Трохи кримського літа серед зими

Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

З тих пір, як в Крим прийшли окупанти, місцеві краси і визначні пам'ятки стали наповнювати худу казну "влади"

Напевно, кожен українець свого часу побував в Криму і який би містечко, селище або район півострова він не відвідав, приємні спогади гріють його до цього дня. Гори, замки, водоспади, туристичні події - ми пропонуємо п'ятірку унікальних кримських об'єктів, які колись покликали нас в дорогу і сьогодні дають надію, що зустріч з ними - не за горами.

ЛАСТІВЧИНЕ ГНІЗДО

Головний символ Криму - Ластівчине гніздо. Це один з найбільш відвідуваних пам'яток півострова, розташований на краю 40-метрової прямовисної скелі Аврора на мисі Ай-Тодор. Мініатюрне білосніжна будівля в готичному стилі, буквально нависло над хвилями Чорного моря, увічнено на гербі кримського селища Гаспра і вважається емблемою Південного берега Криму. В Україні "Ластівчине гніздо" має статус пам'ятки культурної спадщини національного значення.

Нинішній вигляд "Ластівчиного гнізда", що нагадує лицарський замок з триярусною вежею зі шпилями, не має нічого спільного з першим дерев'яною спорудою, що з'явилося на уступі кримського мису в кінці XIX століття. Тоді відставному генералові, який брав участь у російсько-турецькій війні, завітали землю в Криму. На ній був побудований заміський будинок, який тричі переходив з рук в руки: спочатку придворному лікареві А. К. Тобіну, а після його смерті - його вдові, яка в свою чергу продала маєток московській купчисі Рахманіной. Свій сучасний вигляд "Ластівчине гніздо" придбало завдяки німецькому нафтопромисловців і барону Рудольфу фон Штейнгелю. У період торгівлі бакинської нафтою він облюбував для відпочинку Крим і спорудив на мальовничому березі, замість дерев'яного, кам'яна споруда, взявши за зразок середньовічні замки Німеччини. Задум барона про романтичному палаці, що нагадує середньовічні споруди на берегах Рейну, втілив в життя талановитий зодчий Леонід Шервуда - син знаменитого архітектора, що спроектував будівлю Історичного музею в Москві. У 1912 році оригінальний готичний замок заввишки 12 метрів уже стояв на тісній скельної майданчику Аврори. Оригінальна ступінчаста композиція замку, що стояв на фундаменті шириною 10 і довжиною 20 метрів, виходила з скромних розмірів ділянки. Поруч з будівлею був розбитий сад, всередині двоповерхового замку розміщувалися лише передпокій, вітальня і дві спальні.

На початку Першої світової війни барон Штенгель завбачливо продав замок купцеві Шелапутіну. З приходом радянської влади в «Ластівчиному гнізді» влаштували читальний зал будинку відпочинку «Перлина». Під час землетрусу 1927 року замок майже не постраждав, не рахуючи зірваних шпилів і обрушився нижнього балкона. В ході реконструкції будівля обнесли антисейсмічними поясами.

В різний час в "Ластівчиному гнізді" розміщувалися ресторани, наприклад, італійської кухні, виставкові зали, де, наприклад, можна було побачити роботи Сальвадора Далі і Архипа Куїнджі. Вид замку також ставав фоном для проведення видовищних заходів, наприклад міжнародного чемпіонату з акробатичних стрибків у воду.

З тих пір, як в Крим прийшли окупанти, місцеві краси і визначні пам'ятки стали наповнювати худу казну влади   Напевно, кожен українець свого часу побував в Криму і який би містечко, селище або район півострова він не відвідав, приємні спогади гріють його до цього дня

В "Ластівчиному гнізді" знято дев'ять фільмів, в тому числі за романом Агати Крісті "Десять негренят" та "Перший удар" за участю Джекі Чана.

З приходом окупаційної влади в Крим Росія оголосила замок "культурною спадщиною федерального значення". Вона позначила "Ластівчине гніздо" в випущених в 2014 році 10-рублевих монетах і банкнотах номіналом 100 рублів. Нацбанк України відразу ж заявив про незаконність випущених Центробанком РФ монет і банкнот.

Крім того, ЮНЕСКО заявило про незаконність реставраційних робіт на території "Ластівчиного гнізда", "на які українська влада не давала дозволу".

"Стало відомо, що окупаційна влада приступили до проведення незаконних розкопок і інженерних геологічних робіт, а саме, до буріння скелі, на якій знаходиться пам'ятник національного значення палац" Ластівчине гніздо ", - йдеться в тексті документа ЮНЕСКО.

Замок знаходиться в аварійному стані з 2013 року, з 2014 року доступу України до нього немає.

ВОДОСПАД "Учан-Су"

Водоспад "Учан-Су" (з кримськотатарської - Вода, що летить) є одним з найкрасивіших водоспадів Криму. Довідники стверджують, що він одночасно і найвищий і повноводний на всій східно-європейської території.

Туристичний об'єкт розташований за шість кілометрів від Ялти на річці Учан-Су на схилах Ялтинської яйли на висоті 390 метрів над рівнем моря. Висота самого водоспаду становить 98,5 метрів. Підрахований і середня витрата води в цьому водоспаді - 50 літрів в секунду.

Очевидці описують його багатоликим і неповторним в різні пори року. Навесні він такий гримить і бурхливий, що звуки падаючої води можна почути за кілометри. Саме під час злив і сніготанення він виглядає найбільш ефектно. Влітку водоспад більш спокійний, але осінні дощі дають йому нові сили. Взимку, коли в Кримських горах особливо сильні морози, водоспад замерзає і перетворюється в крижану брилу. Картину, захоплюючу дух, створюють довгі бурульки, перемішані з круглими крижаними наростами і тоненькі цівки води в блиску переливаються сонячних променів.

Картину, захоплюючу дух, створюють довгі бурульки, перемішані з круглими крижаними наростами і тоненькі цівки води в блиску переливаються сонячних променів

При падінні вода Учан-Су розбивається, утворюючи величезний казан або басейн, наповнений кристально чистою і прозорою студеною водою. На уступі водоспаду знаходиться водозабір, на якому стоїть скульптура орла. Звідси вода потрапляє в Могабінское водоймище обсягом 300 тис. М³ і використовується для водопостачання Ялти. Унікальний водоспад знаходиться в межах території Ялтинського державного гірничо-лісового заповідника.

З тих пір, як в Крим прийшли окупанти, краса водоспаду стала наповнювати худу казну "влади". За перегляд природної пам'ятки стали вимагати плату - 50 рублів (понад 20 грн). Якщо раніше туристів і любителів природи "обдирали" аферисти в формі "лісників" і "охоронців", то сьогодні це цілком офіційно роблять "влади." У повний перелік платних місць відпочинку разом з водоспадом "Учан-Су" ще понад 20-ти найменувань водоспадів, стежок, парків, печер і заповідників. Втім, це не єдиний податок, який Росія стала стягувати з Криму - згідно нового курортного збору з 1 травня по 30 вересня кожен відпочивальник за добу проживання на півострові повинен заплатити 10 рублів. Дрібниця, а неприємно.

РОЖЕВЕ Кояшське ОЗЕРО

У жлобський список платних природних пам'яток не включили дивовижне по красі рожеве Кояшське озеро, напевно, з тієї причини, що це одне з найбільш відвідуваних місць Криму, розташованих на відшибі, серед випаленої сонцем і обдувається вітрами степи - на півдні Керченського півострова. Потрапити на розташовану далеко від населених пунктів пам'ятка можна тільки на особистому автомобілі, так як ніякої транспортної інфраструктури поблизу немає.

Площа солоного озера, що має лиманове походження, 5,01 км (3,7 км в довжину і майже на 2 км в ширину). Від моря його відокремлює смужка суші, довжиною близько трьох кілометрів і максимальною шириною 100 м. Озеро разом з прилеглими об'єктами входять в Опукський природний заповідник, створений в 1998 році.

Озеро разом з прилеглими об'єктами входять в Опукський природний заповідник, створений в 1998 році

http://www.krimoved.crimea.ua

Як свідчать очевидці, у озера, береги якого складаються з кристалізованої солі з запахом фіалок, вода має колір від ніжно-рожевого навесні до насичено-червоного в пік літньої спеки, а на дзеркальній поверхні водойми можна зустріти неймовірні пейзажі з застиглих кам'яних і соляних айсбергів. ..

