- Податкові відрахування на покупку автомобіля
- Придбання за допомогою власних засобів
- Придбання за допомогою кредитних коштів
- Податкові відрахування при продажу автомобіля
- Продаж при терміні володіння понад три роки
- Продаж при терміні володіння менше трьох років
- Зменшення бази оподаткування, при продажу ТЗ
- Покрокова інструкція отримання вирахування
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Рекомендуємо заповнювати 3-ПДФО декларацію в онлайн сервісі НДФЛка
НК РФ надає громадянам податкові пільги. Одна з найпопулярніших і часто використовуваних це, звичайно при угодах з житлом. А як же бути з іншими великим покупками, зокрема різним транспортом? Чи надається податкове вирахування при придбанні автомобіля? Як повернути податкові відрахування за покупку автомобіля? Адже його вартість дуже часто порівнянна з витратами на житло.
У цій статті розглянемо, покладений чи платникам податків відрахування при продажу автомобіля в 2018 році, які для цього потрібні документи, і можливі нюанси. А також чи можна одержати відрахування за покупку автомобіля.
Податкові відрахування на покупку автомобіля
Дуже часто виникає питання: покладено чи податкове вирахування при придбанні автомобіля?
Придбання за допомогою власних засобів
Для того що б отримати відповідь звернемося до НК РФ, а саме до статті 220, пункт 3. Тут наведено список майна, при придбанні якого платнику податків надається майнова пільга. Ніякої транспорт в даному списку не потрапила. Значить і отримання даної пільги не положено. Остаточну крапку в цьому питанні ставить Лист Міністерства Фінансів, в якому говориться, що список майна є остаточним і розширеному тлумаченню не підлягає.
Тому відповідь на питання: покладено чи податкове вирахування при купівлі автомобіля, однозначно негативний.
Повернення податкового вирахування при покупці автомобіля не буде проводитися.
Придбання за допомогою кредитних коштів
Але може виникнути черговий питання. А якщо транспортний засіб придбано в кредит? Чи можна отримати пільгу на відсотки по кредиту. Знову звертаємося все до тієї ж ст. 220 НК РФ, але вже з пунктом 4, який містить список майна придбаного в кредит, за яким можна отримати пільгу в розмірі відсотків витрачених при погашенні кредиту. І знову бачимо, що про транспорт ні слова. Отже, і в цій ситуації повернення податку не лежав.
Податкові відрахування при продажу автомобіля
Зовсім по-іншому стоїть питання в ситуації, коли ТС продається. Що б відповісти на питання: чи встановлена пільга в даному випадку, а найголовніше яка буде її величина при продажу автомобіля в 2018 році, необхідно врахувати період володіння транспортом.
Продаж при терміні володіння понад три роки
Якщо термін володіння проданим транспортом склав три і більше року, то вся сума, виручена за машину, включається в обсяг пільги і не підлягає оподаткуванню. У цьому випадку законодавство дозволяє навіть не декларувати цей дохід, відповідно не надавати звітність форми 3-ПДФО в ИФНС.
Таке право фізичній особі надає стаття 217, п.7.1. НК РФ.
Але що б точно потрапляти в цю категорію громадян, необхідно правильно розрахувати період знаходження майна у власності:
Розглянь по порядку, як правильно розрахувати період знаходження авто у власності
- термін перебування у власності безумовно перевищує три роки, тут відповідно ніяких питань не виникає - податок платити не потрібно;
- термін рівно три роки. У цьому випадку важливий спосіб розрахунку терміну. Звернемося до статті 6.1. НК РФ, який як раз і визначає порядок розрахунку термінів для платників податків. Перш за все, вона вказує, що під словом «рік» мається на увазі 12 місяців поспіль, а не календарний рік. Виходячи з цього, можна вважати, що термін володіння транспортом повинен становити не менше 36 місяців. Тобто якщо ви зробили покупку в липні 2015 року, а продаєте в березні 2018, термін володіння складе всього 33 місяці, тобто, менше належних 36 місяців і, отже, відрахування при продажу автомобіля не лежав.
- місяць укладання угоди неповний. У вищезгаданій статті 6.1. йдеться, що період, який обчислюється в місяцях, закінчується в останній день місяця, і, отже, якщо місяць не повний, то в розрахунок його не включають. Але є лист Міністерства фінансів від 26 лютого 2013 р N ОД-3-3 / 662 @, який говорить про те, що в розрахунок необхідно включати і не повні місяці володіння майном.
Приклад 1:
Якщо машина була куплена 24 липня 2015 року, а продана 24 липня 2018 і пізніше, то термін повинен вважатися рівним 36 місяців і пільга повинна бути надана в повному розмірі.Однак, оскільки ці роз'яснення були у вигляді Листи, а не доповнення саме до НК РФ, доцільніше почекати кілька днів до закінчення місяця, що б бути впевненим повністю.
