- Звернення до прокуратури
- Форма і зміст заяви (скарги)
- Заява судовим приставам про несплату аліментів
- Форма і зміст скарги та заяви
- Заяву до суду
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Стягувач, який не отримує аліментні виплати за виконавчим листом або угодою, не повинен сидіти склавши руки. Законодавство передбачає можливість подання ним ряду скарг і заяв, які сприятимуть стягненню аліментів. Можна писати листи: в прокуратуру, судовим приставам, подавати заяви до суду. Проблема тільки в тому, що не всі знають, наприклад, як написати заяву в прокуратуру про невиплату аліментів. У цій статті будуть дані корисні поради, пов'язані з підготовкою зазначених документів. Крім того, тут ви зможете знайти зразок кожної заяви та скарги.
Звернення до прокуратури
По-перше, варто відзначити, що написати заяву в прокуратуру допустимо в будь-якому випадку, якщо має місце порушення прав отримувача коштів діями або бездіяльністю боржника. Прокуратура - це орган, який для цього і заснований: стежити за тим, щоб законні права громадян дотримувалися. Однак прокурор не розглядатиме всі скарги по суті.
Є в законодавстві таке поняття, як підвідомчість. Кожен державний орган має свою компетенцію, має право займатися певним колом питань, зазначених у відповідних законах.
Тому, якщо є невиплачений борг, то заяву в прокуратуру про невиплату аліментів подати можна.
Але відповідь буде приблизно наступного змісту: стягненням аліментних коштів займаються судові пристави, тому скарга перенаправляється по підвідомчості - до відділу ФССП.
Заява на дії судового пристава: завантажити зразок
Які ситуації по суті розглядають прокурорські працівники?
- Випадки, коли судові пристави не діють або діють з порушенням законодавства. Це профільна ситуація для органів прокуратури. Про те, як написати скаргу в прокуратуру в подібному випадку, мова піде нижче. Поки ж відзначимо, що скарга розглядається прокурорськими працівниками по суті. Якщо є порушення, то видається подання з вимогою усунути порушення закону.
- Випадки, коли в діях боржника вбачаються ознаки будь-якого злочину. Втім, ініціатором порушення кримінальної справи за ст. 157 КК РФ, за злісне ухилення від сплати коштів на утримання утриманця, цілком може виступати служба приставів.
Форма і зміст заяви (скарги)
Заява в прокуратуру щодо невиплати аліментів на дитину, зразок якого можна на сайті, готується у вільній формі. До нього немає таких строгих вимог, які пред'являються, наприклад, до судового позову.
Скарга на боржника по аліментах: зразок
Структура повинна бути приблизно такою:
- якась «шапка», де зазначаються відомості про заявника та особу, якій подається заява;
- основна частина, де описується суть ситуації, що склалася;
- вимоги заявника;
- дата, підпис, перелік прикладених паперів.
Щодо змісту такого документа, як скарга щодо несплати нарахованих аліментів, можна дати наступні поради:
- Викладайте суть ситуації коротко, але змістовно. Не потрібно розтягувати текст документа на кілька аркушів. Головне - зупинитися на найбільш важливих деталях, але описати їх досить докладно.
- Перевірте, щоб написаний текст був логічно зрозумілим, щоб не було фраз, які можна трактувати неоднозначно. Практика показує, що люди, які використовують навіть один зразок заяви в прокуратуру про невиплату коштів, викладають думки неоднаково. Природно, якщо суть проблеми висвітлена плутано і нелогічно, то прийняти рішення по поданою заявою або скаргою не завжди представляється можливим в короткі терміни.
- Не забувайте підписувати заяву і вказувати свої докладні контактні дані. Анонімні звернення не розглядаються.
Можна звернутися до юриста в описуваному випадку. Складений ним заяву, є гарантія, буде відповідати всім вимогам закону.
Подавати звернення можна:
- особисто;
- поштою;
- через представника.
Таким чином, скаржитися в прокуратуру, безумовно, можна і потрібно. Але необхідно пам'ятати про те, що прокурорські працівники частіше розглядають скарги з проханням притягнути до відповідальності за невиплату аліментів не боржника, а судового пристава.
Якщо ж якісь претензії є до аліментник, то не варто витрачати час на звернення до прокуратури. Є сенс звернутися до співробітника ФССП, ведучому виконавче провадження або старшому судовому приставу.
Заява судовим приставам про несплату аліментів
Будь-яка проблема, пов'язана з виплатою коштів на утримання якоїсь особи, виконанням судового акта, вирішується судовим приставом.
Приклади таких проблем:
- платник вкриває майно або доходи;
- за аліментник числиться заборгованість по виплатах;
- боржник переховується, змінює місце роботи або проживання.
