Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Арсеній Яценюк підкреслив, що робота таких центрів - це ще й виконання соціальної функції держави.
Арсеній Яценюк підкреслив, що в середньому 500 осіб на рік отримують виправдувальні вироки завдяки роботі адвокатів центрів БПД / фото nfront.org.ua
У середу, 19 грудня, в Києві відбулося відкриття Міжрегіонального правового клубу в Києві, створеного Міністерством юстиції в рамках розвитку системи безоплатної правової допомоги та проекту «Я МАЮ ПРАВО!». Про це повідомляється на сайті партії.
У відкритті взяли участь, зокрема, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк, Міністр юстиції України Павло Петренко, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович, тимчасовий повірений у справах Посольства Канади в Україні Руслан Кац.
Арсеній Яценюк нагадав, що перший центр правової допомоги було відкрито 1 липня 2015 року: «За 3,5 роки їх в Україні вже 550. Відкриття центрів безоплатної правової допомоги, - це серйозний крок до того, щоб Україна не просто називалася державою, де панує верховенство права, а щоб громадяни країни знали, як це право їх захищає ».
Читайте також Ухвалення резолюції Генасамблеї ООН по Криму знову збило російську пиху - Яценюк
Він підкреслив, що в середньому 500 осіб на рік отримують виправдувальні вироки завдяки роботі адвокатів центрів БПД: «Це ті люди, які не могли найняти адвокатів. Якби не було центрів безоплатної правової допомоги і не було адвоката, наданого цим центром, ці люди незаконно були б укладені. І це не цифри - це доля кожної людини ».
Арсеній Яценюк підкреслив, що робота таких центрів - це ще й виконання соціальної функції держави. Отримати безкоштовну правову допомогу та послуги адвоката можуть соціально незахищені громадяни України: "Це малозабезпечені, інваліди, пенсіонери. І це в тому числі відповідальність держави - забезпечити безоплатну допомогу для тих, у кого на неї немає коштів. Так само, наприклад, як держава забезпечує субсидіями тих, у кого не вистачає доходу для оплати житлово-комунальних послуг ".
Лідер НФ підкреслив, що робота БПД - один з важливих елементів системи правосуддя, проте "далеко не все завершено": "Не завершена судова реформа. А це ключовий елемент формування системи верховенства права в країні. Чи не завершено створення Антикорупційного суду".
Він висловив подяку урядам Сполучених Штатів Америки і Канади за допомогу в створенні центрів безоплатної правової допомоги.
Міністр юстиції України Павло Петренко зазначив, що Міжрегіональні правові клуби повинні стати центрами знаходження інноваційних рішень, "які приведуть до основного - до відновлення справедливості в нашій країні".
"Наше завдання - щоб в Україні закон і справедливість були однакові для кожного, незалежно від його соціального стану, майнового статусу або можливостей. І саме до цього ми рухаємося через розвиток системи безоплатної правової допомоги, без перебільшень являеющейся однією з кращих в Європі", - підкреслив він.
Відкриття центрів юридичної допомоги було ініційовано урядом Арсенія Яценюка і Міністерством юстиції у 2015 році. За цей час в Україні відкрито 550 центрів і бюро правової допомоги. Сюди може звернутися будь-який громадянин за консультацією або порадою. А представники соціально незахищених категорій можуть отримати адвоката для представництва інтересів в суді. Це пенсіонери, інваліди, воїни і їх сім'ї, переселенці, малозабезпечені, діти-сироти та багато інших категорій. Всього - понад 8 мільйонів українців.
За три роки центри БПД отримали 1,5 мільйона звернень у цивільних та адміністративних справах. Відбулося 180 тисяч призначень адвокатів в вищезазначених категоріях справ. Отримано 2460 виправдувальних вироків у кримінальних виробництвам.
Міжрегіональний правовий клуб в Києві - вже п'ятий, створений за підтримки урядів США і Канади.
Ще чотири таких клубу працюють в Дніпре, Львові, Одесі та Харкові.
Правові клуби мають на меті сприяти трансформації суспільних відносин в правовій сфері. Серед завдань - розвиток організаційної спроможності громад, посилення правової обізнаності громадян і професійних спільнот, проведення заходів щодо навчання та розвитку.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter