- Призначення виплат дорослому дитині
- Розмір виплат
- порядок виплат
- процедура оформлення
- Майбутні зміни в законодавстві
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Російський Сімейний кодекс передбачає неухильну батьківську обов'язок сплати аліментів, спрямовану на утримання виключно неповнолітніх дітей. Відповідно до сучасних постановами в кодексі: після досягнення дитини 18 років цей обов'язок стає неактуальною.
Однак повнолітні студенти також мають право на щомісячну виплату аліментів від одного або двох батьків. Це стає можливим лише в певних випадках.
Необхідну інформацію про специфіку стягнень аліментів для повнолітнього студента, а також про розмір та порядок таких виплат - все це ви знайдете в нашому матеріалі.
Призначення виплат дорослому дитині
Можливість отримання повнолітнім студентам або учням щомісячних аліментних виплат від батьків актуальна лише в кількох випадках:
- оформити аліменти на студента можна за умови, якщо один з батьків, на утриманні та вихованні якого знаходиться дитина, бажає ініціювати процес стягнення з другого з батьків. Однак якщо батьківські зобов'язання ігноруються і татом, і мамою: в цьому випадку оформленням аліментних виплат займаються органи опіки та піклування.
- отримання аліментів 18-річним громадянином може бути оформлено в разі його непрацездатності та потреби в матеріальній підтримці.
Перераховані умови зобов'язані бути присутніми одночасно.
До непрацездатною групи належать інваліди , Тобто особи, що володіють стійкими психічними чи фізичними вадами, отриманими в результаті вроджених травм, хронічних захворювань, аварій і так далі.
Для офіційного визнання особи інвалідом необхідне проведення спеціальної медико-соціальної експертизи, що встановлює групу інвалідності і терміни. У питанні оформлення виплат аліментів не важливо, до якої конкретно групі інвалідності належить громадянин: наявності довідки МСЕ, яка підтверджує даний факт, буде достатньо.
Сума матеріальної підтримки залежить від доходу, щомісячно одержуваного дорослим дитиною: якщо розмір пенсії по інвалідності вважається недостатнім для життя потребує, то рішення суду в процедурі оформлення стягнень буде позитивним.
Розмір виплат
Аліменти, призначені для життєзабезпечення непрацездатних і нужденних дітей, які досягли повноліття, підлягають стягненню в судовому порядку. Розмір виплат залежить від:
- матеріальної можливості кожного з батьків і доходів дітей,
- наявності майна, закріпленого в особистій власності обох сторін,
- фінансових коштів, позначених на вкладах.
У процедурі визначення конкретної суми стягнення будуть братися до уваги такі нюанси:
- додаткові обов'язки платником аліментів,
- дійсний склад його сім'ї,
- рівень потреб адресата виплачуваних аліментів.
Аліменти на забезпечення гідних умов життя для повнолітнього дитини стягуються у встановленій судом грошовій сумі . Здійснюються виплати щомісяця рівними платежами.
Зобов'язання батьків в питаннях змісту непрацездатних дітей повнолітнього віку - актуальні і при наявності інших громадян, офіційно зобов'язаних щомісяця надавати фінансове утримання потребуючої дитини: наприклад, що спричинила шкоду, тобто винуватець трагічної події, через якого людина отримала інвалідний ступінь.
порядок виплат
Аліменти, встановлені в частках від щомісячних доходів батьків, піддаються стягненню абсолютно з усіх видів отримання ними прибутку. Законною підставою для оформлення аліментних виплат, а також їх утримань - вважаються:
- підпис нотаріуса ,
- наказ судді ,
- виконавчий лист , Складений на підставі судового рішення.
Добровільна сплата здійснюється на реквізити, офіційно закріплені в постанові судових приставів. У разі якщо стягнення суми аліментів на добровільній основі не виходить, то проводиться процедура утримання з доходів боржника.
Виконавці зв'язуються з бухгалтерією підприємства, в якому працює батько, і представниками банку, де відкрито розрахунковий рахунок боржника.
