- Відмова одержувачем від грошових коштів на утримання чада - чи можна?
- Як оформити дану процедуру - необхідні документи
- Способи скасування виплат
- Добровільне угоду
- В рахунок квартири або іншого майна
- Без згоди другого з подружжя
- нотаріальний відмова
- Розписка про припинення отримання грошей від колишнього чоловіка або дружини
- Чи можливо повторне звернення після припинення аліментних зобов'язань?
- За і проти прийняття такого рішення
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
аліментні зобов'язання - це обов'язок батьків матеріально забезпечувати і утримувати власну дитину.
Але, нерідко виникають ситуації, коли позивач відмовляється від отримання аліментів, регламентуючи свою позицію різними доводами.
Щоб не отримувати аліменти батько може оформити відмову, але такий документ буде мізерний, оскільки гроші призначаються ні йому, а дитині.
Фактично відмова від аліментів може обернутися для відмовляється негативно - наприклад, якщо опіка вирішить, що мати не досить заможна і не може забезпечити дитині все необхідне, але при цьому хоче звільнити батька від аліментних зобов'язань, її можуть притягнути до відповідальності на підставі невиконання покладених обов'язків .
Дорогі читачі!
Наші статті розповідають про типові способи вирішення юридичних питань, але кожен випадок носить унікальний характер.
Якщо ви хочете дізнатися, як вирішити саме Вашу проблему - звертайтеся в форму онлайн-консультанта справа або телефонуйте за телефонами нижче. Це швидко і безкоштовно!
до змісту ↑
Відмова одержувачем від грошових коштів на утримання чада - чи можна?
У законодавчих актах немає чіткого поняття, яке означає добровільну відмову від грошових виплат. Цей факт обумовлений тим, що навіть волевиявлення відмовляється від аліментів не повинна позбавляти дитину права на отримання матеріальної підтримки.
По суті, добровільна відмова - це волевиявлення батьків (опікунів), яке позбавляє платника від аліментних зобов'язань.
Ініціатором відмови виступає той, хто отримує аліментні виплати, але оформлення дане процедури досить складне - відмовитися від аліментів набагато складніше, ніж домогтися їх отримання.
В судовому порядку можна перервати законної матеріальної допомоги в таких випадках:
- при проведенні процедури встановлення батьківства і виявлення відсутності у виплачує кошти споріднених зв'язків з дитиною;
- при невиконанні одержувачем своїх прямих обов'язків;
- якщо дитина міститься виплачують аліменти особою (наприклад, батько виконує аліментні зобов'язання, а дитина переїхав на постійне проживання до нього);
- після удочеріння або усиновлення дитини іншою особою, тобто батько позбавляється прав на дитину.
Відмовитися від аліментів, які виплачуються колишнім чоловіком / дружиною можна, але якщо органи опіки дізнаються про низьку матеріальну забезпеченість дитини і позивача, який відмовляється від належних за законом аліментних виплат, то батько може бути притягнутий до відповідальності і навіть позбавлений батьківських прав .
З цієї причини перед прийняттям такого рішення, як відмова від аліментів, слід все зважити і визначитися - не обмежить це дію прав і добробуту своїх дітей.
Добровільно можна відмовитися від отримання аліментів, якщо:
- складено Угода , За яким платник буде матеріально допомагати і оплачувати потреби і потреби дитини без вказівки суворої суми;
- одержувачем створена нова сім'я, де забезпечення дитини бере на себе друга половина;
- за домовленістю і з дозволу опіки аліменти можуть бути стягнуті у вигляді майна - наприклад, чоловік залишає дружину і дитині квартиру, половини якої він був власником, замість виплати аліментів.
Як оформити дану процедуру - необхідні документи
Якщо документи про аліментних зобов'язаннях раніше не були подані до суду, то укласти угоду можна у нотаріуса. Для цього потрібно пред'явити:
- паспорт;
- Угода в письмовій формі (його допоможе скласти фахівець);
- свідоцтво (метрика) про народження дитини.
Якщо ж аліментні виплати надходять за рішенням, прийнятим судом, то одержувачу потрібно звернутися до приставам, де потрібно надати:
- підтверджують особистості документи (свідоцтво про народження, паспорт);
- заяву із зазначенням причини по якій виробництво має припинитися;
- розписка про те, що гроші вже виплачені або завірена нотаріально угоду;
- виконавчий лист.
Заява про скасування судового наказу про стягнення аліментів є для скачування тут .
до змісту ↑
Способи скасування виплат
Найпростіший варіант відмовитися від аліментних виплат - просто не подавати позов на них при розлучення .
Але, якщо опіка зацікавиться причиною такого вчинку, батьку, з ким проживає дитина, доведеться обґрунтувати причину свого рішення і переконати перевіряючі органи в тому, що дитина міститься гідно і не потребує.
В іншому випадку опіка може зобов'язати отримувати гроші від колишнього чоловіка, щоб дитячі права не були ущемлені.
до змісту ↑
Добровільне угоду
Відповідно до статті 326 ЦПК РФ є можливість скасувати стягнення аліментів шляхом укладення між колишнім подружжям мирової угоди.
При цьому, якщо виробництво вже почалося, то досить заявити про його припинення, що регламентується 440 статтею ЦПК РФ.