У всіх цих випадках і в ряді інших потрібно скаржитися саме в ФССП.
Пристав може:
- реалізувати заходи примусового стягнення, наприклад, заарештувати майно, заборонити боржнику керувати автомобілем, виїжджати за межі країни і т.п .;
- порушити адміністративне провадження з наступним накладенням штрафу на боржника;
- посприяти в порушенні кримінальної справи щодо злісного ухильника по виплатах, які повинні йти на аліменти.
Якщо має місце бездіяльність пристава, то можна поскаржитися його безпосереднього керівника.
Форма і зміст скарги та заяви
Заява про несплату аліментів і скарга на посадову особу ФССП не мають якоїсь встановленої законом обов'язкової форми. Структура у них приблизно однакова. Різниця є лише в змісті.
Отже, структура зазначених документів повинна бути наступною:
- «Шапка» із зазначенням відомостей про заявника та особу, до якої заявник звертається.
- Опис ситуації, що склалася.
- Обгрунтування позиції заявника.
- Вимоги.
- Підпис і дата.
- Перелік документів, що додаються.
Як написати заяву судовим приставам по аліментах - їх несплаті? Варіантів кілька:
- Можна звернутися до юриста, який все зробить за вас, складе грамотне заяву або скаргу, відповідно до закону.
- Можна скористатися зразками, наявними на сайті.
- Можна попросити бланк заяви у компетентних осіб. Нерідко буває і так, що подібні заяви і скарги пишуться під диктовку посадових осіб.
Як подати заяву за несплату нарахованих аліментів, зразок якого є на нашому сайті? Тут теж існує кілька варіантів.
- Можна звернутися до відділу ФССП особисто. Напевно, це самий кращий варіант, тому що є можливість обговорити з приставом деталі, щось підправити в тексті, або вирішити проблему без подачі заяви.
- Можна написати лист судовим приставам про несплату аліментів. Підкреслимо, що лист повинен бути з повідомленням і описом вкладення. Повідомлення про вручення стане доказом того, що кореспонденція отримана адресатом.
- Можна видати довіреність представникові, який займеться питанням подачі заяви.
Вище зазначалося, що бездіяльність пристава можна оскаржити, звернувшись до його керівнику. Але можна піти й іншим шляхом - подати позовну заяву за несплату аліментів до суду.
Заяву до суду
Коли винесено рішення про необхідність сплати коштів на утримання неповнолітньої чи іншого утриманці, з питання невиплати грошей, можна звертатися в двох випадках:
- з метою стягнення неустойки;
- з метою оскарження дій приставів.
У першій ситуації, слід керуватися положеннями Цивільно-процесуального та Сімейного кодексів РФ. СК РФ дає підстави для звернення до судового органу. А ЦПК РФ розповідає як відбувається процес подачі та розгляду заяви, встановлює вимоги до позову.
Якщо заяву до суду подається з метою оскаржити дії і рішення приставів, то тут потрібно звертатися вже до іншого процесуального закону - Кодексу адміністративного судочинства. Саме він встановлює правила подачі адміністративного позову і його розгляду.
Втім, вимоги до різних позовами приблизно однакові. У них повинні міститися відомості:
- про суд;
- про позивача і відповідача;
- про обставини ситуації, що склалася;
- про статті законів, які регулюють спірну ситуацію;
- про вимоги позивача.
До позовної заяви додаються документи, які можуть виступити в якості доказів у справі. Оплачується держмито, якщо Податковим кодексом РФ не передбачено звільнення від неї.
Подати позов можна: особисто, через представника, поштою. Якщо заява відповідає вимогам закону, то воно розглядається по суті, виноситься рішення.
Потрібно пам'ятати, що термін оскарження дій приставів дуже короткий - всього 10 днів. Пропускати його не можна.
У разі пропуску, термін можна відновити тільки по дуже вагомих причин: важка хвороба, якісь надзвичайні ситуації тощо
Таким чином, якщо має місце невиплата аліментів боржником, або заявнику видається, що пристави працюють якось не зовсім завзято і законно, то потрібно добре подумати про те, куди звертатися з заявою чи скаргою. Про це йшла мова в цій статті.
Крім того, слід підібрати грамотний і зрозумілий зразок заяви. Такий можна знайти на нашому сайті.
Якщо ж самостійно займатися підготовкою документів немає ніякого бажання, то можна просто звернутися за кваліфікованою юридичною допомогою. Для професіонала скласти будь-яка заява або скаргу буде нескладно. Головне - вона буде підготовлена грамотно.
Як написати заяву судовим приставам по аліментах - їх несплаті?Як подати заяву за несплату нарахованих аліментів, зразок якого є на нашому сайті?