- зверніть увагу, що термін володіння починає зважати на дати зазначеної в документах купівлі-продажу, дарування тощо, а не від дати реєстрації ТЗ в Державтоінспекції.
Продаж при терміні володіння менше трьох років
Якщо проданий транспортний засіб знаходився у власності менш ніж три роки, то податок з отриманого доходу доведеться платити, але і тут є нюанси:
НК РФ визначає, що в разі продажу майна, в тому числі і всіх видів транспорту платнику податків надається майнова пільга в розмірі 250000 руб. (пп.1, п.2 ст.220). Тобто сума 250000 крб. обкладатися податком на дохід не буде.
Приклад 2:
Ви продали машину за 550000 руб.
Розрахунок суми оподатковуваного доходу:
550000 (отримана сума) - 250000 (пільга, що надається НК РФ) = 200000 (сума з якої сплачується податок на прибуток).
Розрахунок суми належної до сплати 200000 * 13% = 26000
Якщо фізична особа продає два і більше транспортних засоби за один період, то сума 250000 застосовуватиметься в сукупності
Приклад 3:
Ви продали машину А в 2015 році за 200000 рублів, а машину У, за 300000 рублів.
Розрахунок величини оподатковуваного доходу: 200000 (сума, отримана за машину А) + 300000 (сума, отримана за машину В) - 250000 (пільга, що надається НК РФ) = 250 000 (сума з якої сплачується податок на прибуток). Величина податку, що підлягає сплаті, складе: 250000 * 13% = 32500 рублів.
Зменшення бази оподаткування, при продажу ТЗ
Існує ще один спосіб зменшити суму підлягає оподаткуванню. З прибутку отриманої за машину віднімається її вартість при придбанні, а також всі витрати на проведений ремонт. Це все повинно бути підтверджено документально (в ИФНС потрібно буде додати документи на придбання і витрати на ремонт).
Цим правом краще скористатися, тоді, коли вартість проданої машини перевищує 250000 рублів, в іншому випадку це просто не має сенсу.
Приклад 4:
Ви придбали автомобіль за 540000 рублів, а продали її за 440000 рублів, дохід дорівнює мінус 100000 рублів, і за замовчуванням визнається рівним 0, відповідно і величина податку буде дорівнює 0.
Коли в одному періоді платник податку продає два транспортних засоби вартістю 250000 рублів і більше кожен, то йому доведеться вибирати який вид зменшення оподатковуваної бази йому використовувати: майнове відрахування або зменшення доходу за рахунок витрати. І хоча згідно з Листом Міністерства фінансів від 15 березня 2011 N 03-04-05 / 9-133 може допускатися використання двох способів при продажу двох ТЗ в одному календарному році, на практиці податкові органи цього не дозволяють.
Висновок: при продажу транспортного засобу надається майнове відрахування, але на відміну від випадку придбання майна, сума рівна 13% від вартості не повертається, а зменшує розмір суми, яка підлягає сплаті до бюджету.
Покрокова інструкція отримання вирахування
І так, ми визначилися з питанням платити чи не платити податок і розрахували суму підлягає оподаткуванню. Тепер потрібно подати документи в ИФНС. Для цього готуємо наступні документи:
- декларацію за формою 3-ПДФО, робиться в двох примірниках.
- копії документів, що підтверджують передачу ТЗ і отримання за нього грошових коштів.
- копії документів про придбання ТЗ і про понесені витрати (ці документи потрібні тільки в разі якщо база оподаткування зменшується за рахунок витрат на придбання проданого ТЗ);
- копія паспорта.
Всі копії необхідно завірити, як правило, досить буде написи «Копія вірна» підписи і дати особи подає відомості.
Документи потрібно надати в ИФНС не пізніше 30 квітня року наступного за роком продажу ТЗ, а податок сплатити не пізніше 15 липня.
Подати відомості можна трьома способами:
- віднести власноруч в ИФНС за місцем реєстрації;
- відправити за допомогою пошти, бажано з повідомленням.
Примітка! Навіть якщо податок платити не потрібно, то відомості за формою 3-ПДФО подавати все одно доведеться. Ухилення від надання зазначеної звітності тягне за собою накладення штрафних санкцій.
Рекомендуємо заповнювати 3-ПДФО декларацію в онлайн сервісі НДФЛка
А як же бути з іншими великим покупками, зокрема різним транспортом?Чи надається податкове вирахування при придбанні автомобіля?
Як повернути податкові відрахування за покупку автомобіля?
А якщо транспортний засіб придбано в кредит?