- Завдання: отримати грін карту
- Скільки коштує отримання грін карти
- Отримати грін карту самостійно - без посередників
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
На ПМЖ до Обами: що потрібно, щоб виграти грін карту
Лотерея грін карт (Green Card), яка дозволяє отримати дозвіл працювати і жити в США не тільки самому виграв, але і сім'ї, не втрачає своєї популярності. Впродовж останнього десятиріччя наші співгромадяни стабільно входять в світовий топ-7 представників країн за кількістю отриманих грін карт.
Про це пише UBR.ua .
У 2014 році українці отримали трохи більше 6 тис. Грін карт, жителі Узбекистану - близько 5 тис., РФ - 4,5 тис., Молдови - 2,5 тис., Білорусі - 1,8 тис., Грузії - 800. За минулий рік статистика трохи погіршилася: громадяни України отримали близько 5 000 грін карт, проте розстановка сил рейтингу змінилася мало.
Розіграш відбувається автоматично: переможців обирає електронна система, яку складно запідозрити в лояльності до тих чи інших претендентів. Тому логічно припустити, що секрет успіху українців - масовість участі. Експерти стверджують: через лотерею щорічно перевіряють свою удачу, мінімум, 150-200 тис. Бажаючих отримати грін карту українців.
Всього уряд США щорічно розігрує серед бажаючих отримати дозвіл 50 тис. Грін карт. Але участь в лотереї - справа не одного дня. Так, щоб потрапити в базу претендентів на 2018 рік, потрібно подати заявку з 1 жовтня по 3 листопада 2016 року. Список щасливчиків буде оголошений досить швидко - травень наступного року).
Завдання: отримати грін карту
Може брати участь майже будь-яка людина. Необхідно лише мати еквівалент середньої освіти - 11 класів школи. Також підходить диплом технікуму (училища) після 9-ти класів. Відповідаєте цим вимогам - заповнивши заявку, потрапляєте в "барабан" долі.
Заявку заповнюйте на офіційному сайті Держдепартаменту США. Відправляти їх звичайною поштою (так іноді намагаються зробити українці, які надумали отримати грін карту) категорично неправильно - паперові заявки просто не розглядаються.
На вашу електронну адресу протягом одного робочого дня приходить відповідь - лист-підтвердження з логіном і паролем, після чого ви зможете відслідковувати просування вашої анкети по загальній базі.
Незважаючи на гадану простоту процедури, подати заявку на отримання грін карти досить складно. Претендентові доведеться заповнити англомовну анкету. Важлива максимальна точність, коректність інформації. Якщо будуть виявлені невідповідності або помилки, анкета виключається з бази. Подальша участь виключено.
Цікаво, але Держдеп виставляє дуже жорсткі вимоги навіть до фотографій. Може запросто "зарубати" анкету, якщо у претендента на фото, скажімо, занадто довга чубчик.
Скільки коштує отримання грін карти
Заповнення анкети та лотерея безкоштовні для учасників. Але українцям все ж доводиться платити. Правда, не американським чиновникам, а вітчизняним посередникам.
Працюють десятки українських фірм, що пропонують послуги з підготовки документів для отримання грін карти. Вони беруться навіть заповнити за вас анкету, а після - передати логін з паролем від персональної сторінки. Пакет послуг включає електронну обробку фото прохача, членів його сім'ї. За реєстрацію однієї заяви консультанти просять близько $ 25-30, а двох (скажімо, чоловіка з дружиною) - $ 40-50.
Такі фірми пропонують пост-супровід клієнтів. Адже якщо учаснику пощастить виграти, щоб отримати грін карту, йому доведеться пройти ще одне випробування - особисту співбесіду з представниками посольства США. Там потрібно, по-перше, продемонструвати гідний рівень англійської. А, по-друге, знати, як відповідати на каверзні питання, до чого консультанти обіцяють підготувати зі знижками.
Перед співбесідою виграв сплачує консульський збір у розмірі $ 330 на кожного члена сім'ї. Ці гроші стягуються офіційно посольством США в Україні.
Крім чесних посередницьких компаній, які допомагають отримувати грін карти, в Україні працює чимало аферистів, які просто видурюють гроші. Деякі, називаючи себе "прямими представниками" Держдепартаменту США, обіцяють гарантувати отримання грін карт. Вони беруть за послуги від $ 1 тисячі. Особливо багато подібних пропозицій в глибинці. Там громадяни менш обізнані про нюанси системи грін карт: свято вірять - за гроші можна купити пропуск до кращого життя.
Деякі фірми "підвищують" шанси на виграш свого клієнта, подаючи від його імені по кілька десятків анкет (скажімо, змінюючи літери в написанні імені, прізвища). Експерти попереджають: навіть якщо одна з них переможе, заявнику нічого не світить. Американські чиновники при додатковій перевірці, напевно виявивши аферу, можуть назавжди внести винахідливого претендента на отримання грін карти в чорний список.
Отримати грін карту самостійно - без посередників
Щоб заповнити анкету самостійно, враховуйте кілька нюансів:
- Анкета складається з двох частин: інформація про заявника плюс про його родині. Дані виправляються лише до реєстрації.
- Питання важливо вивчати уважно. Потрібні відповіді строго на питання: неточна інформація стане причиною відмови під час співбесіди при посольстві США.
- Фотографії всіх членів сім'ї відсилаються одночасно з іншими даними; допускається виключно електронна форма подачі строго відповідно до вимог лотереї.
- Реєструється анкета на кожного заявника лише одноразово.
- Реєструючи заяви на отримання грін карти, необхідний якісний інтернет. Збої при введенні інформації або повторна реєстрація заяви неприпустимі.