Унікальність озера в тому, що його дно є вимерлим грязьовим вулканом, а секрет походження рожевої води води - результат життєдіяльності живуть в ньому мікроорганізмів, а точніше мікроскопічних водоростей. Ще одним живим організмом, який впливає на колір водойми, є рак артемія.

Природна хімічна лабораторія колись була частиною моря, але дія морського прибою сприяло утворенню окремого водойми. Його глибина не досягає навіть метра і поплавати в ньому, звичайно, не вийде. Можна тільки безкоштовно обмазатися лікувальною гряззю.

В середині квітня є короткий проміжок часу, коли під жарким кримським сонцем тут цвітуть дикі тюльпани і інші польові квіти. Навесні, коли концентрація солі в озері ще не досягла апогею, тут можна зустріти і рідкісних водоплавних птахів, але з настанням літа вони зникають. Та й сама вода відступає від колишніх берегів, залишаючи замість себе сіль, яка надає місцевим пейзажу фантастичного вигляду. Саме влітку, коли води найменше, а концентрація солі максимальна, зелена водорість набуває насичений рожевий і червоний відтінки.

Російський блогер Сергій Анашкевич в своєму фоторозповідь порівняв Кояшське озеро з "яскраво-рожевим плямою, яке з висоти виглядає ніби у к р о д е н н о в и в моря і перефарбовані в інший колір".

Ну що ж, кому-то вкрадене і перефарбовані в інший колір завжди здається миліше, дорожче і красивіше.

КАРТИННА ГАЛЕРЕЯ ІМЕНІ АЙВАЗОВСЬКОГО

Феодосійська картинна галерея імені І.К. Айвазовського - наступний об'єкт, який завжди був гідний уваги туристів і мандрівників. Галерея була відкрита в 1880 році, а в 1980 році на честь 100-річчя від дня заснування вона отримала статус Національної і їй було присвоєно ім'я Айвазовського. За заповітом художника після його смерті, в 1900 році, картинна галерея перейшла у володіння міста Феодосії. Місту передали і 49 картин, які колись стали основою майбутньої колекції цього музею.

Місту передали і 49 картин, які колись стали основою майбутньої колекції цього музею

У картинній галереї є таємна кімната, в якій зберігалися реліквії родини Айвазовського і цінні речі - посуд, столові прибори, мольберт, шкатулка з червоного дерева з вензелем мариніста. У цій кімнаті також зберігається найбільша містична картина художника «На смерть Олександра III», яка за його заповітом ховається від загального огляду. Її перегляд можливий тільки після оплати спонсорського внеску.

Поруч з особняком, де жив Айвазовський з сім'єю, знаходиться будинок сестри художника, там зібрані картини художника на міфологічно і біблійну теми, а також роботи зарубіжних мариністів 18-19 століть і сучасників Айвазовського - Михайла Латрі, Адольфа Фесслера, Архипа Куїнджі та інших.

Сьогодні російське керівництво Феодосійської картинної галереї повідомляє про те, що в її стінах зберігається понад 13 тисяч різних експонатів, але мовчить про те, де знаходяться незаконно вивезені в Москву навесні 2016 року 38 картин мариніста. Тоді "влади" Криму заявляли, що картини Айвазовського всього лише візьмуть участь у виставці в Третьяковській галереї і до 200-річного ювілею художника 29 липня 2017 року картини будуть повернуті на місце. Більш того, за призовом "мінкультовцев", нібито, галереї всіх країн світу нададуть картини Айвазовського для участі в його ювілейної феодосійської виставці. Однак 200-річчя з дня народження великого мариніста в Феодосії відсвяткували більш, ніж скромно - "влади" відкрили дошку пошани, діти взяли участь в конкурсі малюнка на асфальті, а військові відсвяткували день ВМФ. Пішли чутки, що картини, які художник заповів місту, так і не повернулися до Феодосії.

Спочатку чиновники від "Мінкульту" виправдовувалися необхідністю ремонту Феодосійської галереї, невідповідністю музею нормам утримання та температурним режимам. Потім стали розповідати, що в Москві реставрують (без будь-якого погодження з Україною) картини великого мариніста, а потім і зовсім замовкли цю тему. Так що 38 картин Айвазовського, найцінніших, відвідувачам Феодосійської картинної галереї зараз недоступні. Ну а керівництву галереї залишається побажати: Гаазька конвенція 1954 роки (яка забороняє вивезення та експлуатацію культурних об'єктів з окупованих територій), вам на допомогу.

