- Причини, через які колишнє подружжя не платять аліменти
- Коли неплатник може втратити батьківських прав?
- Як позбавити батька батьківських прав при несплаті аліментів?
- Поважні причини для відмови в позбавленні батьківських прав
- Як надходити, якщо колишній чоловік платить аліменти?
- Наслідки позбавлення батьківських прав
- Можливості відновлення батьківських прав
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
У багатьох ситуаціях після розлучення батько, який повинен регулярно виплачувати аліменти, намагається ухилитися від виконання своїх фінансових зобов'язань. До цього призводять різні причини, серед яких значаться жадібність, брак фінансів. Незалежно від причин ухилення від аліментів, доцільно розуміти, що на законодавчому рівні загрожують серйозні наслідки.
Самою крайнім заходом стає позбавлення батьківських прав того з батьків, який намагається ухилитися від фінансових зобов'язань. Після позбавлення батьківських прав стає неможливим будь-яке спілкування з дитиною.
Причини, через які колишнє подружжя не платять аліменти
Ступінь поважності причин, через які колишній чоловік може намагатися уникнути виплати аліментів, різниться.
Поважні причини:
- При розлученні батько, який повинен виплачувати малюкові аліменти, має яку-небудь нерухомістю. При цьому батько, який потребує аліменти, має право відмовитися від фінансової допомоги для отримання нерухомості. Для проведення подібної процедури необхідно звернутися в органи опіки і отримати їх згоду. Після цього документи, що підтверджують передачу нерухомості, потрібно правильно оформити і завірити у нотаріуса;
- Батько міг після розлучення вступити до університету для здобуття вищої освіти. В цьому випадку можна звернутися до органів опіки зі спеціальною довідкою. Внаслідок життєвих ситуацій допускається серйозне зменшення розміру аліментів;
- Батько, який регулярно виплачував аліменти, почав розуміти, що грошові кошти можуть використовуватися не за призначенням. Фінанси повинні використовуватися тільки на дитину. Однак в деяких випадках грошові кошти використовуються тільки в інтересах і цілях дорослої людини, батька, який отримує аліменти. При подібній ситуації можна подати відповідну заяву до органів опіки, а отже - провести потрібні перевірочні заходи. Якщо вдасться підтвердити недоцільне використання коштів, які призначені для дитини, можна розраховувати на зменшення суми аліментів;
- Якщо батько погодився тимчасово жити зі своєю дитиною, він повинен забезпечувати його, але при цьому виплати аліментів на певний період часу припиняються;
- Батько, який перестав брати участь в житті дитини, має право припинити надавати фінансову допомогу. При цьому біологічне батьківство перестає грати будь-яку роль на законодавчому рівні.
Однак в деяких випадках розглядаються неповажні причини, які також заважають виплачувати аліменти:
- Образа на колишнього чоловіка, який привів до розставання і шлюборозлучному процесу;
- Другий батько повторно одружився;
- Заборона колишнього чоловіка на зустрічі і спілкування з дитиною;
- Маленький розмір зарплати, звільнення, недостатній дохід від підприємницької діяльності, обов'язок виплачувати кредити;
- Нова сім'я батька, який зобов'язаний виплачувати аліменти, проти подібних витрат;
- Народження дітей у того, хто зобов'язаний виконувати аліментні платежі;
- Отримання зарплати в натуральній формі або надання продуктів харчування дитині замість аліментів;
- Дитина живе з більш забезпеченим батьком і будь-які фінансові обмеження відсутні;
- Батько сумнівається в своєму прямому родинному зв'язку (оптимальним варіантом стає проведення ДНК);
- Дитина погано вчиться і поводиться, внаслідок чого не виправдовує покладених надій;
- Колишня дружина, з якою живе дитина, використовує методи виховання, які не є оптимальними для батька малюка, колишнього чоловіка.
Коли неплатник може втратити батьківських прав?
Батько, який ухиляється від аліментних виплат, може втратити батьківських прав. При цьому злісні порушення фінансових зобов'язань є достатньою причиною для подібних заходів.
