Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Конституцією Російської Федерації передбачено право всіх громадян на судовий захист їх інтересів.
Реалізація даного права відбувається тільки за допомогою цивільного судочинства.
Цивільне судочинство - це законна процедура захисту, відновлення або реалізації порушених цивільних прав. Відбувається воно шляхом звернення до суду з відповідним документом (позовною заявою, скаргою, заявою окремого провадження, клопотанням і т.д.), наступним розглядом справи по суті за яким виноситься судове рішення.
Процесуальний порядок даного правового заходу, а також вимоги до судовими документами, визначені нормами Цивільного процесуального кодексу РФ. На професійному рівні кращим фахівцем в даній правовій сфері, незмінно є практикуючий адвокат по цивільних справах .
Існують кілька видів цивільного судочинства, але на практиці розглядів судових тяжб, найпоширенішими вважаються: позовну і особливе виробництво. У чому ж їх призначення і суттєві відмінності?
Позовна виробництво - здійснює захист і відновлення порушених прав при виникненні між сторонами цивільних спорів (Житлових, сімейних, трудових та ін.). Це найскладніший вид цивільного судочинства, при якому його боку (позивач і відповідач) на рівних правах відстоюють у суді свої інтереси. Таким чином, позовна судочинство носить змагальний характер протиборства сторін своїми юридичними знаннями.
Допоможемо в цивільному судочинстві
Особливе виробництво - допомагає в здійсненні певних цивільних прав, реалізація яких у відповідність до закону можлива, тільки на підставі судового рішення ( визнання громадянина недієздатним ; усиновлення дитини, встановлення юридичного факту і т.д.).
У будь-якому з усіх існуючих видів цивільного судочинства бажана участь досвідченого юриста, який зможе професійно надати представництво в суді інтересів свого клієнта.
Учасники цивільного судочинства:
- Особи займаються здійсненням правосуддя (судді, секретарі судового засідання, судові пристави).
- Особи беруть участь сторонами у справі (позивачі, відповідачі, треті особи, заявники, зацікавлені особи, прокурор).
- Особи що представляють інтереси сторін (адвокати, юристи, представники за дорученням, законні представники неповнолітніх та недієздатних).
- Особи які надають сприяння правосуддю (свідки, перекладачі, експерти, спеціалісти).
після складання позовної заяви (Заяви окремого провадження) і подачі його до суду, справа повинна бути розглянута в наступних стадіях цивільного судочинства:
Стадії (етапи) цивільного судочинства:
- Порушення судом позовної або окремого провадження .
- Підготовка справи до судового розгляду.
- Судовий розгляд (основна стадія цивільного судочинства).
- Винесення (оголошення) судового рішення і подальше виготовлення його в письмовому вигляді.
- Оскарження рішення суду в апеляційному порядку або набрання нею законної сили після закінчення строку оскарження.
- Перегляд рішення за скаргою в суді апеляційної інстанції або залишення його без зміни.
- Подача скарги на рішення суду та ухвалу апеляційної інстанції в касаційну інстанцію.
- Оскарження рішення суду в порядку наглядового виробництва.
- Якщо, після прочитання цієї статті у вас виникли певні питання і ви хотіли б отримати більш детальну інформацію про механізм цивільного судочинства, то ми запрошуємо вас на кваліфіковану юридичну консультацію у цивільних справах в наш затишний офіс.
У чому ж їх призначення і суттєві відмінності?