Але, відмовитися від отримання коштів неможливо, якщо встановлено, що дана дія завдасть шкоди умовам розвитку і проживання дитини (39 стаття ЦПК).
Щоб здійснити відмову таким чином, буде потрібно надати свідоцтво про те, що між подружжям шлюб розірвано, а також - що підтверджують особистості колишнього подружжя і їх спільну дитину документи.
пропонуємо вам завантажити зразок Заяви про припинення виконавчого провадження.
до змісту ↑В рахунок квартири або іншого майна
Найчастіше така процедура проводиться шляхом переписування платника аліментів власного майна на дитину або одноразової передачі достатньої на його тривале утримання суми.
Процедура обов'язково посвідчується нотаріально, при цьому, крім акта про передачу грошей чи майна, потрібно буде оформити добровільне двосторонню угоду, в якому буде чітко позначена передача коштів або нерухомості в рахунок сплати аліментних зобов'язань.
Такий спосіб убезпечить платника і одержувача від виникнення прострочень і забезпечить дитину необхідною базою для гідного розвитку. Для проведення процедури необхідно скласти угоду і надати нотаріусу документи, що підтверджують:
- особи учасників;
- перехід права на володіння власністю до дитини або виплату певної суми.
Якими законами РФ регламентуються обов'язки батьків по вихованню та утриманню дітей? Відповідь знаходиться в нашій наступній статті .
до змісту ↑
Без згоди другого з подружжя
Якщо платник аліментів бажає їх не сплачувати, він повинен подати в суд, що відноситься до місця реєстрації одержувача аліментних виплат, заяву про припинення зобов'язань.
Для проведення процедури необхідно:
- написати заяву;
- надати особисті документи;
- довести, що одержувач не потребує виплати - наприклад, дитина проживає з позивачем або одержувач втратив право на виплати (87, 97, 92, 90, 96 статті Сімейного Кодексу);
- виконавчий лист;
- якщо платник не здатний виплачувати грошові кошти в зв'язку з важким фінансовим становищем, настанням непрацездатності або хвороби (114 стаття СК).
Бланк Позовної заяви про звільнення від подальшої сплати аліментів можна скачати тут .
до змісту ↑
нотаріальний відмова
Оформлення такої форми відмови актуально в тому випадку, якщо раніше між батьками було укладено угоду.
Але, важливо пам'ятати, що одержувач повинен надати нотаріусу вагомі доводи відмови від виплат і довести, що рівень життя дитя залишиться колишнім.
Набагато простіше оформити у нотаріуса відмову від виплат в світлі одноразової отримання певної суми або майна. Крім того, в цю угоду можна включити такі умови, за якими платник покладає на себе певні матеріальні зобов'язання.
Для здійснення процедури слід:
- надати особисті документи;
- скласти і підписати договір між сторонами в присутності нотаріуса;
- надати докази можливості забезпечення дитини самостійно.
Розписка про припинення отримання грошей від колишнього чоловіка або дружини
Юридичної сили такий документ не матиме, якщо він не є доповненням до одного з перерахованих вище варіантів досягнення між колишнім подружжям консенсусу щодо виплати аліментів.
Проте, скласти таку угоду можна, якщо надані засвідчують особистості присутніх документи:
- в разі, якщо обоє батьків згодні;
- якщо органи опіки не проти.
Чи не рідкісна ситуація, коли суд присудив виплату аліментів - якщо отримувати їх не бажаєте, доведеться відвідати канцелярію і забрати з собою виконавчий лист.
Після цього, слід піти до судових приставів і поставити позначку про не бажання отримувати кошти. Відповідно до законодавства оформлений таким чином відмову зупиняє виробництво.
до змісту ↑Чи можливо повторне звернення після припинення аліментних зобов'язань?
На це питання відповідь повністю позитивний - відновити отримання аліментів можна такими способами:
- розірвати угоду про відмову у виплатах і укласти нову угоду про їх отримання;
- якщо відмова був оформлений під час шлюборозлучного процесу, то за виплатами слід звертатися до суду;
- в разі, якщо є на руках виконавчий лист, з ним треба йти до судових приставів, де пишеться заява і виробництво поновлюється.
Але, слід знати, що можна вимагати виплати за минулий час на суму, що не перевищує ту, що була б виплачена за три попередні роки.
до змісту ↑
За і проти прийняття такого рішення
Серед позитивних моментів при відмові від виплат можна відзначити, мабуть, тільки повна відсутність взаємодії з колишнім чоловіком.
А оскільки така процедура ущемляє права дитини, то причинами відмови від виплат може зацікавитися опіка - одержувачу доведеться доводити, що дитина ні в чому не має потреби і не обмежується.
Читайте також : Виїзд неповнолітньої дитини за кордон без батьків - чи можливо це?
Відмова від аліментів та іншого матеріального забезпечення дитини кожним з батьків - у більшості випадків суперечить закону і моралі процедура.
Дитина має повне право отримувати від мами і тата як грошові кошти, так і інші блага. Не варто відмовлятися від аліментів, якщо самостійно не можете забезпечити дитині той рівень життя, який був би при регулярному отриманні виплат.
Припинення аліментних зобов'язань - в наступному відео:
Відмова одержувачем від грошових коштів на утримання чада - чи можна?Якими законами РФ регламентуються обов'язки батьків по вихованню та утриманню дітей?