- умови
- Розмір аліментів та їх розрахунок
- Як оформити: суд і через нотаріуса
- Судове рішення
- Зменшення розміру аліментів
- Відео
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Цікавить, чи зобов'язаний платити аліменти дитині батько-інвалід? Дізнайтеся про особливості стягнення аліментів з працюючих і непрацюючих інвалідів 1, 2, 3 групи в нашій статті.
Особливості аліментних виплат з інвалідів дітям
Відповідно до ст. 80 СК РФ, на кожного з батьків покладено зобов'язання по утриманню своєї дитини, для батьків-інвалідів ніяких винятків при цьому не передбачено.
У кожного інваліда, є мінімум одне джерело доходів - пенсія або допомога по інвалідності, не рахуючи того що багато інвалідів працюють і мають безліч інших джерел доходу.
Зміст статті
умови
Для стягнення аліментів з інваліда, застосовуються умови аналогічні тим, що використовуються в разі в працездатними громадянами. Непрацездатність не є умовою, за яким інвалід може бути звільнений від сплати аліментів.
Аліменти можуть бути призначені якщо:
- дитина не досягла повноліття
- платник є батьком дитини і це підтверджено юридично записом у свідоцтві про народження або генетичною експертизою (тест на батьківство)
Розмір аліментів та їх розрахунок
При призначенні аліментів враховуються всі джерела доходів платника, а також матеріальне та сімейне становище обох сторін.
Можливі два способи призначення виплат - у відсотку від доходу або у твердій грошовій формі.
У першому випадку, з офіційних доходів платника частина буде відраховуватися на аліменти: 1/4 на 1 дитину, 1/3 на 2 дітей, 1/2 або не більше 70% - на 3 і більше.
У випадку з стягненням в твердій грошовій сумі , Аліменти можуть бути довільного розміру і можуть виплачуватися щомісяця, щокварталу, щорічно або навіть одноразово великою сумою. Цей спосіб застосовується, коли доходи платника нестабільні або їх складно визначити.
Як оформити: суд і через нотаріуса
мирова угода
Коли батькам вдалося досягти добровільної домовленості, вони звертаються до нотаріуса і укладають мирову угоду про сплату аліментів - в ньому позначається розмір, термін і порядок сплати аліментів, умови для їх припинення. Також при нотаріальному угоді аліменти можуть бути виплачені у вигляді матеріальних цінностей і майна. Детальніше читайте тут .
Судове рішення
До суду одержувач аліментів подає, коли платник ухиляється від сплати аліментів або їм не вдається узгодити розмір і порядок виплат. При розрахунку розміру аліментів, суд бере до уваги всі джерела доходу платника - зарплата, кошти на депозитах в банках, доходи від здачі нерухомості в оренду.
Також враховується матеріальне становище самого одержувача і сімейний стан платника. Якщо у платника в новій сім'ї є діти, а одержувач має високе матеріальне становище, аліменти можуть бути істотно зменшені або взагалі скасовані.
Судом може бути призначена додаткова матеріальна підтримка дитини, якщо йому в наслідок важкої хвороби необхідний особливий догляд і лікування. У цій ситуації виплати призначаються у твердій грошовій формі.
Зменшення розміру аліментів
На яких підставах аліменти з інваліда можуть бути зменшені? Перелік наступний:
- При наявності 1 або 2 групи інвалідності у платника, можливо зменшення суми аліментів, але не повне від них звільнення.
- Колишня дружина вступила в новий шлюб - в цьому випадку платник може бути повністю звільнений від сплати аліментів.
- При досягненні дитиною віку повноліття.
- У новій сім'ї платника з'явилися неповнолітні діти, які також вимагають витрат на їх утримання.
- Якщо аліменти виплачуються у відсотку від доходу, а оф. доходи платник дуже високі, суд може зменшити розмір відсотка який відраховується з доходів на аліменти (наприклад з 25% до 10%).
- Коли дитина потрапила в дитячий будинок або школу-інтернат і знаходиться на забезпеченні від держави.
Відео
alimnt24