- Що містить у собі розрахунковий рахунок
- Які реквізити можна знайти
- додаткові відомості
- Договірні та платіжні документи
- Державні органи
- Інструкція з пошуку
- Основні способи
- Що робити стягувачу, якщо він не знає розрахунковий рахунок ТОВ
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Згідно з пунктом 4 статті 2 Федерального Закону «Про товариства з обмеженою відповідальністю» від лютого 1998 року №4 такі установи мають повно право відкривати банківські рахунки.
У свою чергу, розрахунковий рахунок може бути сформований тимчасово, для можливості зарахування учасників своєї частки в наявний статутний капітал. Миттєво після цього, фінансовий капітал може бути розподілений на реалізацію будь-яких потреб, а сам рахунок закритий.
Незважаючи на це, згідно з 6 пункту Вказівки Центрального Банку РФ від жовтня 2013 року - за одну добу по кожному окремо взятому угодою, ТОВ має право здійснювати розрахунок розміром не більше 100 тисяч рублів, причому, не беручи до уваги:
- виплату заробітної плати найманим робітникам;
- різноманітні соціальні виплати;
- грошові кошти, надані найманому штату співробітників під звіт.
Виходячи з цього, в залежності від того, який розмір фінансового капіталу є у компанії, може виникнути необхідність у відкритті розрахункового банківського рахунку відповідно до статті 861 Цивільного Кодексу РФ.
Зміст статті
Що містить у собі розрахунковий рахунок
Банківський розрахунковий рахунок включає в себе 20 цифр (приклад: 40702810100010000123), які відображають такі відомості:
Правила, за якими здійснюється бухгалтерський облік та план рахунків, описані в розробленому Положенні Центрального Банку РФ "Про правила здійснення бухобліку в установах, трудова діяльність яких знаходиться на території РФ" від липня 2012 року.
Які реквізити можна знайти
У процесі здійснення пошуку по ІПН через інтернет, кожен має право дізнатися такі відомості, як:
- повне, без будь-яких скорочень найменування організації, включаючи організаційну форму. Наприклад, ТОВ, ВАТ і так далі;
- повний юридичний адресу, за якою зареєстрована організація;
- свідоцтво про Державну;
- КПП ;
- час, коли здійснений факт реєстрації;
- якщо ж в період пошуку необхідних відомостей, установа припинило процес своєї трудової діяльність, то можна дізнатися і конкретну дату, коли робота припинена.
При необхідності дізнатися будь-які додаткові відомості, допускається можливість завантажити файл, в якому міститься виписка з ЕГРЮЛ в форматі pdf на офіційний портал податкової служби nalog.ru . На підставі завантаження подібного документа можна буде дізнатися інформацію щодо:
- відомостей про засновників;
- сфери трудової діяльності згідно КВЕД і так далі.
На практиці така інформація рідко коли необхідна.
додаткові відомості
У процесі здійснення пошуку за наявною інформацією щодо ІПН, можна отримати початкову точку для подальшого пошуку.
Наприклад, у багатьох регіонах РФ є спеціалізуються портали в інтернеті, які надають докладні відомості по організаціях, діяльність яких здійснюється на території того чи іншого району.
Крім цього, при наявності інформації щодо ІПН можна визначити, в який територіальний відділ податкової служби потрібно звернутися за отриманням витягу з ЕГРЮЛ щодо тієї чи іншої компанії.
Договірні та платіжні документи
При наявності факту співпраці або ж придбання у організації будь-якого товару або послуги, завжди формуються відповідні договори, платіжна документація і так далі.
При необхідності дізнатися розрахунковий рахунок ТОВ, можна звернутися до мають документів, в яких, згідно із законодавством РФ, повинні міститися реквізити сторін.
Наприклад, при наявності договору, в ньому обов'язково повинні міститися реквізити банківського рахунку ТОВ, з яким вона була підписана. При наявності платіжного доручення, в ньому також відображається подібна інформація.
Говорячи простими словами, реквізити повинні вказуватися практично у всіх офіційних документах, які здатні підтвердити ділові відносини між сторонами.
Державні органи
Всі відомості щодо юридичних осіб, перебувають на зберіганні в Федеральної податкової інспекції.
З цієї причини, при виникненні необхідності в пошуку всієї необхідної інформації щодо ТОВ, необхідно звертатися до територіального відділу податкової інспекції або ж, що набагато краще, перейти на офіційний портал ФНС.
