Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
14 лютого 2014 року, 7:22 Переглядів:
Фото "Сегодня".
За останні 10 років (з січня 2004-го по січень 2014 г.) життя подорожчало більш ніж удвічі. Такі дані представила Держслужба статистики, яка розрахувала, як росли ціни на основні групи товарів та послуг, починаючи з 2004 року (див. Інфографіку). Виросли, за її розрахунками, і зарплати: якщо порівняти ставки в Україні за 2004-й і 2013 роки (більш свіжих даних немає. - Авт.), Виявиться, що середній українець заробляє майже в 5,5 рази більше, ніж 10 років тому : 3265 грн проти 590.
Виходить, що ми стали майже втричі багатшими? І так, і ні, відповідають на це питання експерти. "Розрахунки враховують" середню температуру по лікарні ", а насправді все набагато складніше, - каже президент Украналітцентра Олександр Охріменко. - Наприклад, якщо в 2004 р за середню зарплату можна було купити 65 пляшок горілки, то 2013-му - вже 105 пляшок. тобто зарплата за 10 років зросла більше, ніж ціна на спиртне. Така ситуація практично за всіма видами товарів і послуг, крім ліків першої необхідності і палива. Наприклад, корвалол в 2004 р коштував трохи більше гривні, знеболююче - 30-35 копійок за упаковку, а тепер вони коштують відповідно 7 і 3 грн, тобто стали менш доступні.
А бензину А-95 за одну місячну зарплату і 10 років тому, і зараз, можна купити близько 270 літрів, хоча він значно подорожчав ".
"Тут важливо розуміти, що середню і високу зарплату в країні отримує менше половини працюючого населення, причому в основному в крупних і середніх містах, а в глибинці вона набагато нижче (приблизно в 1,5-2 рази), - пояснює експерт, - а ціни на продукти в цій глибинці найнижче на 10-12 грн. Тому можна сміливо вважати, що кожен другий працюючий став жити гірше, ніж 10 років тому ".
Керівник відділу аналітики Forex club Микола Івченко вважає, що жити гірше стали більше половини українців: "Статистичні дані по зарплатах не враховують пенсіонерів, у яких доходи набагато нижче, ніж у працюючих. А в споживчому кошику пенсіонерів переважають саме ті продукти, ціни на які зростають набагато швидше, ніж, наприклад, на побутову техніку або комп'ютери. Ще одна категорія постраждалих - працівники, яким після кризи 2008-2009 рр. урізали зарплати і не поспішають підвищувати ".
За даними експерта ринку праці Юрія Пекарчука, зарплати в Україні ростуть дуже нерівномірно: наприклад, в IT-галузях вони підвищувалися щорічно на 20-25%, незважаючи на кризу. А в промисловості, будівництві, сільському господарстві практично стояли, хоча інфляція з січня 2009 року по січень 2014 року становила майже 20%. Експерти прогнозують, що в 2014 році, через девальвацію гривні, інфляція прискориться до 8%, а темпи зростання зарплат - на 10-11%. Але мова, знову-таки, йде не про всіх українців: точно будуть підвищувати оклади бюджетникам (приблизно на 8-9%) і пенсії. А ось тотального зростання зарплат очікувати не варто. Хоча імпортні товари - бензин, побутова техніка, кава, сири і т. Д. - подорожчають: за словами експертів, до цього неминуче призведе зростання курсу долара.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Ви зараз переглядаєте новина "Як змінилися ціни і зарплати в Україні за 10 років (інфографіка)". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"
АВТОР:
Олександр Панченко
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Орфографічна помилка в тексті:
Послати повідомлення про помилку автора?
Виділіть некоректний текст мишкою
Дякуємо! Повідомлення відправлено.