Якщо аліментник на постійній основі ухиляється від сплати аліментів, передбачається позбавлення батьківських прав. Забороненими вважаються наступні дії:
- Постійні переїзди з метою ухилитися від виплат;
- Прагнення приховати свій рівень доходів;
- Затримка аліментних виплат протягом чотирьох місяців або більше;
- Відмова від працевлаштування або пошуку роботи;
- Наявність значного боргу позовів про аліменти виплат;
- Ігнорування попереджень судових приставів.
Важливо відзначити, що в деяких випадках дружини вправі подавати позовні заяви на своїх чоловіків, які повинні виплачувати аліменти для виховання дитини без проведення шлюборозлучного процесу.
Злісне ухилення повинно бути виявлено подібним тільки після проведення судового розгляду та прийняття відповідного рішення судом.
Як позбавити батька батьківських прав при несплаті аліментів?
На законодавчому рівні допускається проведення судового процесу, якщо батько не виплачує аліменти і заборгував велику суму. При таких обставинах можна подати позов до суду для подальших розглядів.
Для цього зацікавлений батько звертається до судових приставів. Основним завданням на цьому етапі стає отримання довідки, що підтверджує наявність великого боргу по аліментах. Після цього подається спеціальну заяву в суд разом з іншими необхідними документами:
- Свідоцтво про одруження;
- Свідоцтво про розлучення;
- Свідоцтво про народження дитини.
До того ж позивач повинен надати суду документальні докази щодо того, що другий батько, який живе окремо, не бере участі в житті і вихованні дитини. Передбачається можливість використання документальних підтверджень, оформлених за допомогою сусідів, родичів і знайомих. До того ж потрібна спеціальна довідка з дитячого садка або школи, в залежності від того, де навчається дитина.
Позовна заява для позбавлення батька або матері батьківських прав необхідно подавати за місцем проживання тієї особи, яке заборгувало аліменти. Подавати позов до суду може не тільки батько, а й законний представник при дотриманні відповідних законодавчих вимог.
Позовна заява до суду складається з обов'язковим урахуванням наступних стандартів:
- У верхньому кутку з правого боку вказується повне найменування, адресу суду;
- Після цього вказуються ПІБ позивача і відповідача, дитини. Додатково вказується точний вік дитини;
- Вказуються будь-які важливі відомості, які можуть вважатися важливими;
- У «тілі» позовної заяви детально описується причина, по якій відповідач може втратити батьківських прав. Важливо відзначити, що злісне ухилення від аліментних виплат є серйозною причиною для позбавлення батьківських прав. При цьому необхідно вказати точну прохання, орієнтуючись на законопроект (стаття 69 Сімейного кодексу Російської Федерації);
- В самому кінці заяви можна поставити число і підпис позивача.
Поважні причини для відмови в позбавленні батьківських прав
Важливо відзначити, що зменшення розміру аліментних виплат може бути засноване на законодавчому рівні. В яких ситуаціях причини прийнято вважати поважними? За яких обставин позбавлення батьківських прав неможливе при виплаті зменшених аліментів?
До уваги слід брати такі причини:
- Сплата аліментів не вважається обов'язковою. Якщо батько передав частину свого майна дитині при шлюборозлучному процесі, аліменти перестають бути обов'язковими після проведення подібної юридичної процедури. Однак надання фінансової допомоги може здійснюватися за особистою ініціативою;
- Якщо той з батьків отримує вищу освіту, він може заощадити на аліменти. Однак це можливо тільки при навчанні в університеті;
- При підозрі того, що перераховуються кошти використовуються не за призначенням, позбавлення батьківських прав в судовому порядку неможливо. Однак при цьому батько повинен звернутися в органи опіки для проведення ДНК тесту і підтвердження біологічного батьківства. Під час перевірки необов'язково платити аліменти;
- Якщо дитина тимчасово переживає до платника, аліменти також не обов'язково виплачувати. Однак ця поступка діє тільки певний період часу. Після того, як дитина повернеться на колишнє місце проживання, аліментні платежі відновляються;
- Аліменти не повинен перераховувати той батько, який офіційно відмовився від дитини. При цьому дитину повинен усиновити інша людина. Після оформлення відповідної документації аліменти стають необов'язковими. Однак при бажанні фінансову допомогу все-таки можна надавати.
