- Для чого потрібен передавальний акт?
- Вимоги до складання акту прийому-передачі
- Завантажити зразок договору передавального акта купівлі-продажу
- Що важливо при підписанні акту?
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Акт прийому-передачі квартири підтверджує факт передачі нерухомості за договором купівлі-продажу відповідно до статті 556 Цивільного кодексу Російської Федерації. Виключно з моменту підписання даного документа здійснюється перехід прав та обов'язків на приміщення від продавця до покупця. А також ризиків загибелі або пошкодження об'єкта.
Для чого потрібен передавальний акт?
Стаття 556 Цивільного кодексу України говорить, що при продажу нерухомого майна, сторони в обов'язковому порядку повинні передати і прийняти нерухомість за підписуються ними передавальним актом.
Вимога закону! На жаль, на практиці йому часто не приділяють належної уваги, так як документ не вимагає державної реєстрації та складається в звичайній письмовій формі, але при цьому є невід'ємною частиною договору купівлі-продажу.
- При продажу квартири акт є підтвердженням передачі майна в тому вигляді, в якому показували покупцеві і відповідно до домовленостей.
- При покупці - підтвердження того, що продавець передав майно. Після чого можна займати квартиру і міняти замки.
При відсутності передавального акта можливі досить неприємні наслідки! Наприклад, якщо у нового власника через якийсь час відбудеться загибель майна, то він може звернутися до суду з метою перекласти фінансування його відновлення на колишнього власника. Без такого документа договір купівлі-продажу може бути розірвано.
Вимоги до складання акту прийому-передачі
- Документ завжди складається мінімум в двох примірниках. Один для продавця, а другий для покупця.
- Акт можна включити в договір купівлі-продажу або оформити як окремий документ.
- У нього можна включити будь-які умови, але не суперечать закону.
Документ складається в довільній письмовій формі і повинен включати наступне:
- Назва документу;
- Дата підписання;
- Дані продавця і покупця засвідчують особу, адреси по прописці, П.І.Б. (Для юридичних осіб потрібні ІПН, ОГРН, назва організації і паспортні дані, адреса за пропискою представника, П.І.Б.);
- Опис квартири в відповідно до технічного паспорта, БТІ;
- Підстава передачі майна;
- Інформація про оплату;
- Згода про відсутність претензій з обох сторін;
- Підписи з розшифровкою по обидва боки.
Також можна включити інші пункти: Наявність інтернету і телефонної лінії; Стан внутрішнього оздоблення; Стан переданих побутової техніки, меблів і їх кількість; Дані про відсутність заборгованості за комунальні послуги та послуги зв'язку; Можна відобразити знайдені покупцем недоліки; Припустимо внесення умов про виконання фінансових зобов'язань і відсутність матеріальних претензій, але найчастіше оформляється розписка в отриманні грошей за квартиру. Та інше
Завантажити зразок договору передавального акта купівлі-продажу
Зразок договору (Word-файл у форматі .doc файл).
Що важливо при підписанні акту?
- У разі якщо ключі передаються покупцеві не в день підписання договору купівлі-продажу, а продавцеві необхідно ще вивезти свої речі, то слід в передавальний акт додати уточнення, що ризик випадкової загибелі майна або його псування переходить від продавця до покупця в момент фактичного звільнення приміщення та передачі ключів. Якщо є можливість підписати його за фактом, то в такому випадку слід прописати це так: «Відповідно до ст.556 ЦК України у разі передачі квартири сторонам в обов'язковому порядку складається передавальний акт» (не кожне відділення Росреестра прийме документи на держ. Реєстрацію переходу права власності без підписаного передавального акта).
- Перед підписанням угоди слід переконатися, що немає заборгованості за комунально-житлові платежі, так як після цей обов'язок ляже на плечі покупця.
- Не менш важливо перевірити стан внутрішньої обробки приміщення, що передається меблів і побутової техніки.
- Згідно із законодавством, ухилення від підписання АПП кожної зі сторін прирівнюється до відмови від виконання зобов'язань за договором купівлі-продажу.
- Якщо при передачі квартири присутні свідки, то в акті слід вказати їх паспортні дані.
- Підписати АПП може законний представник, але тільки при наявності довіреності.
- Якщо покупець знайшов недоліки при перевірці приміщення перед підписанням акту, то в нього слід внести додатковий пункт - «вважати дійсним після усунення претензій» і обов'язково треба вказати термін, в який продавець повинен все усунути.
- Якщо що-небудь зі списку відсутній і продавець відмовляється це виправити, то покупець має право розірвати договір купівлі-продажу. В такому випадку покупець може стягнути витрати на оформлення договору, а також вимагати компенсацію за моральну шкоду.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Для чого потрібен передавальний акт?Для чого потрібен передавальний акт?
Що важливо при підписанні акту?
Сподобалася стаття?