в особистих цілях. Захистивши частина лоджії за допомогою глухої перегородки, можна створити робочий куточок, помістивши там комп'ютерний стіл і полки з особистими речами. Таким чином у вас буде власне місце з природним денним світлом.
Але врахуйте, що, відокремлюючи балкон або лоджію, доведеться провести хорошу гідроізоляцію та утеплення приміщення. Непогано також влаштувати в кімнаті річну спальню або кімнату відпочинку. Крім цього, доведеться замінити вікна на металопластикові, якщо це буде потрібно. Вони додатково будуть утримувати тепло всередині кімнати, і забезпечувати циркуляцію повітря в приміщенні. Для більш суворого клімату можна залучити використання системи «тепла підлога», або вивести на балкон ще один радіатор.
висновок
Як бачимо, будь-які роботи, пов'язані з переплануванням однокімнатної квартири в двокімнатну, вимагають індивідуального плану в кожному окремому випадку. Добре вивчіть особливості вашої квартири, щоб виділити ті чи інші особливості окремих приміщень. Тоді ви навіть не згадаєте, що у вас колись була однокімнатна квартира. Звертайте увагу на приміщення з великою кількістю вікон і високими стелями. Намагайтеся по максимуму використовувати весь вільний простір. Не забувайте також про всю супровідної документації. Без наявності всіх необхідних дозволів, ви не зможете повною мірою розпоряджатися нової перепланованої квартирою.