Життя без сміття або 6000 км за 45 днів навколо Чорного моря на залізному коні

Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

Ось і закінчилася подорож В'ячеслава Стоянова навколо Чорного моря Ось і закінчилася подорож В'ячеслава Стоянова навколо Чорного моря. За 45 днів В'ячеслав подолав відстань 6000 км. Особливим чином хочеться відзначити благородну мету подорожі В'ячеслава Стоянова - це спроба акцентувати увагу громадськості на необхідності роздільного збору сміття і подальшої його переробки. Людство буквально тоне в пластикових відходах, а в Тихому океані вже давно з'явився цілий пластиковий материк.

... Тепер надав слово про подорож самому В'ячеславу Стоянова:

Що ми знаємо про світ який нас оточує? Дуже мало! Ми дуже зайняті самими собою щоб поглянути що відбувається з нашим спільним домом - природою. Людство рухається за інерцією, яку називають еволюцією. Створюємо собі умови не ставлячи собі питання - чи не зашкодять вони нам в майбутньому? На жаль, нас не цікавить доля речей, які перестають бути нам корисними. Коли оплачуємо в магазині нову річ або їжу, навіть не замислюємося, що це вже сміття і доля його не повинна закінчуватися в природі, якій потрібно тисячі або мільйони років для того Що ми знаємо про світ який нас оточує щоб переробити їх. Ми пов'язуємо сміття з чимось дуже брудним і не хочемо навіть думати про нього, позбавляючись від нього якомога швидше. Але викидаємо його тільки з голови. Він продовжує бути сміттям і буде заважати природі і свідомості інших людей, постійно стикаються з ним. Це провокація людей низької культури, що живуть поруч з нами, що живуть з дня на день? Або ми думаємо, що тільки наше покоління буде жити на планеті? Дуже багато питань виникає в голові.

Займаємося демагогією, як брудно навколо нас і які погані люди винні в усьому цьому. Хочемо змін, але не здогадуємося, що зміна починається з кожного з нас. Інфантильні діти виховані інфантильними батьками, що не бажають носити відповідальність. Результат-інфантильна нація, яка звикла щоб хтось піклувався про неї. Але хто цей "великий тато" який повинен піклуватися про нас? Тема сміття нам не цікава, навіть банальна, настільки, що цікавіше сходити в туалет. Нікому не комфортно жити в смітті, але кожен зціпив зуби і примирився з положенням в якому знаходиться, скаржачись і нічого не роблячи для вирішення цієї проблеми. Звернувши увагу на факт, що громадськість в цілому як і раніше не зацікавлена ​​проблемою сміття, в моїй голові з'явилася ідея зробити "піар на проблемі зі сміттям", об'їхавши на велосипеді 6000 км навколо Чорного моря за 45 днів. Займаємося демагогією, як брудно навколо нас і які погані люди винні в усьому цьому Авантюра, яка потребує сили волі і дисципліни, притягує увагу багатьох. Тому я вирішив об'їхати на велосипеді Чорне море, щоб привернути увагу "відчуженість" людей до цієї проблеми. Спочатку я пропагував роздільний викид сміття, але в наслідку встановив, що громадськість Чорноморських держав ще не готова до цього. Вона ще не вирішила проблему викиду сміття в цілому, і говорити про розвиток культури правильного поводження зі сміттям ще дуже рано. Ми всі вже знаємо, що в Чорному морі майже не залишилося риби. А чому і які причини привели до цього знаємо тільки зі слів різних екологічних організацій. Причини всіх цих негативних процесів - це ми, кожне покоління вносить свій внесок у знищення природного середовища. Ми не бачимо далі свого носа!

На велосипеді я почав їздити серйозно 3 роки тому, коли відкрив чудовий спосіб за допомогою велопоходів тікати від стресів. У дитинстві катався тільки для забави. Коли зліз з машини і почав їздити на велосипеді, зіткнувся зі сміттям, який мене переслідував всюди куди б я не їхав. Тільки пересуваючись пішки або на велосипеді можна побачити те, що не можна побачити з машини. Згодом я помітив, що сміття стає все більше і більше. Будучи дизайнером по дизайну упаковки я без праці зрозумів, що це сміття, яке ми викинули тільки за останні десять років. А що буде через 50 років? Цей факт мене спонукав зробити хоч щось. Після кількох днів роздумів в голову прийшла ідея привернути увагу громадськості до проблеми сміття об'їхавши Чорне море за рекордний термін. На велосипеді я почав їздити серйозно 3 роки тому, коли відкрив чудовий спосіб за допомогою велопоходів тікати від стресів Я був впевнений, що встигну привернути увагу до себе і моєї експедиції. Також було необхідно зібрати достатньо інформації для того, щоб вирішити проблем швидко і ефективно вирішити поставлену задачу. Кошти на експедицію у мене були, але мені було цікаво чи зацікавлять ці благородні цілі якісь фірми. Як я і очікував, зустрів повну незацікавленість з боку бізнес спільноти. Навіть сам факт, що я об'їду все Чорне море на велосипеді за 45 днів; не привернув їх увагу.

