Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
При пошуку роботи за кордоном основна складність, з якими стикаються вихідці з СНД - відсутність знання мови. Через це вибір вакансій сильно обмежений, та й умови роботи залишають бажати кращого. Але насправді, не так вже й складно знайти роботу за кордоном навіть без базового знання мови.
зміст сторінки
В якій країні вас чекають?
Відразу варто обмовитися, що не знаючи іноземної мови можна забути про працевлаштування в розвинених країнах, таких як Франція, Німеччина або Великобританія. Максимум на що ви зможете розраховувати - працевлаштування в сільськогосподарському секторі , Робота підсобником на будівництві або вантажником. Причому ваша зарплата буде істотно нижче, ніж у корінних жителів країни, які працюють на такій же посаді.
Зараз в Євросоюзі відчувається нестача робочих рук як в розвинених, так і в країнах, що розвиваються. Робітники з країн із середнім рівнем розвитку їдуть на заробітки в більш розвинені держави. Відповідно, в їх країні виникає дефіцит робочих спеціальностей. Ось список країн, які приймають працівників з СНД:
- Польща
- Чехія
- Іспанія
- Фінляндія
- Норвегія
Нижче приведена інфографіка по Польщі, яка наочно ілюструє небажання європейців працювати. Як ми бачимо, рівень безробіття в багатьох воєводствах більше 10%, тоді як вільних робочих місць на багатьох підприємствах і фірмах чимало.
Приклад: робота без знання мови в Польщі
Розглянемо приклад Польщі. Ще кілька років тому поляки неохоче брали на роботу українців та росіян без знання мови, так як попит не перевищував пропозицію. Зараз ситуація змінилася - поляки цураються фізичної праці, тому беруть на роботу людей без знання мови.
Деякі компанії пішли далі - вони формують свій штат більш ніж на 50% вихідцями з СНД, причому володіння польською або англійською не має великого значення. З робочими зазвичай спілкується керівник, який добре знає як польський, так російську або українську мову, який організовує роботу. Як результат - щоб виконувати свої обов'язки працівнику немає необхідності вивчати мову.
Оплата праці у вихідців з СНД нижче ніж у поляків, але не набагато. Хороші роботодавці надають такі умови:
- Офіційне працевлаштування
- Гуртожиток за символічну плату
- Компенсація транспортних витрат
- Трансфер від кордону до місця роботи
Нерідко буває так, що після всіх витрат у поляка на руках залишається менша сума, ніж отримує українець і росіянин.
Небезпеки і ризики
Самостійно влаштуватися на роботу за кордоном, особливо без знання мови, досить складно. Мовний бар'єр виникає ще на стадії переговорів з роботодавцем, при оформленні документів. Цим користуються нечесні на руку наймачі, які обіцяють хороші умови проживання та роботи, а на ділі все виявляється інакше.
Ось кілька критеріїв якісного роботодавця:
- Широкий вибір вакансій
- офіційне оформлення
- Велика компанія, а не приватний підприємець
- Роботодавець готовий допомогти з оформленням документів
Звичайно, кількість нечистих на руку роботодавців в Польщі не така велика, але якщо у вас є вибір - не варто ризикувати. Краще перестрахуватися і влаштуватися на роботу в компанію, від якої не доведеться чекати неприємностей, ніж зазіхнути на великі гроші і в підсумку залишитися з носом.
Слідкуйте за нашими новинами і статтями ВКонтакте , Twitter і Facebook !
Сподобалася стаття? Ви визнали її корисною? Поділіться з друзями в соціальних мережах!
В якій країні вас чекають?Сподобалася стаття?
Ви визнали її корисною?