Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Обіцяні мерією 400 додаткових місць у притулку для тварин не вирішать проблему з бездомними собаками в Сочі, попередили зоозахисники і закликали владу не вбивати бродячих тварин, а виділяти гроші на їх стерилізацію.
" Кавказький вузол "Повідомляв, що в лютому зоозахисники провели кілька акцій, в яких звинуватили в ласті Кубані, Ростовської та Волгоградської областей в масових вбивствах бездомних собак перед чемпіонатом світу з футболу. 14 квітня учасники мітингів в Ростові-на-Дону і Сочі зажадали прийняти закон , Який не допускає вбивство бездоглядних тварин.
Мерія Сочі пообіцяла додати 400 місць в притулок для собак
Притулок на Баранівці, де міститься 600 собак, буде розширено, туди буде підведене світло, забезпечено водопостачання та під'їзд, заявили влади Сочі.
Про створення додаткових місць у притулку для собак стало відомо на виїзній нараді з главою міста, яке відбулося прямо на місці. Анатолій Пахомов пообіцяв, що до середині травня підключать електрику, дорогу також планують відсипати, йдеться в повідомленні від 16 квітня на сайті адміністрації Сочі.
"Складний рельєф землі не тільки не дозволяє розміщувати тут нічого, крім легких конструкцій, але і ускладнює благоустрій. Однак, за рішенням мерії тут будуть встановлені великі резервуари з водою і вже виділено, з позабюджетних коштів, понад мільйон рублів на електрифікацію", - зазначається в повідомленні.
"На одному майданчику в 5 га недалеко від Барановського кладовища в селі Баранівка, розміщено чотири організації:" ПовоДог "," Бім "," Право на життя "і" Добромир ". Всього в притулку в даний час 600 місць і знаходиться 600 собак. До чемпіонату додасться ще 400 місць. І все притулок зможе утримувати тисячу собак ", - розповів кореспонденту" Кавказького вузла "представник прес-служби мерії Мікаель Нерсесян.
Гонтарева: додаткові місця у притулках не вирішать проблему бездомних собак
Проблема чисельності бездомних собак вирішується в Сочі застосуванням отрути, а зайві 400 місць в притулку не здатні змінити ситуацію, заявила біолог і зоозахисниця Катерина Гонтарєва.
"Додатковими місцями в притулку на 400 особин проблему бездомних тварин не вирішити", - заявила кореспонденту "Кавказького вузла" Катерина Гонтарєва.
За її розрахунками, по вулицях Сочі бігають 5000 НЕ стерилізованих собак, які кожні 2 місяці подвоюють свою популяцію.
"Проблема скорочення чисельності бездомних собак вирішується в Сочі нецивілізованим способом: вбивством тварин на вулицях отрутою", - розповіла Катерина Гонтарєва.
Вона також зазначила, що перед ЧС з футболу було виділено 5,5 мільйона рублів на вилов тварин. "Ця інформація є публічною, зоозахисники взяли її з сайту держзакупівель. Закупівля №0118300018718000120 (Адлерский район) -795 990,00 рублів, 507 голів. Закупівля №0118300018717001990 (Центральний район) -1 998 100,00 рублів, 1378 голів. Закупівля №0118300018717002329 (Лазаревський район) - 1 685 604,00 рублів, 1200 голів. Закупівля №0118300018718000223 (Хостінскій район) - 630 240,00 рублів, 416 голів ", - пояснила зоозахисниця.
Згідно сайту Держзакупівлі, закупівля №0118300018718000120 передбачає "виконання профілактичного комплексу робіт із запобігання епізоотії, включаючи вилов бездоглядних тварин (кішок, собак) з підозрою на сказ, що виявляють ознаки агресивності і підбір полеглих тварин на території Адлерского внутрішньоміського району міста Сочі в 2018 році". Контракт, прикладений до закупівлі №0118300018717001990 передбачає - "виконання робіт з вилову і підбору безхазяйне тварин в Центральному районі міста Сочі".
В адміністрації Центрального району кореспонденту підтвердили співпрацю на основі виграних тендерів.
При цьому на сайті change.org була створена петиція "3. 500 собак і кішок планують вбити в Сочі в 2018 році. Вимагаємо запобігти вбивства!", Адресована в тому числі міністру спорту Росії, генпрокурору та прокуратурі Сочі, і набрала до 19.30 мск 18 квітня 11 820 підписів.
Автор петиції, мешканка Сочі Ксенія Серебренникова звернула увагу, що ув'язненими адміністрацією контрактами з вилову тварин "не передбачено утримання підрядником виловлених бездоглядних тварин у притулку (пункті) тимчасового утримання, а також не встановлено термін такого змісту".
"Немає жодного підтвердженого факту проживання виловлених бездоглядних тварин у притулках, або на тимчасових пересмикувань (...) На контракти витрачені всі гроші, виділені на тварин в Сочі, замість будівництва притулків і програми стерилізації!" - підкреслюється в петиції.
Творець петиції закликала небайдужих громадян підписати документ.
