Як в Європі заробляють пенсію

Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

Як заробити пенсію в Європі. При високих податках, українці не можуть забезпечити собі достойнуюю пенсію.

Пенсійна система в Україні перебуває в катастрофічній ситуації, заявляють в Міністерстві соцполітики. Незважаючи на збільшення мінімальної зарплати і оподаткування всіх фізосіб підприємців, дефіцит Пенсійного фонду в цьому році складе 141 мільярд гривень.

Уряд готує реформу, яка, за словами прем'єра, дозволить не тільки скоротити "дірку" в бюджеті, але і підвищити пенсії. У матеріалі сьогодні повідомляється, як в різних країнах Європи заробляють на пенсію і чим відрізняються українці.

У матеріалі   сьогодні   повідомляється, як в різних країнах Європи заробляють на пенсію і чим відрізняються українці

segodnya.ua

В середньому поляки на заслуженому відпочинку отримують 460 доларів. У порівнянні з сусідами по ЄС, це незначна сума. Однак варто враховувати, що ціни в Польщі нижче, ніж, наприклад, в Німеччині, крім того, польські пенсіонери користуються пільгами. Після 75 років - безкоштовна медицина, практично для всіх пенсіонерів - безкоштовний проїзд в транспорті і пільги на медикаменти.

Читай також: МВФ: підвищення пенсійного віку українців - критично важливо

У Польщі працює три рівня системи: солідарний, накопичувальний і індивідуальний. Якщо інвестувати в три фонди частину своєї зарплати на протязі життя, після 60 років для жінок і після 65 для чоловіків можна отримати відразу три пенсії.

Обов'язкове умови для отримання трудової пенсії - мінімум 15 років стажу для жінок і 20 років - для чоловіків. Внески до Пенсійного фонду на кілька відсотків нижчі за українські - 19,5 проти 22%. При цьому половину від цієї суми полякам платить роботодавець.

При цьому половину від цієї суми полякам платить роботодавець

segodnya.ua

Середня пенсія в США - 1500 доларів. Цієї суми достатньо для безбідного життя практично в будь-якому з американських штатів за умови, якщо не потрібно погашати іпотеку або орендувати житло. Для пенсії необхідно як мінімум 10 років відкладати 15% від зарплати. З 1935-го тут діє Закон про соціально забезпеченні, підписаний ще Франкліном Рузвельтом (Social Security Act).

Читай також: В Україні хочуть скасувати податки для працюючих пенсіонерів

Податковий кодекс дозволяє американцям вносити на свої особисті накопичувальні пенсійні рахунки частина зарплати до оподаткування прибутковим податком. У країні діють і солідарний, і накопичувальний рівні пенсійної системи.

Уряд заявляє про те, що пенсійний вік для американців поступово збільшать до 70 років. Зараз для повної пенсії працювати потрібно до 65 років, проте громадяни США мають право вийти на пенсію раніше, втім в такому випадку розмір виплат буде менше.

Зараз для повної пенсії працювати потрібно до 65 років, проте громадяни США мають право вийти на пенсію раніше, втім в такому випадку розмір виплат буде менше

segodnya.ua

Середня пенсія у Франції близько 1000 євро. На пенсію мають право всі французи, однак чим більше стаж, тим вищою буде пенсія. Щомісяця з зарплати в пенсійний фонд забирають 16,3% (частина від цієї суми платить роботодавець).

Читай також: За рахунок чого українці зможуть розбагатіти на пенсії

У 2013 році французький уряд представило проект чергової пенсійної реформи, в рамках якої передбачено збільшення відрахувань до пенсійного фонду. За підрахунками уряду, це дозволить уникнути збільшення дефіциту до 20 мільярдів євро в 2020 році.

На даний момент пенсійний вік у Франції - 62 роки.

До слова, пенсійна система у Франції одна з найскладніших в Європі. Зараз в країні працюють два рівня: солідарний і накопичувальний. Дефіцит пенсійного фонду виник в результаті того, що тривалість життя французів зростає, при цьому сім'ї рідко заводять більше трьох дітей. Згідно з демографічними дослідженнями, очікувана тривалість життя у Франції до 2040 року збільшиться на чотири роки. В результаті жінки в середньому будуть жити до 88 років.

