Ректор університету Шевченка загруз у скандалі з елітними котеджами (розслідування)

Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

14:04

Як Київський університет імені Тараса Шевченка заробляє на нерухомості? Навіщо замість наукових лабораторій побудували шикарне житло? Чому жителі елітних котеджів не платять за комуналку? (Програма «Гроші» за 4 вересня 2017 року на телеканалі 1 + 1).

У найпрестижнішому університеті України заробляють не тільки на продажу дипломів мажорам, але і на нерухомості. Університет має свій котеджне містечко, побудований на місці наукового комплексу. Тобто замість лабораторій - палаци, з яких найдорожчий - садиба ректора університету. А за електроенергію таємного містечка для товстосумів платить сам університет.

У науково-навчальному центрі «Хутір Жуків» замість студентів можна побачити виїжджають через ворота люксові автомобілі, вартість яких - кілька мільйонів гривень. Які наукові дослідження проводять за високим парканом цього містечка і скільки платять викладачам, які тут працюють?

У селі Михайлівка-Рубежівка, в 15 хвилинах від Києва, є генеральські озера. А за документами Міністерства освіти тут повинні знаходитися зерносховище, артезіанські колодязі, магнітна станція та лабораторії. Повинні були проводити лабораторні дослідження і робити наукові відкриття, які прославлять країну.

Повинні були проводити лабораторні дослідження і робити наукові відкриття, які прославлять країну

Насправді лабораторії існують тільки на папері, а в реальності їх не видно. Зате побудовані величезні розкішні садиби. За парканом наукового центру ховається котеджне містечко.

За парканом наукового центру ховається котеджне містечко

Хто ж ці щасливчики, яким вдалося побудувати собі тут будинки?

Відповідальність за майно Київського національного університету імені Тараса Шевченка несе ректор Леонід Губерський. За його словами, в 2002 році, коли він ще не обіймав цієї посади, до колишнього ректора звернулася група викладачів з проханням організувати на належала державі землі садове товариство «Унісерв». На ділянці повинні були жити викладачі університету. Але знайти працівників ВНЗ в котеджному містечку не легко.

Наприклад, Анатолій Касьяненко володіє великим ділянкою і будинком на території «Унісерв», але серед списку викладачів університету Шевченка його немає. Зате є відомий дипломат і екс-посол України з таким ім'ям. Як з'ясували журналісти, в котеджному містечку проживають бізнесмени. Є й будинок працівника ВНЗ, зареєстрований, ймовірно, на дружину директора інституту високих технологій університету Шевченка Олега Третяка.

Скільки треба заробляти викладачеві, щоб утримувати таку розкіш - садиби з хорошим ландшафтним дизайном і облагородженими зонами відпочинку?

Середня зарплата викладача в університеті Шевченка близько 6 тисяч гривень, це трохи більше 200 доларів. Як розповів генеральний директор експертно-оціночної компанії Юрій Новосел, на хуторі Жуков тільки земля коштує десятки тисяч доларів. Головний палац тут аж ніяк не корпус науково-навчального центру і не лабораторія. Ця нерухомість на 700 кв. метрів коштує, за оцінкою експерта, від півтора до двох мільйонів доларів.

Будинок належить Валентині Козярський, якій скоро виповниться 90 років. Вона отримує пенсію 1,5 тисячі гривень і майже все життя прожила в скромній квартирі в одній з багатоповерхівок. Невже вона виграла в лотерею? Ні, вона просто є тещею ректора Київського Університету імені Шевченка Леоніда Губерського. У цій садибі також проживає і дружина ректора.Сам Леонід Губерський запевняє, що ніякого відношення до найдорожчого котеджу хутора Жуков він не має і там не проживає. Головний аргумент Губерського, що в реєстрі немає його прізвища. І тому він не зобов'язаний вносити цей будинок в свою декларацію. Але це не правда. Відповідно до закону, декларант повинен вносити в декларацію об'єкти, в яких проживають всі члени його сім'ї, поки він знаходиться в офіційному шлюбі. Також Леонід Васильович забув задекларувати земельну ділянку дружини, який знаходиться поруч з будинком тещі. Це він пояснив тим, що не знав про наявність ділянки в 8 соток. А між тим, ця земля коштує близько 500 тисяч гривень.

Адміністративна відповідальність за межі не внесена в декларацію майно починається від 100 до 200 прожиткових мінімумів. За незадекларовану майно понад 250 прожиткових мінімумів починається кримінальна відповідальність.

На утримання котеджного містечка «Хутір Жуків», в тому числі і на будинок ректора, гроші можуть йти безпосередньо з університету. Журналісти знайшли два тендери, останній з яких був підписаний місяць тому самим Леонідом Губерським.

Для науково-навчального центру «Хутір Жуків» була закуплена електроенергія на 100 тисяч гривень. Такої кількості електроенергії могло б вистачити для роботи лабораторій, водонапірних веж та складів наукового центру, якби вони існували на території «Хутора Жуков». Замість цього виявилося, що власники елітних котеджів на сотні квадратних метрів не платять за комуналку. За них платить університет.

Програма "Гроші" за 4 вересня 2017 року на телеканалі 1 + 1

Як Київський університет імені Тараса Шевченка заробляє на нерухомості?
Навіщо замість наукових лабораторій побудували шикарне житло?
Чому жителі елітних котеджів не платять за комуналку?
Які наукові дослідження проводять за високим парканом цього містечка і скільки платять викладачам, які тут працюють?
Хто ж ці щасливчики, яким вдалося побудувати собі тут будинки?
Скільки треба заробляти викладачеві, щоб утримувати таку розкіш - садиби з хорошим ландшафтним дизайном і облагородженими зонами відпочинку?
Невже вона виграла в лотерею?
BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online