Пошук через офіційний портал ФНС дозволяє протягом хвилини після сформованого запиту отримати докладні відомості по цікавого ТОВ.
Інструкція з пошуку
Для пошуку необхідних відомостей, досить буде мати в наявності:
- персональний комп'ютер;
- будь-яку інформацію щодо компанії (достатньо буде тільки ІПН).
Для можливості відшукати всі необхідні відомості про банківський розрахунковий рахунок необхідно:
- Перейти на офіційний портал податкового органу за посиланням egrul.nalog.ru. Після переходу на сайт, користувач потрапляє на сторінку інформації, яка відображається на підставі її внесення до єдиного державного реєстру ТОВ.
- Після цього необхідно буде заповнити поля пошуку та вказати: ІПН, ОГРН та іншу інформацію, яка відома на момент пошуку.
- На підставі сформованого запиту буде надана вся необхідна інформація
У разі якщо на офіційному порталі відсутня необхідна інформація по розрахунковому рахунку ТОВ, необхідно перейти на портал www.rekvizitov.net . Тут також після переходу виникає необхідність в заповненні полів пошуку.
Варто звертати увагу на той факт, що портал www.rekvizitov.net дозволяє відшукувати не тільки реквізити розрахункового рахунку, а й здійснювати пошук інших відомостей виключно за наданою інформацією (наприклад, за вказаною розрахунковому рахунку можна знайти: найменування банківської установи, юридична адреса і так далі). Для цього достатньо буде натиснути на клавішу «Додаткові атрибути» і вказати наявні відомості.
При необхідності слід відшукати користувачеві відомості про класифікаторі ОКАТО, ОКФО і інших, необхідно буде скористатися офіційним порталом www.classifikator.ru . На цьому сайті досить буде вибрати цікавий класифікатор і вказати наявні відомості про ТОВ.
Для відображення наявної на порталі інформації, досить після заповнення полів натиснути на клавішу «Пошук», розташований в кутку сторінки.
Нерідко виникає необхідність відшукати реквізити компанії через те, що вона підозрюється в будь-якому шахрайстві або ж протизаконною трудової діяльності. Для цього достатньо буде звернутися в правоохоронні органи.
Однак співробітники правоохоронних відомств мають повне право відмовити в наданні подібних відомостей, якщо у заявника будуть відсутні повноваження на це або ж при відсутності доказів.
З іншого боку, і протиправні дії компанії підтвердилися, завжди звертаються до правоохоронних відомства.
Основні способи
Стандартно розрахунковий рахунок ТОВ включає в себе 20 цифр і починається виключно з 40702810. Повні реквізити відображаються в угоді в підрозділі «Реквізити сторін». У ньому ж міститься інформація щодо ІПН компанії.
У разі відсутності цікавлять реквізитів, можна буде, як зазначалося вище дізнатися необхідні відомості через інтернет, шляхом переходу на офіційні портали, що передбачають можливість пошуку.
Нерідко зустрічаються ситуації, коли ТОВ володіють своїм персональним сайтом або групою в будь-якої соціальної мережі, де можна дізнатися необхідні відомості, включаючи номер банківського рахунку.
І все-таки основним способом пошуку інформації щодо розрахункового рахунку, прийнято вважати офіційний портал податкової служби.
Що робити стягувачу, якщо він не знає розрахунковий рахунок ТОВ
Що стосується основних варіантів пошуку реквізиту розрахункового рахунку, то необхідно звернутися до Федерального закону № 229, в якому зазначено, що кожен стягувач має повне право відшукати банківські реквізити такими варіантами, як:
- Шляхом звернення до фінансової установи, в якому, з великою ймовірністю є відкритий розрахунковий рахунок цікавить ТОВ. Незважаючи на те, що банківські установи не мають право надавати подібного роду відомості, вони можуть списати з рахунку ТОВ заборгованість на користь стягувача. Після перекладу грошової суми, здобувачеві стане відомо про реквізити.
- Зв'язок зі службою судових приставів безпосередньо, які мають право стягнути заборговану суму коштів з боржника.
Виходячи з цього, у зв'язку з тим, що стаття 26 Федерального закону «Про банківських установах і їх діяльності» передбачає зберігання банківської таємниці, то подібного роду відомості можуть бути надані виключно їх власникам і державним органам: судам, рахункову палату, ФССП і так далі.
Як змінити реквізити організації в програмах 1С - в даному відео.