- Кроки для складання позовної заяви
- Позовна заява про розлучення - як правильно скласти?
- У яких випадках можна отримати розлучення в ЗАГСі
- Як написати заяву про розлучення до РАГСу
- Заяву до суду на розлучення - що потрібно знати?
- Психологічна сторона розлучення - як себе вести
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Заява на розлучення - це документ, що підтверджує бажання одного з подружжя розлучитися. Подати його можуть обидва або один з подружжя в суд або в загс, в залежності від обставин. Нижче ми розглянемо, як написати заяву на розлучення, як правильно писати зразок, і поговоримо про збір необхідних документів.
Кроки для складання позовної заяви
- Необхідно отримати детальну і достовірну інформацію про розірвання шлюбу, ознайомитися з прикладами позовів, з судовою практикою і рішеннями судів;
- Потрібно визначити суд, в який ви збираєтеся писати позов;
- Слід сплатити держмито при подачі позову;
- Необхідно зібрати документи, зробити їх ксерокопії та скласти позовну заяву, зразок якого представлений в кінці статті;
- Якщо у вас не типова ситуація або виникли деякі питання, то краще скористатися консультацією юриста.
Якщо в шлюбі є неповнолітні діти, то подавати позовну заяву потрібно в суд. Якщо подружжя вирішило між собою з ким після розпаду сім'ї залишаться діти, і у них немає претензій з приводу поділу майна, то позовну заяву розглядає Світовий суддя. Якщо подружжя не може прийти до спільного рішення, то позовну заяву розглядає Районний суд. У цьому випадку корисно звернутися до юриста за консультацією.
Позовна заява про розлучення - як правильно скласти?
Щоб скласти позовну заяву про анулювання шлюбу потрібно вказати наступну інформацію:
- назва суду або ПІБ мирового судді, куди подається позов;
- ПІБ і прописку заявника;
- ПІБ і прописку чоловіка;
- місце і дату реєстрації шлюбу, а також дату, коли припинилося спільне проживання;
- позначку про згоду на розірвання шлюбу коштів другої половини, якщо воно є;
- вік і кількість народжених у шлюбі дітей, і їх місце проживання після розлучення батьків;
- текст позову - прохання про розірвання шлюбу із зазначенням основної причини;
- вимога про поділ майна і стягнення аліментів;
- підпис заявника і дату подачі позову.
Представлений зразок позовної заяви допоможе вам скласти позов і заздалегідь обміркувати деякі важливі питання.
Позовна заява вимагає наступних документів:
- копію позову;
- свідоцтво про шлюб;
- копії свідоцтв про народження дітей (їх необхідно завірити у нотаріуса);
- квитанцію про оплату мита;
- опис майна та відомості про доходи (якщо в позові зазначено вимогу про поділ майна і виплати аліментів);
- надання інших документів на вимогу суду.
У яких випадках можна отримати розлучення в ЗАГСі
Прохання про розлучення можна подати до РАГСу за місцем реєстрації шлюбу або за місцем проживання. Подати заявку на розлучення до РАГСу і отримати зразок її заповнення можна в наступних випадках:
- У шлюбі немає неповнолітніх спільних дітей, і обидва хочуть розлучитися.
- Один з подружжя засуджений на ув'язнення терміном більше 3 років.
- Чоловік (дружина) без вісті пропав або є недієздатним.
Перший випадок є найпростішим. Заява потрібно скласти за формою №8, в ЗАГСі можна взяти зразок. У даній заяві зазначаються відомості про подружжя, дата укладення шлюбу і основна причина розлучення. Подружжя запевняють свою згоду на розірвання сім'ї підписами.
У другому і третьому випадку заява складається за формою №9, зразок також видається в РАГСі. У даній заяві присутня графа, в якій рішенням суду підтверджується недієздатність і інші обставини.
Як написати заяву про розлучення до РАГСу
Заява на розлучення в ЗАГСі виглядає наступним чином:
- ПІБ, місце і дата народження, громадянство, національність, місце проживання і дані паспортів подружжя;
- реквізити запису акта про укладення шлюбу;
- текст - прохання про розлучення, а також жінка вказує - чи бажає вона зберегти прізвище чоловіка або повертається на своє колишнє прізвище.
- дата написання заяви та підпис чоловіка / дружини.
У бланку №9 вказується недієздатність одного з подружжя, а в бланку №10 копія постанови суду. Писати заяву про розлучення до ЗАГСу необхідно з наступними документами:
- свідоцтво про шлюб;
- квитанція про оплату мита;
- ІПН, документ, що засвідчує особистість кожного з подружжя.
На роздуми про розірвання сім'ї, подружжю дається 1 місяць, протягом якого, один з них може відмовитися від заяви. Якщо протягом місяця від заяви не було відмови, то розлучення відбувається в присутності двох подружжя або одного з них.
Заяву до суду на розлучення - що потрібно знати?
Перед подачею заяви подружжю необхідно обговорити розділ майна та проживання спільних дітей. При виникненні питань і нерозуміння найкраще звернутися за консультацією до юриста. Також слід враховувати, що все спільно нажите майно між подружжям діляться навпіл.
Розривати шлюб краще відразу ж після того, як подружжя вирішило, чи почали жити окремо. В іншому випадку, якщо суд встановить, що подружжя не проживали разом тривалий час, то майно може бути визнано особистим одного з подружжя, а не нажитим спільно.
Все майно, придбане до шлюбу, вважається особистим і не ділиться. Також до особистого майна відноситься дарча, безкоштовна приватизація і спадок.
Будь позику, борг або кредит, взятий в шлюбі, ділиться порівну. У випадку з іпотекою краще звернутися до юриста, так як тут є деякі нюанси. До особистих і неподільним боргах відносяться всі борги, взяті до укладення шлюбного союзу, аліменти і борги, взяті для задоволення своїх особистих цілей.
Психологічна сторона розлучення - як себе вести
- Не приймайте рішення про розірвання сім'ї в запалі емоцій. Дайте собі час заспокоїтися і відійти. Перед тим, як писати позов, звести всі плюси і мінуси розпаду з сім'ї.
- Спробуйте зберегти сім'ю. Виведіть чоловіка на відверту розмову, обговоріть претензії, що пред'являються один до одного, і спробуйте знайти способи їх вирішення. Можна записатися до сімейного психолога, який побачить проблему з боку і допоможе вам знайти компроміс.
- Погляньте на ваші сімейні відносини об'єктивно. Не звинувачуйте в усьому свого партнера. Подумайте, що особисто ви робите неправильно.
У більшості випадках, при бажанні обох подружжя вище перераховані поради допомагають уникнути розпаду сім'ї, але в деяких ситуаціях все, таки краще розійтися. Якщо в необхідності розлучення немає сумнівів, то постарайтеся зберегти між собою рівні стосунки. Це допоможе кожному з вас легше пережити розпад сім'ї і менше травмувати емоційний стан один одного. До того ж, якщо у вас є спільна дитина, то спілкуватися вам в будь-якому випадку доведеться.
Завантажити зразок позовної заяви на розлучення (.doc)
Позовна заява про розлучення - як правильно скласти?Заяву до суду на розлучення - що потрібно знати?