- Специфіка банківської гарантії
- специфіка поручительства
- Відмінність поручительства від банківської гарантії
- Коло задіяних осіб
- Відео: Фінансова грамотність
- міра відповідальності
- форма домовленості
- Вимоги до гарантів і поручителя
- Порука або банківська гарантія
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Як порука, так і банківська гарантія є інструментарій для забезпечення виконання зобов'язань сторонами угоди.
На сьогоднішній день послуга актуальна, так як дозволяє створити довірчі відносини між партнерами і значно розширити клієнтську аудиторію виконавцю.
Цивільним Кодексом Російської Федерації передбачені забезпечувальні механізми. Кожен з них є допоміжним інструментом для підкріплення основний домовленості. Незважаючи на загальне призначення банківської гарантії і поручительства, послуги характеризуються принциповими відмінностями.
Специфіка банківської гарантії
Банківська гарантія являє собою різновид забезпечення, головною метою якого є виконання кредитних зобов'язань. Документ повністю регулюється Цивільним Кодексом Російської Федерації, регламентуючи умови домовленості для всіх її учасників.
Банківські установи, а також страхові організації мають ліцензію Центрального Банку РФ мають право пропонувати своїм клієнтам послугу укладення банківської гарантії. Згідно з умовами документа, банківська структура виступає в якості гаранта виконавця.
У тому випадку, якщо принципал (виконавець зобов'язань) своєчасно не виконати умови, прописані в договорі, гарант виплатить бенефіціару (замовнику), в разі подачі вимоги, прописану в угоді неустойку.
Оскільки банківська гарантія є своєрідним банківським продуктом, принципала належить повернути виплачені банком гроші з урахуванням встановленої відсоткової ставки.
Більш того, банківські установи для того щоб себе убезпечити, перед складанням договору просять пред'явити забезпечення, наприклад, цінні папери, транспорт та інше.
специфіка поручительства
Порука є ще однією з різновидів договору, відповідно до якого поручитель виступає в якості гаранта угоди і бере на себе відповідальність за своєчасне виконання обіцянок виконавця. Більш того, поручитель відповідає за внесення грошових коштів кредитору.
Фактично, порука є домовленістю одночасно трьох сторін: замовника, поручителем, а також виконавцем. Дана угода характеризується ключовий особливість - поручитель набуває ідентичний виконавцю статус.
Це означає, що в разі недотримання умов договору, поручитель, також як і виконавець несе повну відповідальність за виплату грошових коштів і автоматично ставати боржником.
Поручитель може не нести відповідальність рівноцінну виконавцю тільки в тому випадку, коли при укладенні поруки були вказані відповідні умови. Крім того, згідно із Законодавством РФ, поручитель після здійснених ним виплат має право вимагати від виконавця відшкодування суми, приклавши підтверджуючу документацію.
Альфа банк пропонує 7 депозитних програм для вкладників. Читати статтю, вклади Альфа банку .
Детальніше про внесок щасливий відсоток від Ощадбанку, тут .
Відмінність поручительства від банківської гарантії
Порука і банківська гарантія мають безліч відмінностей. Залежно від того, яку послугу вибере клієнт, як результативність, так і можливості процедури будуть полярно різними.
Це пов'язано з тим, що гарант має більші права на відміну від поручителя. Раціонально буде детально розглянути ключові відмінності поручительства від банківської гарантії.
Коло задіяних осіб
Згідно з Законодавством РФ, не всі організації мають право оформляти банківські гарантії. Функція доступна тільки тим установам, які мають ліцензію від Центрального Банку РФ.
А що стосується поручительства, то вимоги до обеспечітеля менш серйозні, гарантом можуть виступати як фізичні особи, так і некомерційні організації. Більш того, законодавством передбачена можливість залучення декількох поручителів одночасно.
Відео: Фінансова грамотність
Юридичні наслідки
Пройшовши процедуру оформлення поручительства, посередник бере на себе права кредитора. У разі оформлення банківської гарантії, гарант законну можливість зворотної вимоги щодо виконавця.