Будь-які інші причини вважаються неповажними. Однак при народженні іншого дитини у платника аліментів можна зменшити розмір виплат, так як новонароджений також потребує фінансової допомоги. Потрібно розуміти, що недостатній дохід або навіть відсутність роботи вважаються неповажними причинами, тому вони можуть привести до втрати батьківських прав на законних підставах.
Завантажити позовну заяву про позбавлення батьківських прав за несплату аліментів.
Як надходити, якщо колишній чоловік платить аліменти?
Батьківські права повинні бути збережені, якщо батько дитини платить аліменти. Однак Сімейний Кодекс РФ передбачає можливість позбавлення батьківських прав при інших вагомі причини:
- Прагнення ухилитися від виконання батьківських обов'язків (наприклад, відмова від спілкування з дитиною);
- Зловживання батьківськими правами;
- Фізичне і психічне насильство над дитиною;
- Залежність від алкоголю або наркотиків;
- Потенційна небезпека для матері дитини (наприклад, замах на життя і здоров'я, загрози).
Вкрай важливо розуміти, що позбавлення батьківських прав практично завжди є складним і специфічним судовим процесом. З цієї причини представники суду далеко не завжди готові приймати рішення про подібну принаймні.
Наслідки позбавлення батьківських прав
При позбавленні батьківських прав батько втрачає такі права:
- Участь в освіті та вихованні дитини;
- Захист інтересів і прав неповнолітньої особи;
- Витребування дитини у будь-яких інших людей;
- Надання згоди дитині на проведення емансипації;
- Підтвердження згоди на усиновлення дитини;
- Пільгові посібники для деяких батьків;
- Отримання пенсійних виплат після трагічної смерті дитини.
Багато батьків цікавляться, чи потрібно платити аліменти після позбавлення батьківських прав. Після того, як батько позбувся батьківських прав, фінансова допомога може знадобитися по законодавству.
Можливості відновлення батьківських прав
Позбавлення батьківських прав не обмежений будь-якими часовими рамками. У більшості випадків права втрачаються назавжди. Незважаючи на даний аспект, російське законодавство все-таки дозволяє подбати про поновлення батьківських прав. Однак для цього батько повинен бути готовий до проведення судового розгляду, спрямованого на рішення існуючого питання.
Для відновлення батьківських прав потрібно оформити позовну заяву, а потім - подати його. При цьому позов буде потрібно пред'явити другого з батьків, опікуна чи дитячому закладу. При розгляді справ в суді повинні залучатися представники прокуратури, органів опіки.
Суд повинен прийняти рішення на користь позивача тільки, якщо будуть пред'явлені документальні докази, що підтверджують позитивні зміни способу в житті. Наприклад, потрібно повністю виплатити борг позовів про аліменти виплат, після чого - своєчасно надавати фінансову допомогу.
Суд також повинен брати до уваги інтереси дитини. Однак інтереси дитини враховуються тільки після того, як йому виповнилося десять років.
Якщо дитину всиновили прийомні батьки, поновлення батьківських прав перестає бути можливим. З цієї причини навіть, якщо позивач пред'явив необхідні документальні докази, змінити ситуацію неможливо.
Як позбавити батька батьківських прав при несплаті аліментів?Коли неплатник може втратити батьківських прав?
Як позбавити батька батьківських прав при несплаті аліментів?
В яких ситуаціях причини прийнято вважати поважними?
За яких обставин позбавлення батьківських прав неможливе при виплаті зменшених аліментів?
Як надходити, якщо колишній чоловік платить аліменти?