Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
відкриваємо радіостанцію
Якщо ви вирішили організувати свій бізнес і працювати виключно на себе, то відкриття радіо один з прибуткових варіантів. Сучасні бізнесмени нерідко вкладають інвестиції в проекти радіоіндустрії, а потім отримують непогані гроші за трансляцію рекламних роликів або здачу в оренду ефірного часу.
Що, перш за все, знадобиться зробити, щоб відкрити радіо.
- концепція
Найперший крок починаючого підприємця - це складання бізнес-плану. Без нього не вийде залучити спонсорів, готових вкласти кошти в ваш проект. Кожна складова бізнес-плану повинна бути продумана до дрібниць. Особливу увагу потрібно приділити оригінальності ідеї та визначитися з форматом радіостанції. Наступним пунктом прописуємо приблизні витрати на покупку устаткування і оплату праці працівників, яким чином радіостанція буде заробляти і в якому обсязі. Важливо не упустити і то, через скільки місяців радіо окупиться і почне приносити чистий прибуток.
- Реєстрація в якості юридичної особи
Відповідно до законів Російської Федерації, щоб отримати офіційний дозвіл на радіомовлення, потрібно мати статус юридичної особи.
- Визначення точного розташування передавача
Жодне радіо не обходиться без передавача, його розташування доведеться з'ясувати згідно градусам ширини і довготи. Отримані дані необхідно надати до Головного Радіочастотний Центр. Його співробітники також запитують потужність і можливий радіус мовлення приладу. Цією інформацією потрібно володіти.
- Документація, що вимагається при відкритті радіо
Багато підприємців, щоб позбавити себе від зайвого головного болю, звертаються до підвідомчій компанії Головного Радіочастотного Центру. За свої послуги підприємство просить досить пристойну суму, але з огляду на, скільки підписів потрібно поставити, вона окупається. Можна й самому спробувати узгодити документацію з військовими частинами і НДІ Міністерства оборони, але часу піде на це сила-силенна.
Крім дозволу на здійснення радіомовлення та реєстрації громадянина як юридичної особи, необхідна реєстрація ЗМІ. Оформляється документ у відділенні Росохоронкультури по чеку оплати держмита. Наступний момент - це отримання свідоцтва про присвоєння певної радіочастоти. Після отримання всіх перерахованих паперів фахівці проводять експертизу для з'ясування потужності частоти, яка повинна складати більше 100 Вт.
- Отримання частоти мовлення
У тому випадку, якщо в FM-діапазоні (87,5 - 108,0 МГц) є в наявності вільна частота, то ФГУП ГРЧЦ видасть висновок, де буде вказана закріплена за станцією радіохвиля. Деякі вважають, що чим більше цифра, що показує частоту, тим якісніше мовлення буде. Подібну думку є помилкою. Не раз монтажники передавачів переконувалися, що при використанні обладнання однакової потужності при низькій частоті радіохвилі охоплюється велика територія, ніж при більш високій.
Якщо вільної частоти немає, то починаються її розробки. Потім частота присвоюється на конкурсній основі одного з претендентів.
Читайте також: YouTube - як джерело заробітку
- Тендер на мовлення
Проводиться два рази в рік і тільки в населених пунктах з кількістю жителів від 200 тисяч. Інформація про актуальні конкурсах на мовлення доступна на порталі Фонду Незалежної Радіомовлення. Переможцем може стати навіть той претендент, хто зовсім не планує відкривати радіо, а буде здавати частоту у тимчасове користування іншим людям.
- Реєстрація радіостанції як ЗМІ
Ще одна папір, без якої радіо не почне роботу - свідоцтво про реєстрацію радіоканалу. Видається органами Роскомнадзора в територіальному або центральному відділенні. Процедура перевірки триває місяць і включає в себе підтвердження унікальності найменування радіостанції. Після отримання документа радіостанцію слід запустити протягом року, в іншому випадку свідоцтво буде анульовано.
- Дозвіл на здійснення радіотрансляцій
Лист-заявка і зібрані документи, що стосуються програмної концепції відкривається радіостанції, подаються в Роскомнадзор. За результатами перевірки підприємець отримує ліцензію на здійснення радіотрансляції.
- Дозвіл на послуги зв'язку, що забезпечують мовлення в прямому ефірі
Знову ж в Роскомнадзор подається заява та документи, запитувані співробітниками перевіряючого органу. Потім надається операторська ліцензія.
- Дозвіл на експлуатацію привласнених радіочастот
Надається Роскомнадзором за заявкою від бізнесмена. Термін дії ліцензії на експлуатацію радіочастоти - десять років.
- Отримання свідоцтва про реєстрацію радіопередавача
12. Придбання обладнання
Завершальний акорд підготовки до запуску радіостанції. Починаємо з приміщення, куди помістимо накупленную техніку. Поки радіо тільки починає роботу досить орендувати офіс площею до 40 кв. метрів. Далі проводиться закупівля і монтаж устаткування. Після того, як техніка готова до запуску, виробляють тестування у відведений період тимчасового мовлення. Якщо все пройде добре, радіостанція отримує право функціонувати в штатному режимі.
Реєстрація та збір документації для відкриття радіостанції вимагає чималого терпіння, але як тільки ваше дітище відпрацює перший день, ви зрозумієте, що зусилля були витрачені не даремно.