- Що собою являє податковий майнове відрахування?
- Майновий вирахування при купівлі майна за грошові кошти, взяті в кредит
- Майновий податкове вирахування при купівлі майна за накопичені кошти
- Отримання майнового податкового вирахування при реалізація (продаж) власності
- Тепер більш докладно про кожен обмеження
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Після здійснення операцій з придбання та реалізації різних видів майна, кожен громадянин має право на майнове відрахування. Далі в тексті ми спробуємо розібратися, які угоди, пов'язані з купівлею-продажем автотранспорту, є законною підставою для відрахування сплаченого податку на доходи фізичних осіб.
Що собою являє податковий майнове відрахування?
Майновий податкове вирахування - документально підтверджена величина витрат на операцію з майном (купівлі, продажу), виражена в грошовому еквіваленті.
Права і обов'язки громадян щодо сплати податків і отримання відрахувань фіксуються в Податковому кодексі. У законодавстві Російської Федерації допустимими є три випадки отримання вирахування:
- придбання власності за кошти, взяті в кредит
- придбання за власні накопичені кошти
- продаж (переуступку прав) майна.
Величина відрахування становить 13% від понесених витрат, максимальна сума в кожному з перерахованих випадків становитиме до двох, трьох, або одного мільйона рублів відповідно. Далі, розглянемо, які саме угоди з власністю потрапляють під кожен з перерахованих вище варіантів.
Майновий вирахування при купівлі майна за грошові кошти, взяті в кредит
Один з випадків отримання вирахування - придбання за рахунок позикових коштів фінансових організацій. Відповідно до НК РФ, (стаття 220, п. 1.4), підставою для отримання податкового майнового відрахування є такі види операцій:
- будівництво окремо стоячої житлової нерухомості
- придбання нерухомості, що будується або вторинної житлоплощі
- придбання частки
- покупка землі з існуючим об'єктом житлової нерухомості.
- рефінансування іпотеки .
Як і в першому випадку, ми зіткнулися з тим, що законодавством передбачено отримання права вирахування тільки за операціями з нерухомістю, автокредит нічого очікувати бути підставою для повернення сплаченого податку.
Майновий податкове вирахування при купівлі майна за накопичені кошти
Регламентується порядок Податковим кодексом РФ (стаття 220, пункт 1.3). Список угод з майном для отримання вирахування строго обмежений нижченаведеними:
- покупка вторинної, або знаходиться в процесі будівництва нерухомості (площі в багатоквартирному будинку або окремо стоїть)
- будівництво нового об'єкта житлового призначення
- придбання частки в об'єкті житлової нерухомості
- покупка земельної ділянки з існуючим об'єктом житлової нерухомості або без нього, під нове будівництво
Список, в общем-то, схожий на той, що зазначений вище, і теж, на жаль, зачіпає тільки нерухомість. Звідси стає ясно, що сьогодні законом не передбачено право на отримання податкового вирахування при придбанні будь-яких автотранспортних засобів. Повернути сплачений прибутковий податок не вдасться.
Отримання майнового податкового вирахування при реалізація (продаж) власності
Останній варіант можливого отримання вирахування - переуступка права на власність, інакше кажучи, продаж. У другому пункті, статті 220 НК РФ, ми вперше стикаємося з можливістю отримання податкового вирахування при здійсненні операцій купівлі-продажу, що стосуються рухомого майна, а саме, автомобіля.
Отже, стаття має певні вимоги до:
- цільовим призначенням (авто не повинно бути використано в ділових цілях для отримання комерційної вигоди)
- часу володіння (у власності автомобіль повинен знаходитися не більше 3 років)
- вартості (автомобіль не повинен бути дорожче 250 тисяч рублів, в іншому випадку потрібно представити документальне підтвердження витрат з придбання понад ліміт)
- оформлення (операція обов'язково має бути підтверджено договором купівлі-продажу)
Тепер більш докладно про кожен обмеження
Перше обмеження пов'язане з необхідністю користування автомобілем виключно в особистих цілях, автомобіль не може використовуватися для ведення бізнесу, також не повинен бути зареєстрований на юридичну особу.
Продаж свого майна фізичним особами в Росії обкладається податком на доходи рівним 13%, в разі, коли автотранспорт був у володінні менше трьох років, отриманий прибуток відображають у декларації, і обчислену суму податкової бази сплачують до держбюджету. У ситуаціях, коли володіння автомобілем відбувалося більше трьох років, прибутковий збір сплаті до бюджету не підлягає.
Наступне обмеження пов'язане з необхідністю користування автомобілем виключно в особистих цілях, транспортний засіб не може використовуватися для бізнесу, і не може бути зареєстровано на юридичну особу.
Сьогодні максимальний відрахування по операціях з рухомим майном лімітований сумою в 250 тисяч, в разі, коли ціна угоди виявилася нижче, розрахунок відбувається з фігурує в договорі суми. Надання документів про те, що реальні витрати по придбання були значно вище, дає право одержати відрахування на велику суму.
Розглянемо таку ситуацію:
Нещодавно ви продали автомобіль за 400 000 рублей, придбаний, припустимо, два роки тому за 550 000 рублів. Термін користування машиною не перевищив трьох років, тому можна розраховувати на податкові відрахування .
Якщо були збережені всі документи (чек, квитанція, договір) про здійснену покупку, розрахунок податкової бази відбуватиметься за такою формулою:
(400 000 рублів-550 000 рублів) * 13% ПДФО = 0
При відсутності документів, розрахунок відбудеться з максимальної суми вартості транспортного засобу, передбаченої законом (250 тисяч), тоді
(550 000 рублів - 400 000 рублів) * 13% ПДФО = 19500 - дана величина податку на доходи фізичних підлягає сплаті до держбюджету.
І останнє обмеження - факт продажу автомобіля повинен фіксуватися в договорі купівлі-продажу, тільки на підставі такого договору угоду можна вважати офіційною.
Ми розібрали особливості та обмеження надання податкового відрахування населенню в частині покупки і продажу автомобілів в даний час.
3-ПДФО з продажу авто. Платити чи не платити?
Що собою являє податковий майнове відрахування?Що собою являє податковий майнове відрахування?
Платити чи не платити?