KOKTEBEL JAZZ FESTIVAL, КАZАНТИП ТА ІНШІ

Ще років, так, п'ять назад до відпочинку в Криму, до його унікальної природної краси і м'якому клімату, багатству історичних пам'яток і архітектурних пам'яток, до сонця, моря і піску, додатковим бонусом був подієвий туризм. На півострові проводилися фестивалі (музичні, театральні, танцювальні, винні, пісенні, кіношні), рівень яких був самодостатнім приводом для того, щоб відвідати виключно цю подію. Знавці і любителі від туризму, корифеї і початківці від фест-культури, генії і функціонери від шоу-бізнесу цілеспрямовано збирали свої валізи на Koktebel Jazz Festival в Коктебелі, на КаZантип в Поповці, на Східний базар в Євпаторії, на WineFest в Феодосії. Останній, до речі, намагалися переформатувати в російський фестиваль, але через обмежену кількість участі в ньому "винних" країн, захід став нецікавим і бажаючих потрапити на нього - навіть безкоштовно - знаходиться не багато.

Фото: http://tisk.org.ua

Музична тусовка фестивалю Koktebel Jazz Festival стала збиратися в Одеській області. КаZантип ж після численних спроб утриматися в Криму, переїжджав до Грузії, планував влаштуватися в Камбоджі, повертався до Криму і знову, "вже остаточно", заборонявся "прокуратурою" Криму. Мужні "каZантіпщікі" подорожували по всьому світу і останній раз свій фестиваль провели у В'єтнамі. Наступний задумали влаштувати в Мексиці.

"Східний базар" кримські татари не дали вивезти з Євпаторії, але останні звістки про цей фестиваль датовані 2015 роком. Воно і зрозуміло, розпорядження окупантів "більше трьох не збиратися" не могло обійти стороною "Східний базар", учасників якого, мабуть, вже занесли в списки терористів.

ЗООПАРК "КАЗКА" І ПАРК ЛЬВІВ "Тайган"

Найцікавіше, що ніякі зовнішні прояви співпраці культових кримських проектів з російськими окупантами не давали гарантії того, що до них будуть лояльні і дозволять працювати на півострові.

Найцікавіше, що ніякі зовнішні прояви співпраці культових кримських проектів з російськими окупантами не давали гарантії того, що до них будуть лояльні і дозволять працювати на півострові

Олег Зубков

Найяскравіший приклад - доля відомих в Україні зоопарків підприємця Олега Зубкова. Якщо описувати пригоди з цькуванням (в буквальному сенсі слова) тварин його зоопарку "Казка" і парку левів "Тайган", "суди" проти нього нелегітимної влади (їх пройшло понад 150), виплачені штрафи (3,5 млн рублів), спроби привласнення його бізнесу, відкрите видавлювання з Криму, то вийшов би багатотомний роман з філософським резюме - сам винен. Олег Зубков, завжди лояльний до будь-якої влади, з розпростертими обіймами зустрів окупантів, ходив на "референдум про статус Криму" і навіть вступив в "Єдину Росію", щоб потрапити в "депутати". Він віддав так званої "самообороні" Криму автобус з логотипом парку "Тайган", на якому понаїхали з Росії "туристи" з місцевими любителями "русского мира" полювали на проукраїнських активістів.

Уже пізніше, в 2015 році, при загадкових обставинах загинули кілька мавп в його зоопарку, а ще пізніше - два тигреня знаменитої білої Тигрюлі. У смерті тварин звинуватили самого Зубкова і дали йому умовний термін. В результаті він повісить український прапор над парком левів "Тайган" і визнає, що загравання з "владою", не врятували ні його самого, ні тварин зоопарків.

Сьогодні він мріє повернутися в часи українського "застою", який, за його словами, був причиною його політичних метань. У цьому "застої" він і тисячі його колег створювали сміливі проекти і реалізовували фантастичні мрії, які дарували людям радість, а сьогодні, на жаль, перетворилися в антісімволи Криму.

Зера Аширова, Київ

BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online