Суму аліментів становлять нарахування з різних видів прибутку:
- сума з виручки або по відрядній оплаті, фінансові кошти, які виплачуються за ставками конкретного тарифу і окладів;
- виключно всі доплати до існуючого окладу і надбавки;
премії; - понаднормові фінансові винагороди;
- пенсія і стипендія;
- фінансове забезпечення військових і правоохоронців;
- дохід від бізнесу і орендної плати;
- допомоги по безробіттю та тимчасової непрацездатності;
- заробіток громадянина, який відбуває покарання.
Максимальна сума стягнень не повинна перевищувати встановлену законом планку, а саме 70% від прибутку.
процедура оформлення
Щоб офіційно закріпити суму і порядок виплат аліментів, необхідні такі документи , Як:
- Копія свідоцтва про народження заявника (дитини);
- Копія свідоцтва про шлюб або його розірвання;
- Копія паспортних даних заявника;
- Довідка місця реєстрації та фактичного проживання кожного з батьків.
Вищевказані документи повинні бути надані нотаріальному органу в процесі укладення двосторонньої угоди з виплати аліментів та отримання нотаріального напису.
У світовій суд слід звернутися в тому випадку, коли подібна угода відсутня. Якщо заперечень з приводу сплати аліментів з боку іншого з батьків немає, процедура оформляється в спрощеному режимі.
До суду подається заява про отримання судового наказу разом з документами (наданими копіями) і встановленим розрахунком аліментних виплат, в якому міститься обгрунтування витрат на забезпечення учня дитини. У прискореному порядку суддя розглядає заяву, встановлює аліменти в залежності від батьківських доходів і видає наказ про офіційну виплати.
Наявність складних ситуацій: наприклад, коли виплата аліментів відбувається на примусовій основі, - нерідко загальмовує процес випуску судової ухвали. Як правило, подібні випадки закінчуються позовами про недобровольном стягнення.
Закінченням спору служить виконавчий лист, який складається на підставі судової постанови. Отримавши лист, ви можете звернутися з ним до відділу судових приставів, тобто виконавчому органу з стягнення.
Майбутні зміни в законодавстві
У найближчому майбутньому планується внесення поправок в чинний Сімейний кодекс Росії з питань виплат аліментів повнолітнім учням.
Згідно передбачуваним змінам: якщо 23-річний студент перебуває на очній формі навчання і бюджетній основі, його батьки зобов'язані платити йому аліменти. Однак він не повинен мати будь-якого самостійного заробітку.
Під зазначену категорію не потрапляють учні, зараховані до навчального закладу на комерційній основі. Законодавці підкреслюють, що аліменти повинні щомісяця надходити аж ніяк не на оплату навчання повнолітнього, а безпосередньо на його утримання. Ініціювати процес стягнень аліментів зможе не тільки батько, з яким живе дитина, а й сам повнолітній громадянин.
Зміни в сфері стягнення аліментів - точніше в питаннях їх несплати - торкнуться і Кримінального кодексу РФ. Які конкретно поправки будуть прийняті, не уточнюється.
Однак відомо, що ініціатори законопроекту візьмуть за зразок позитивну практику в цій сфері таких країн, як: Україна, колишня НДР і Казахстан. Вищевказаний законопроект знаходиться в режимі розгляду. Приймуть його чи ні - питання часу.
Таким чином, якщо дитина переступив поріг 18-річчя, він проходить навчання у ВНЗ або отримує середню спеціальну освіту, то, як правило, аліментів від боржника - батька чи матері - учень не отримує. Існуючим законом передбачається матеріальна підтримка неповнолітнім дітям .
При цьому оплата навчання вже дорослої дитини або надання йому іншого виду фінансової допомоги - часто є лише показовим актом доброї волі платника. Однак зустрічаються у вітчизняній судовій практиці і виняткові випадки, про які ми сьогодні говорили.