- Підстави для зменшення розміру виплат по аліментах
- Необхідні документи
- Куди надається заява?
- оформлення заяви
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
>>> Як виглядає зразок позовної заяви про зменшення розміру аліментів?
Діючі положення законодавчої бази РФ дають можливість громадянам зменшити розмір виплачуваних аліментів , Якщо у них є на це поважні причини. Бажано домогтися згоди сторони, якій належить виплата. В крайньому випадку можна звертатися до судової інстанції. Зразок позовної заяви про зменшення розміру аліментів розглядається в цій статті.
Підстави для зменшення розміру виплат по аліментах
Зменшення розміру аліментів можливо тільки при істотних підставах
Розпорядження про зниження розміру аліментів може бути винесено судовою інстанцією тільки при наявності досить серйозного обставини. Законодавством не визначено чіткі умови, при яких може бути прийнято таке судове постанову, тому кожне конкретне питання розглядається окремо.
Розглянемо список причин, відповідно до яких позовну заяву в більшості прикладів задовольняють:
- Відсутність працездатності громадянина через розвитку захворювання і отримання певної категорії інвалідності. За таких обставин платник аліментів сам буде мати потребу в додатковому матеріальному забезпеченні для підтримки власного здоров'я за допомогою покупки медикаментів, оплати лікувальних процедур і т.д .;
- Емансипація дитини, на яку здійснюються аліментні виплати. При досягненні шістнадцятирічного віку кожен громадянин може бути працевлаштованим. Якщо його робота буде приносити доходи, розмір яких більше аліментів;
- отримання дитиною спадщини , Або в якості подарунка матеріальних об'єктів, які є джерелом доходів, розмір яких перевищує суму регулярних аліментних виплат;
- Коли в сімействі громадянина, який сплачує аліменти в певному розмірі, з'являється черговий утриманець. До категорії таких громадян можуть мати відношення новонароджені діти, подружжя, або батьки, які втратили працездатність. Ключовою умовою для можливості зменшення розміру аліментних виплат вважається необхідність вкладення значної кількості засобів платежу в забезпечення життєдіяльності таких утриманців;
- Як поважної причини може розглядатися поява у платника другий і більш аліментні обов'язки. Відповідно до чинних положень законодавчої бази в якості аліментів з заробітної плати громадянина може вилучатися тільки 30% доходів;
- Дитині надається повноцінне державне матеріальне забезпечення . У подібній ситуації платіжні засоби потрібні тільки для придбання товарів особистого споживання, або на проживання за межами державної установи під час відпочинку;
- Рівень доходів платника в значній мірі зростає, в зв'язку з чим розмір аліментних виплат може бути зменшений. У судових інстанціях така вимога нерідко отримує задовільну відповідь.
Це далеко не повний перелік підстав, відповідно до яких допускається зниження розміру аліментних виплат.
Необхідні документи
Розглянемо основний перелік документів, необхідних для оформлення заяви:
- Довідка про доходи;
- Судові постанови, винесені в результаті попередньо проведених розглядів;
- Квитанція про оплату державного мита;
- Документ про склад сім'ї;
- Свідоцтво про народження дітей;
- Документи з медичних установ і т.п.
Будуть потрібні копії, а також оригінали цих документів.
Куди надається заява?
Позовна заява про зменшення розміру аліментів допоможе скласти юрист
Повний перелік документів надається в ту організацію, яка займалася розглядом питання про призначення аліментних виплат, або в відділення мирового суду за місцем проживання відповідача, в якості такого виступає сторона, яка отримує кошти на забезпечення дитини.
Позовна заява не буде прийнято на розгляд в ситуації, коли початкові виплати здійснювалися в порядку усною домовленістю. У подібній ситуації доведеться продовжити співпрацю з батьком, спільно проживають з дитиною, на забезпечення якого виділяються аліменти.
Бажано при цьому переконати колишню дружину оформити офіційну домовленість про зменшення розміру аліментів. Тільки після цього в разі її відмови можна буде звертатися до судової інстанції.
Не потрібно відкладати до кращих часів час подачі до суду позовної заяви. Довідки, які доводять низьку платоспроможність громадянина з аліментних зобов'язань, повинні мати максимальний термін давності, відповідний 3-м місяцем.
Потрібно пам'ятати, що при складанні заяви обсяг грошових коштів , На який повинні бути зменшені регулярні аліментні виплати, обов'язково вказується в тій же платіжне одиниці. Коли стягнення оформляється в частці до заробітку, вираженою у відсотках, зменшення буде розраховуватися аналогічно.
Зменшення розміру аліментів здійснюється фіксованою сумою в ситуації, коли виплати призначалися аналогічним чином.
оформлення заяви
Іноді батьки дійсно не мають можливість виплачувати аліменти ...
Оформлення здійснюється виключно в письмовій формі. Бланк заяви не може бути роздрукований. Потрібно визначити конкретні пункти. Які обов'язково повинні бути вказані в заяві:
- Назва судової інстанції;
- Персональні дані та контактний номер заявника;
- Особисті дані відповідача;
- Обставини, відповідно до яких була призначена аліментна виплата;
- Підстави для зменшення розміру аліментів;
- Виклад конкретних вимог заявника;
- Опис результату досудової бесіди з відповідачем;
- Сума, яку заявник виплачує на даний момент в якості аліментів;
- Положення законодавства, відповідно до яких може бути задоволено прохання;
- Список додаються документів;
- Підпис і дата складання.
Всі ці пункти обов'язково повинні бути вказані в заяві. Необхідність в зниженні розміру аліментів може виникнути в зв'язку з різними життєвими обставинами. Тому законодавством передбачена така можливість. Для цього потрібно лише написати відповідну заяву і надати його в судову інстанцію, раніше займалася розглядом питання конкретних громадян.
Про зменшення розміру аліментів на утримання дітей - у відеосюжеті:
Куди надається заява?