Зоозахисники розповіли про відсутність інтересу до собак з притулку
Жителі Сочі не беруть з притулку собак, так як їх можна взяти просто з вулиці, а прийняти нових тварин притулки не можуть через повну завантаженість, відзначили зоозахисники.
"Я прийшла до притулку" Добромир ", щоб вибрати собі тварин 5 років тому. Вдома у мене 5 собак. Я їх годую. Доглядаю, вигулюю. Виховую. Це мої друзі. Я волонтер в притулку" Добромир ", де міститься сто собак. кожна собака - унікальна і я віддаю і пристроювати собак з нашого притулку тільки в добрі руки. Люди приходять, вибирають собі одного, охоронця, помічника. Якщо раніше мені вдавалося в рік віддавати в добрі руки близько ста собак, які потрапили до притулку, то останні 2 -3 року собак звідси ніхто не бере. Тільки в рідкісних випадках. Всі 600 собак живуть стабільно в ріюте. І прийняти нових собак ми не можемо через відсутність місць ", - розповіла кореспонденту" Кавказького вузла "зоозахисниця Ольга Садовська.
На її думку, люди перестали брати собак з притулків, так як вони в достатку на вулицях. "Зараз викидають на вулицю навіть дуже породистих собак. Щенят породистих батьків віддають безкоштовно. Але собака - це не просто розвага, це велика праця і витрати. Не всі готові до цього", - пояснила Садовська, зазначивши, що витрачає на корми для своїх собак більше 5000 рублів на місяць.
На собак йде в місяць до 10 000 рублів, зазначила зоозахисниця, пенсіонерка Ідея Ленінградська.
"Навіщо брати собаку в притулку, якщо їх маса в місті? І всі вони шукають господарів. Я дала притулок 20 собак. Корм купую на свою невелику пенсію. Іде до 10 000 рублів. Мені, звичайно, не вистачає. Прошу корми у добрих людей. у підприємців. Адже мою зграю собак треба чимось годувати. Так само й інші собачники. Виживаємо з собаками, як можемо. Від влади допомоги, звичайно ж, ніякої ", - пояснила кореспонденту" Кавказького вузла "жінка, у якої живуть 20 собак .
"Прибудувати собаку в сочинському притулку неможливо, так як її ніхто не візьме. Місць в притулку немає", - зазначила волонтер "Добромир" Анна Вечкаева.
Собаку в притулок віддати неможливо, заявив директор автошколи Хачик Такмазян, який намагався прибудує собаку, яка проживає на території гаража автошколи. "Собака виє ночами, заважає людям спати. Собака хороша. Вбивати її шкода. Але в притулок її не прийняли. Сказали, що немає місць. На вулицю її вигнати не можу. Вона не йде. Що робити не знаю", - зазначив директор автошколи , розповівши, що на корм витрачає близько тисячі рублів.
"Не треба винаходити велосипеди, а взяти позитивний досвід цивілізованих країн: провести чіпування всіх бездомних тварин, офіційно порахувати їх, стерилізувати. І ввести закон, що зобов'язує власників тварин відповідати за них: чи не вигулювати з бездомними собаками, стерилізувати своїх собак і не виганяти їх на вулицю. Ввести податок на підприємницьку діяльність заводчиків тварин. І вже років через п'ять ми повністю вирішимо існуючу проблему ", - впевнена засновник притулку" Добромир "Людмила Скнаріна.
Майборода: п роблю з бездомними собаками загострили будівельники олімпійських об'єктів
Проблема бродячих собак в Сочі почала привертати до себе увагу під час підготовки до Олімпійських Ігор в Сочі, коли десятки тисяч робітників, задіяних в будівництві, стали підгодовувати собак, що живуть на будівництві, заявила керівник притулку "ПовоДог" Майя Майборода.
"Пізніше, коли будівництво завершилося, і робітники залишили місто, тисячі тварин опинилися без нагляду. Щоб не допустити винищення собак Фонд" Вільне Дело "створив притулок" ПовоДог "в Хостинском районі Сочі, в селі Баранівка", - розповіла Майя Майборода.
"Громадський містобудівна рада міста-курорту Сочі в даний час розглядає питання про можливість включення в генплан п'яти місць, де можна обладнати притулки для тварин про типу притулку на Баранівці. Потрібно враховувати, що земля в Сочі на вагу золота, і таких місць дуже мало. зараз ми приходимо у висновку, що це повинні бути місця, де розташовуються промзони. наприклад, однією з пропозицій було розміщення притулку на території або біля колишньої птахофабрики. Але у кожної такої землі є власники, які не хочуть, щоб їх інте еси на землю порушувалися, тому ці проблеми вирішуються з великими труднощами. Питання притулків стоять дуже гостро ", - пояснила кореспонденту" Кавказького вузла "голова ОУ Громадський містобудівна рада міста курорту Сочі Ольга Козинська.
" Кавказький вузол "Писав, що раніше жителі Сочі повідомляли, що перед Олімпіадою в місті були посилені заходи по вилову і знищенню безпритульних собак і кішок .
Автор: Світлана Кравченко; джерело: кореспондент "Кавказького вузла"
Навіщо брати собаку в притулку, якщо їх маса в місті?