Довгий час я вибирав якимось чином краще об'їхати Чорне море і зупинився на тому, щоб об'їхати море уздовж узбережжя за годинниковою стрілкою. Вибір виявився вдалим. Узбережжя було постійно в зоні видимості і у мене завжди була можливість зупинитися і оглянути будь-яке місце. Вибір транспортного засобу також завершився перемогою. Подорожував я багато, але осідлавши велосипед я відкрив для себе новий світ. Можу Вас запевнити, що кращого способу пересуватися не існує! Все одно, що пересуваєшся пішки. Бачиш, чуєш набагато більше, неймовірний букет запахів - всього просто не передати. Живеш справжнім життям, пересуваючись тільки за допомогою свого тіла!

У Румунії я зустрів контраст від самого брудного до самого чистого району У Румунії я зустрів контраст від самого брудного до самого чистого району. Сподобалося як вирішили проблему зі сміттям в районах Дунаю, дуже простим способом. У селах сміттєві ящики були на відстані 20 метрів один від одного, а між селами на 100 метрів. Проблема зі сміттям тут мабуть була вирішена. Людина за своєю природою не поганий і запрограмований не робити гидоти. Помітив, що якщо є всі умови, то людина викидає сміття куди слід. Маленький відсоток тих людей які потребують перевиховання та із знанням, на жаль є в будь-якій державі.

У Росії і Україні ситуація та ж, але тут акцентували увагу на психології громадян. На кожній зупинці для машин встановили сміттєвий контейнер і знак "Спасибі за чисті узбіччя". Тут ефект був найпомітнішим. Береги моря були чисті тільки там, де були платні пляжі, на інших пляжах - просто смітник. Дуже багато пластмасових пляшок, особливо об'ємом 0,5 літра, в основному з під мінеральної води. В окремих місцях щільність пластика досягала 5000 пляшок на кілометр. За моє подорож я бачив стільки пластика, що якщо весь його зібрати може утворитися нова гора. А я об'їхав тільки Чорне море. Що говорити ж тоді весь світ? Думаю, з усього пластику, який викинули люди за останнє десятиліття, можна "спорудити" ще один "Кавказ"

Раніше думав, що Чорне море в основному забруднюється через низьку культуру відпочиваючих, але пересуваючись на кометі з Сочі в Батумі я побачив те, що не останню роль в забрудненні моря грають річки Раніше думав, що Чорне море в основному забруднюється через низьку культуру відпочиваючих, але пересуваючись на кометі з Сочі в Батумі я побачив те, що не останню роль в забрудненні моря грають річки. Роздувся після дощів річки, змивають з берегів все сміття і виносять його на 4-5 кілометрів в море. Думаю, що екологічним організаціям на цей факт необхідно звернути особливу увагу.

В Абхазії берег і узбіччя одні з найбрудніших. Тут розвиток завмерло на 20 років, виною всьому війна початку 90-их. Гагра, який був один з найбільш елітних курортів СРСР, зараз абсолютно порожній. Деякі пустельні пляжі виглядають, як звалища для сміття. Бідність жителів довела до відчаю. Четверо юнаків, трохи не вкрали мій велосипед з усіма документами і грошима. Хвилина неуваги і я міг би залишитися надовго в Абхазії.

Аналогічна ситуація зі сміттям і в Грузії, але не настільки видима на тлі доброзичливого ставлення жителів.

У Туреччині теж дуже брудно, але тільки там, де немає людей У Туреччині теж дуже брудно, але тільки там, де немає людей. Там, де немає сміттєвого ящика, є дуже багато сміття. Дивно, але бачив безліч звалищ на березі моря. Не невже в Туреччині для звалищ більше немає вільного місця? Туреччини в терміновому порядку необхідно звернути пильну увагу на проблему прибережних звалищ. Ці звалища розмивають штормові хвилі і забирають мотлох в море. Пересуваючись на велосипеді я мав можливість дістатися до будь-якого місця узбережжя, де люди викидали сміття думаючи, що ніхто не побачить і не знайде.