В результаті жінки в середньому будуть жити до 88 років

segodnya.ua

Середня пенсія в Білорусі всього 150 доларів (це в два рази більше, ніж в Україні). Для отримання трудової пенсії чоловікам доведеться працювати як мінімум 25 років, а жінкам - 20 років. Внесок до Фонду страхування - 29% від зарплати. При цьому 28% платить роботодавець і тільки 1% - найнятий працівник.

Читай також: У МВФ невдоволені раннім виходом українців на пенсію

У минулому році президент Білорусі Олександр Лукашенко прийняв рішення поетапно підвищувати пенсійний вік - до 63 років у чоловіків і 58 років - для жінок. "Платниками внесків можуть бути як самі працівники, так і їхні наймачі. Останній варіант переважає на більшості підприємств незалежно від форм власності. З власних коштів внески сплачують, зазвичай, особи які займаються індивідуальною трудовою діяльністю.

Розмір обов'язкових платежів з пенсійного страхування залишається однаковим при будь-якому способі сплати - 29%. При сплаті страхових внесків роботодавцем на нього припадає 28% із зазначеної суми, і на працівника - 1%. Внесок зі страхування на випадок тимчасової непрацездатності - 6% ", - йдеться на сайті Фонду соцстрахування.

Внесок зі страхування на випадок тимчасової непрацездатності - 6% , - йдеться на сайті Фонду соцстрахування

segodnya.ua

Середня пенсія в Україні - менше двох тисяч гривень, а мінімальна в травні досягне всього 1313 гривень. На цю суму можна скромно харчуватися цілий місяць. Пенсіонери можуть дозволити собі раз в день купувати хліб, стегенця і кілька разів в тиждень недорогі крупи і макарони. А ось на засоби особистої гігієни залишиться дуже обмежений бюджет - дорогі шампуні, зубні пасти з такою пенсією не "по кишені".

До того ж, навіть пенсіонерам з субсидією доводиться витрачати гроші на комуналку і проїзд. Мінімальної пенсії також вистачить рівно на 12 походів в кіно (правда, при цьому доведеться голодувати, а в кінотеатр ходити пішки). Також мінімальної пенсії вистачить на покупку 45 доларів.

Читай також: Названий володар найбільшої пенсії в Україні

Для отримання пенсії за віком знадобиться як мінімум 15 років стажу. Розмір пенсії залежить від рівня зарплати і кількості опрацьованих років.

Чому українські пенсіонери найбідніші в Європі

Головна проблема української пенсійної системи - низькі зарплати. Розмір соціального внеску - 22% від зарплати, (ще ​​в 2015-му ставка була на рівні 37%, проте з січня минулого року її скоротили) і чим нижча від зарплати українців, тим менше грошей на пенсії. Багато українців офіційно заробляють мінімалку - таких близько 40%.

Друга частина зарплати виплачується "в конверті" і податки з неї не відраховуються. Рішення про підвищення мінімальної зарплати додасть в "скарбничку" Пенсійного фонду близько 15 мільярдів гривень, однак ситуацію це змінить несуттєво.

Старший науковий співробітник інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко впевнена, проблема низьких пенсій - наслідок відсталості економіки України. При низьких зарплатах не можуть бути високі пенсії. Як зазначає вчений, "відсталість" української економіки можна помітити навіть за структурою зайнятості населення - кожен четвертий українець (3,5 мільйона чоловік) працює в сфері продажів.

Читай також: Як покращиться життя українців в результаті індексації

Крім того, як кажуть експерти, діюча пенсійна система в Україні не відповідає головному критерію - справедливості. Так, середня пенсія суддів - більше 20 тисяч гривень, народних депутатів - більше 15 тисяч, а більше мільйона пенсіонерів отримують менше 1600 гривень. Крім того, пенсіонерам, які раніше вийшли на пенсію, дістається менше грошей.

У 2008-му коефіцієнт стажу (показник, який враховують при розрахунку пенсій) збільшили з 1 до 1,35 - старі пенсії не перерахували, а нові стали призначати з урахуванням нового показника.
Ще одна проблема - 10 працюючих утримують близько 12 пенсіонерів. Зібраних коштів катастрофічно не вистачає.

Раніше повідомлялося про те, як домогтися нарахування пенсії при неофіційною роботі.

Дивись також - Хто має право на достроковий вихід на пенсію в Україні:

Дивись також - Хто має право на достроковий вихід на пенсію в Україні:

Хто має право на достроковий вихід на пенсію в Україні

0:00 / 5:18

BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online