Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Згідно з нормами Російського законодавства дитина стає дорослим по досягненні 18 років. Проходячи цей рубіж, діти знаходять повну самостійність і втрачають право на отримання аліментів.
Однак наскільки справедлива ця норма закону, якщо дитина є студентом або інвалідом? Чи існують можливості обійти проблему? Як продовжити виплати аліментів після 18 років?
Аліменти на студента
З людської точки зору кожен розуміє, що оплачувати навчання у вищому навчальному закладі студент може лише, поєднуючи відвідування лекцій з роботою. Однак якість отриманих знань в цьому випадку явно буде страждати. Диплом, звичайно, після закінчення інституту порадує. А ось наскільки цей документ буде відповідати якості знань - це велике питання. В результаті доводиться влаштовуватися на низькооплачувану роботу.
Дуже часто студенти просять про матеріальну допомогу батьків, адже це єдиний спосіб отримати гідну освіту. В даному випадку важливо врахувати моральну сторону проблеми і, звичайно, матеріальне становище батьків.
З правової точки зору, якщо дитина досягла вісімнадцятирічного віку, батьки мають повне юридичне право відмовити йому у фінансовій підтримці. Серед юристів досить давно точаться суперечки про те, щоб внести відповідні зміни до Сімейного кодексу і на законодавчому рівні продовжити виплату аліментів на період навчання дитини після школи, тобто до 23 років.
На сьогоднішній день поправок до статті 120 Сімейного кодексу внесено не було, і на її підставі аліментні виплати припиняються, як тільки дитина переступає кордон вісімнадцятиріччя.
На щастя, два дорослих людини - батька дитини - завжди можуть домовитися і на підставі укладеного угоди оплачувати студенту навчання в інституті. Такий договір необхідно оформити в письмовому вигляді і запевнити його у нотаріуса.
Аліментні виплати можуть проводитися двома способами:
Всі подробиці по даному питанню можна прочитати тут .
Аліменти на дитину-інваліда
Законом передбачена лише одна причина, по якій суд має право зобов'язати батьків виплачувати аліменти на повнолітніх дітей. Підставою для цього є інвалідність або непрацездатність дитини. При цьому суд повинен вирішити, що допомоги, яку забезпечує держава, на утримання дитини недостатньо.
Якщо ж дитина-інвалід отримав певну спеціальність і навіть зміг влаштуватися на роботу, швидше за все, в отриманні аліментів йому відмовлять.
В даному питанні суд розглядається кожна справа в індивідуальному порядку, враховуючи всі нюанси, наприклад, наявність інших дітей на утриманні, важко хворих батьків, матеріальне становище двох батьків дитини.
Юридичні тонкощі
Беручи до уваги багаторічну судову практику з цих питань, можна виділити деякі основні моменти:
- Питання про стягнення аліментів на повнолітнього дитини регулюються статтею 85 Сімейного кодексу Росії.
- Батьки дитини-інваліда можуть вирішити питання цивілізовано і скласти угоду і виплати аліментів, запевнивши його у нотаріуса.
- Якщо вирішити проблему мирно не вдається, необхідно звернутися в судові інстанції з відповідною заявою.
- Так як дитина досягла повноліття, він має юридичне право самостійно звернутися до суду. Також подати заяву може його батько або будь-який інший родич.
- Як правило, суд призначає стягнення аліментів у фіксованій сумі і не прив'язується до щомісячної суми доходів відповідача.
- У деяких випадках суд може зобов'язати батьків забезпечувати матеріально дитини-інваліда на протязі всього життя. В цьому випадку стягнення аліментів проводиться навіть, коли дитина робить висновок офіційний шлюб і сам стає батьком.
- Зобов'язання перед дитиною-інвалідом несуть обоє батьків. Саме тому повнолітня дитина має повне право розраховувати на матеріальну допомогу від батька і матері.
- Для того щоб суд прийняв позитивне рішення про виплату аліментів на дитину-інваліда, необхідні документи та інші докази стійкої непрацездатності. Як правило, втрата працездатності фіксується при першій і другій групах інвалідності, вкрай рідко при третьої.
- Якщо дитина, будучи інвалідом, має можливість самостійно себе забезпечувати, рішення суду про аліментних виплат буде не на його користь.
Про це можна прочитати тут .
Безсумнівно, в деяких питаннях законодавство не настільки досконало, як нам це б хотілося. Тим не менш, є життєві ситуації, коли в першу чергу важливо прислухатися до своєї совісті і моралі, адже допомога дітям - це першочерговий обов'язок батьків.
Однак наскільки справедлива ця норма закону, якщо дитина є студентом або інвалідом?Чи існують можливості обійти проблему?
Як продовжити виплати аліментів після 18 років?