- Тактика захисту по ст. 130 КУпАП Керування транспортним засобом в нетверезому стані.
- Отримайте безкоштовну консультацію адвоката по ст. 130 КУпАП
- Підстави для складання протоколу про адміністративне правопорушення
- Поліцейський не має права порушувати порядок огляду!
- Як оскаржити постанову по ст. 130 КУпАП?
- Дізнайтеся вартість послуг щодо оскарження протоколу в суді
Тактика захисту по ст. 130 КУпАП Керування транспортним засобом в нетверезому стані.
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Сьогодні місцеві суди завалені справами про адміністративне правопорушення в щодо керування транспортним засобом особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції (ст. 130 КУпАП).
Іноді водії допускають грубі помилки, після чого їх позбавляють водійського посвідчення мінімум на рік і стягують великі штрафи. Що не слід робити коли Вас зупинили і вимагають пройти огляд на стан сп'яніння (головні тези):
- ні в якому разі не відмовляйтеся від огляду;
- якщо патрульні поліції вимагають їхати в лікарню - вимагайте спочатку провести тест на місці;
- дізнавайтеся всі дані про поліцейських і просите сертифікат на прилад яким Вас перевіряють;
- в разі виникнення сумнівів вимагайте відвезти Вас в лікарню для огляду;
- в разі незгоди з результатами огляду вимагайте відвезти Вас в лікарню для огляду;
- пишіть пояснення.
Підстави проведення огляду
Огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Ознаками алкогольного сп'яніння є:
- запах алкоголю з порожнини рота;
- порушення координації рухів;
- порушення мови;
- тремтіння пальців рук;
- різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя;
- поведінка, що не відповідає обстановці.
Ознаками наркотичного будь-якого іншого іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є:
- наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп'яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота);
- звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло;
- сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови;
- почервоніння обличчя або неприродна блідість.
Отримайте безкоштовну консультацію адвоката по ст. 130 КУпАП
запит на консультацію
Підстави для складання протоколу про адміністративне правопорушення
Чому ж виникають такі ситуації, коли водій змушений захищати свої права і доводити перед судом, що він нічого не брав і не порушував ПДР. Існують дві підстави, коли поліцейські можуть скласти Протокол про адміністративне правопорушення за ст. 130 КУпАП:
1) порушення п. 2.5 Правил дорожнього руху, коли водій відмовився від проходження огляду. Водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
2) порушення п. 2.9а Правил дорожнього руху, коли було встановлено, що водій керував в стані сп'яніння. Пункт правил 2.9а каже, що водієві забороняється: керувати транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або перебувати під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Поліцейський не має права порушувати порядок огляду!
Порядок проходження огляду викладено в ст. 266 КУпАП та складається з наступного.
Огляд на стан сп'яніння проводиться поліцейським:
1. на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (зазвичай це Драгер)
2. лікарем закладу охорони здоров'я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку);
3. в разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я;
4. в разі скоєння дорожньо-транспортної пригоди (ДТП), в результаті якого були загиблі або травмовані люди, проведення огляду на стан сп'яніння учасників цієї пригоди є обов'язковим у закладі охорони здоров'я.
Двоє свідків!
Огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування його під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським в присутності двох свідків.
Час проходження огляду обмежена.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського.
У разі порушення порядку огляду на стан сп'яніння, такий огляд є не дійсним!
Найголовніше, що огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування його під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вищевказаних вимог, вважається недійсним.
Як оскаржити постанову по ст. 130 КУпАП?
Провадження у справі про адміністративне правопорушення за ст. 130 КУпАП найчастіше закривають при наступних обставинах:
1) за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення;
2) закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП;
Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. При відсутності цієї особи, справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Без Вас справа не повинна розглядатися, але якщо Ви навмисне затягує процес, суди часто виносять постанови за відсутності водіїв. Таким чином, якщо пройшло більше 3 місяців після того, як Вам виписали протокол, справу має бути закрито.
Як довести, що у Вашому випадку відсутність складу або події адмін правопорушення?
Пам'ятайте, що весь процес складання протоколу і спілкування з поліцейським повинен фіксуватися на нагрудну камеру. У разі виникнення будь-яких питань Ви маєте право витребувати відео. Також необхідно залучати свідків і будь-які можливі докази Вашої невинності.
Доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, в тому числі тими, що використовуються особою , яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюють в автоматичному режимі, або засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, в тому числі тими, що використовують уються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюють в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Адвокат по 130 КУпАП
Участь захисника. У розгляді справи про адміністративне правопорушення можуть брати участь адвокат, інший фахівець у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи. Перш за все потрібно розуміти, що оскарження протоколу в суді вимагає деяких навичок і не слід нехтувати допомогою адвоката.
Адвокат по ст. 130 КУпАП має право знайомитися з матеріалами справи; заявляти клопотання; за дорученням особи, який запросив, від імені подавати скарги на рішення органу (посадової особи), який розглядає справу, а також мають інші права, передбачені законами України.
Повноваження адвоката на участь у розгляді справи по ст. 130 КУпАП підтверджуються довіреністю на ведення справи, посвідченою нотаріусом або посадовою особою, якій відповідно до закону надано право посвідчувати довіреності, або ордером чи дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, або договором про надання правової допомоги. До ордера обов'язково додається виписка з договору, в якому зазначаються повноваження адвоката або обмеження його прав на вчинення окремих дій як захисника. Витяг засвідчується підписами сторін.
Дізнайтеся вартість послуг щодо оскарження протоколу в суді
запит на консультацію
Якщо Вам необхідна допомога адвоката для захисту в справах по ст. 130 КУпАП, звертайтеся в Ermakovlawyer .
З повагою,
Адвокат Єрмаков М.В.
Тел. (099) 022-27-45
(097) 042-65-42
Мітки: Адвокат 130 КУпАП
КУпАП?КУпАП?
Як довести, що у Вашому випадку відсутність складу або події адмін правопорушення?