Під час своєї подорожі зустрів кілька людей, які збирають алюмінієві банки для подальшої переробки. Людей, які збирають скляні пляшки зустрів і на Україні. Там їх називали "прибиральники", але пластик, який завдає найбільшої шкоди, нікого не цікавив! Через кілька століть археологи та історики називатимуть нашу епоху "Епоха пластика". Думаю, що було б добре якби кожен з нас в магазині замислювався про це, коли купував товар в поліетиленовій упаковці і клав у поліетиленовий пакет. Людина з'їдає близько 30 тонн їжі за все своє життя. Можете собі уявити скільки сміття, виробляє кожен з нас? А зараз помножте все це на число жителів планети ...

На закінчення, хотів би про класифікувати держави за рівнем їх чистоти, але було б правильніше розділити мою класифікацію на дві категорії: берега Чорного моря і узбіччя доріг На закінчення, хотів би про класифікувати держави за рівнем їх чистоти, але було б правильніше розділити мою класифікацію на дві категорії: берега Чорного моря і узбіччя доріг.

Береги країн від найбрудніших до найчистіших: Абхазія, Грузія, Туреччина, Україна, Росія, Румунія, Болгарія.

Узбіччя доріг від найбрудніших до чистих: Болгарія, Туреччина, Абхазія, Грузія, Румунія, Україна, Росія.

На своєму шляху я зустрів багато мандрівників, які обрали велосипед, як транспортний засіб, що дає їм свободу і незалежність. Деякі з них проводили в експедиціях по 1 році і "намотували" в цілому 40000 км. Ці невтомні мандрівники все як один говорять, що подорожуючи на велосипеді навколишній світ сприймається в 10 разів краще і глибше, ніж під час подорожуючи на автомобілі. Подорожувати на автомобілі - це все одно, що сидіти в зручному кріслі перед телевізором. Більшість автомобілістів вважає, що немає умов для велотуризму і далека дорога стає важче. Вони мають рацію в багатьох містах немає велосипедних доріг, це вбиває бажання всіх, хто хотів би пересуватися на велосипеді.

Ось кілька моїх думок, як можна вирішити деякі проблеми зі сміттям: Ось кілька моїх думок, як можна вирішити деякі проблеми зі сміттям:

- Фірми, що займають вивозом сміття нехай не допускають його скупчення і вивозять вчасно.

- Місцева влада повинна поставити сміттєві ящики і знаки викиду сміття в місцях, де це необхідно, а не там де це їм зручно.

- Звалища необхідно розташовувати в місцях, де вони не будуть заважати природі і не чинити свого руйнівного впливу на екосистеми.

- Виробники, які пропонують продукти на ринку, нехай звернуть увагу на долю упаковки після вживання товару, і не миють вони руки тільки еко-зборами, які платять.

- Для часткового вирішення проблеми необхідно знову ввести амбалаж більшості продуктів.

- Не залишати сміття на берегах річок. Він обов'язково потрапить в море!

- Носити завжди з собою сумку (пакет) для покупок.

- Використовувати при покупці тільки велику розфасовку.

- Намагатися знайти спосіб і шлях повторної переробки упаковки

Буде дуже важко самому боротися з усіма цими проблемами Буде дуже важко самому боротися з усіма цими проблемами. Я зроблю все необхідне, що в моїх силах! Якщо кожен задумається, як я, над проблемами і зробить маленьке добре діло для себе і суспільства, світ буде зовсім іншим. Можу вас запевнити, що все необхідне вже укладено між вухами, і якщо знайти правильний ключ, світ буде у ваших ніг! Ми, люди, маємо тіло, яке необхідно використовувати щоб відчувати себе добре. Рухаємося по шляху до самознищення. Лінощі винна в усьому! Встаньте і зробіть свій маленький внесок в наше майбутнє! За хороші справи Вам обов'язково воздасться!

На закінчення хочеться сказати, що подорож В'ячеслава навколо Чорного моря далеко не останнє. У найближчому майбутньому він збирається "намотати" 4000 кілометрів навколо Греції. Побажаємо йому удачі!

Читати докладніше: www.ecology.md/section.php?section=turism&id=2458

Створюємо собі умови не ставлячи собі питання - чи не зашкодять вони нам в майбутньому?
Це провокація людей низької культури, що живуть поруч з нами, що живуть з дня на день?
Або ми думаємо, що тільки наше покоління буде жити на планеті?
Але хто цей "великий тато" який повинен піклуватися про нас?
А що буде через 50 років?
Що говорити ж тоді весь світ?
Не невже в Туреччині для звалищ більше немає вільного місця?
Можете собі уявити скільки сміття, виробляє кожен з нас?
Php?
BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online