- Моніторинг транспорту GPS / ГЛОНАСС - принцип і особливості
- Чому підприємствам корисний супутниковий моніторинг транспорту
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Сьогодні системи глобального позиціонування використовуються в безлічі сфер, одна з яких - моніторинг транспорту. Він визначає наскрізне стеження за об'єктом в режимі реального часу і, часто - контроль різних показників роботи автомобіля (витрата палива, число і тривалість зупинок, швидкість і т. Д.).
Компанія «Омникомм Урал», офіційний дилер Omnicomm, надає послуги установки моніторингових комплексів в Єкатеринбурзі і Свердловської області. У рішення, яке підбирається під сферу і особливості бізнесу, можна включити:
- наскрізне відстеження ТЗ на маршруті - з місцем розташування, фіксацією простоїв і відхилень від заданого шляху;
- контроль витрати палива - з можливістю відстежити факти зливу, заправки на сторонніх АЗС і т. д .;
- підтримка контролю за рухом, роботою МС в автопарку шляхом наскрізного спостереження;
- моніторинг технічного стану транспорту, його захист від викрадення, забезпечення безпеки водіїв і вантажів за допомогою безперервного диспетчерського контролю та т.д.
Моніторинг транспорту GPS / ГЛОНАСС - принцип і особливості
Для виконання бізнес-завдань використовується моніторинг транспорту GPS / ГЛОНАСС. Його організовують на базі навігаційних глобальних онлайн-систем, що дозволяють налагодити безперервне отримання даних про ТЗ. Зв'язок з диспетчерськими базами, на відміну від комплексів стеження «чорний ящик», підтримується по інтернет-каналах в режимі реального часу. Інформація про все, що відбувається з транспортом і де він знаходиться, оновлюється раз в 2-3 секунди. Тому вона відразу ж доступна для аналізу, а на ситуацію можна негайно відреагувати.
Для організації моніторингу необхідно вирішити кілька завдань:
- встановити на ТЗ датчики ( палива , Навантаження, швидкості та інші), модулі передачі GPRS-даних, трекери ( термінали ), Тахографи та інші пристрої;
- підключити ТЗ до глобального GPS-моніторингу і комплексу ГЛОНАСС - щоб передавати інформацію на сервери, які обслуговують компанію, диспетчерські пункти та в системи зберігання даних через супутники на орбіті, по GPRS-зв'язку;
- встановити ПО на комп'ютерах і мобільних пристроях відповідальних співробітників компанії, налагодити мережевий доступ, щоб диспетчери могли працювати з особистих кабінетів.
Чому підприємствам корисний супутниковий моніторинг транспорту
Супутниковий моніторинг транспорту відкриває перед компанією шляху до зменшення витрат, зростання прозорості управління роботою водіїв і в цілому до підвищення ефективності бізнесу. Досягається вона завдяки перевагам систем для клієнтів. це:
- оптимізація логістики - моніторинг спрощує розподіл завдань, облік і контроль автопарку, розрахунок раціональних маршрутів, створення звітності і т. д .;
- підвищення трудової дисципліни і ефективна боротьба з недобросовісністю водіїв - використанням транспорту в особистих цілях, порушенням ПДР і швидкісного режиму, зливом, заміною пального;
- зменшення витрат на обслуговування ТЗ завдяки контролю техстану і зменшення пробігу;
- попередження зриву поставок і неустойок завдяки своєчасній реакції на форс-мажори;
- комплексний аналіз даних, підтримка постійного зв'язку з водіями.
Установка системи моніторингу транспорту
Для роботи моніторингових комплексів в правовому полі необхідно встановлювати на транспорт тільки легалізовані прилади та датчики - пройшли сертифікацію, мають дозвільні документи. Є вимоги і до порядку монтажу пристроїв - якщо ними знехтувати, транспортна фірма може порушити законодавство і отримати штрафи. Тому установка системи моніторингу транспорту - відповідальний захід, яким повинні займатися ліцензовані професіонали.
Компанія «Омникомм Урал» має всі необхідні дозволи та компетенції, пропонує сучасні засоби моніторингу та монтує їх на ТЗ відповідно до законодавчих вимог. У нас великий досвід підбору оптимальних за складом і характеристикам комплексів, які допомагають зменшити транспортні витрати і підвищити прибутковість підприємства.