У такому випадку, якщо виконавець порушив умови угоди із замовником і гарант виплатив зазначену в договорі суму, виконавець в обов'язковому порядку повинен повернути банківській структурі кошти.
Таким чином, під час підписання банківської гарантії, співробітники банківської установи обумовлюють з клієнтом наступні пункти:
- процентна ставка за надану послугу;
- складання графіка виплат для позичальника;
- ряд додаткових умов, наприклад, розмір штрафних санкцій в разі несвоєчасного повернення коштів.
міра відповідальності
При укладанні банківської гарантії, фінансова установа виплачує зазначену в угоді суму грошових коштів виключно в тих випадках, коли були порушені умови договору.
А поручитель, в свою чергу несе таку ж відповідальність за вимогу виплатити грошові кошти, опиняючись боржником і зобов'язаною особою.
Таким чином, в обов'язки поручителя входить:
- відшкодування грошової заборгованості;
- виплата відсотків за використання грошових коштів;
- виплата судових витрат.
форма домовленості
Банківська гарантія являє собою документ одностороннього типу, яка може бути видана банківською структурою у формі бланка із зазначенням необхідних реквізитів. Порука, в свою чергу, складається в формі письмового договору.
Вимоги до гарантів і поручителя
Отримання поручительства і банківської гарантії процедура не з простих. Перш за все необхідно зайнятися пошуком організації або банківської установи, яка цілеспрямовано дасть згоду виступати в якості гаранта угоди, з урахуванням будь-яких ризиків.
Компанія, яка вирішила скористатися послугою поручительства або банківської гарантії повинна володіти хорошою репутацією, а також підтвердити свою платоспроможність. Крім того, Цивільним Кодексом РФ встановлено вимоги, як для поручителів, так і для банківських установ, які виступають гарантами угоди.
Таким чином, підприємства надають послугу поручительства повинні підтвердити свою прибутковість, а також факт стабільного отримання прибутку.
Розмір прибутковості повинен відповідати наступним критеріям:
- Резервний фонд установи повинен налічувати як мінімум 300 млн. Рублів, а також в 10 разів перевищити суму, зазначену в угоді.
- Розмір чистого прибутку повинен складати як мінімум 100 млн. Рублів, а також в 3 рази перевищувати суму, зазначену в угоді.
Що стосується банківських установ, варто відзначити, що послугу банківської гарантії, як показує практика, готові запропонувати кружні банки з потужною фінансовою базою. Крім того, брати участь в угоді може тільки той банк, який отримав ліцензію від Центрального Банку РФ.
Порука або банківська гарантія
Безумовно, кожна компанія, укладаючи угоду прагнути здійснити її на максимально вигідних умовах. Саме тому, представники безлічі організацій задаються питанням про те, яку угоду вигідніше: банківська гарантія або порука.
На основі ретельного аналізу основних умов договорів, можна сміливо прийти до вибору, що поручительство поступається банківської гарантії.
Остання послуга на практиці показала більше переваг для сторін договору, серед яких можна виділити наступні:
- Практичність. На відміну від поручительства, виконавцям, які оформили банківську гарантію не потрібно надавати замовнику кошти з особистого обороту.
- Терміни. Оформлення банківської гарантії менш витратне за тимчасовими і фізичних ресурсів.
- Альтернативність. Оформити гарантію можна навіть в тих випадках, коли у вас немає можливості надання банку грошей. В якості застави може бути залишено нерухомість та інші об'єкти.
Таким чином, два види угод є одними з найбільш затребуваних послуг серед людей володіють бізнесом.
Види депозитних програм Газпромбанку в 2018 році. Читати статтю, вклади Газпромбанку .
Відповідь про вклади для фізичних осіб і відсотках в Бинбанке в 2018 році, перейдіть за посиланням .
Дізнайтеся про агентстві по страхуванню внесків, далі .
Незважаючи на ідентичне призначення - забезпечення зобов'язань сторін договору, договори мають принципові відмінності, які допоможуть виконавцям не переплутати їх в своїй практичній діяльності.