- Як можна уникнути сплати аліментів Як уникнути аліментів? Виплата аліментів за законом передбачає...
- Відмова від батьківства в добровільному порядку
- Припинення забезпечення екс-подружжя
- усиновлення дітей
- Припинення виплат аліментів в судовому порядку
- Відмова від аліментів одержувачем аліментів
- Способи оформлення відмови від аліментів
- Позовна заява про скасування аліментів, зразок
- Угода про відмову від аліментів
Як можна уникнути сплати аліментів
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Як уникнути аліментів? Виплата аліментів за законом передбачає і те, що протягом життя можуть скластися різні ситуації, які можуть призвести до скасування аліментів, в тому числі, може статися звільнення від сплати аліментів на неповнолітніх дітей.
Якщо такі ситуації виникли, то платником аліментів необхідно звернутися у відповідну судову інстанцію з заявою про припинення витребування грошового забезпечення та надати обґрунтування своїх вимог. З дати задоволення позову учасники процесу припиняють взаємозалежність, отримують повну дієздатність і визнаються що не потребують допомоги.
Причини для зупинки аліментних платежів
згідно статті 120 Сімейного кодексу Російської Федерації переклади грошового забезпечення можуть бути зупинені за нижченаведеними приводів:
- смерть однієї із сторін процесу;
- виникнення причин, прописаних в злагоді, якщо таке було зареєстровано між учасниками процесу;
- досягнення сином 18-ти річчя;
- відновлення дієздатності у інваліда дитинства;
- усиновлення чада, яким здійснювалися виплати, іншою особою;
- відновлення працездатності та здатності самої себе забезпечувати у подружжя, яка отримувала фінансові дотації;
- вступ в наступний шлюбний союз екс-чоловіком, якому надавали фінансову допомогу.
Найпоширеніші приводи для припинення виплат аліментів:
- Опротестування факту батьківства;
- Припинення забезпечення екс-подружжя;
- Усиновлення сина.
Також корисно знати: як встановити батьківство .
Відмова від батьківства в добровільному порядку
Можливість відмови від батьківства в добровільному порядку передбачена статтею 52 СК РФ, згідно з якою батько, хто має сумнів у своєму кровній спорідненості з дитиною, має право спростувати це в суді.
Безкоштовна консультація юриста
Відповімо на ваше запитання за 5 хвилин!
Задати питання
Тільки громадяни, яким при реєстрації народження потомства було відомо, що вони не є кровними батьками, але не поставили до відома про це, позбавляються права опротестувати факт батьківства.
Безкоштовна консультація юриста
Відповімо на ваше запитання за 5 хвилин!
На сьогоднішній день встановлення спорідненості по ДНК доступно досить великій кількості громадян. На підставі рішення суду, що встановив відсутність кровного споріднення, позивач звільняється від обов'язку сплачувати грошові дотації. З дати його прийняття платником аліментів має право зупинити переклади.
Але важливо отримати виконавчий лист і передати його службі судових приставів для зупинки справи по утриманню грошових коштів. Таким чином судова практика показує відмову від батьківства звільняє від сплати аліментів.
Припинення забезпечення екс-подружжя
згідно статті 89 Сімейного кодексу РФ в судовому порядку можуть бути прописані грошові дотації на:
- екс-дружина, який втратив працездатність і визнаного зазнають нужду;
- вагітну дружину, а також жінку на період до трьох років з дати появи загального чада;
- чоловіка, визнаного нужденним і доглядають за сином-інвалідів або інвалідом з дитинства I групи.
Звільнення від сплати аліментів на неповнолітніх дітей, запропонованих за цією статтею, також може бути тільки після судового рішення. Позивачу слід довести, що чоловік знову може працювати або має будь-який дохід.
Щоб зупинити аліментні перерахування екс-дружині по 2 пункту, доведеться підтвердити її повторний вступ у шлюб в період 3 років після появи потомства, в наслідок чого новий чоловік буде зобов'язаний дбати про неї.
Згідно з позицією 3 зупинити аліментні перерахування можливо тільки, якщо дієздатність сина відновлена або чоловік, який виховує його, не потребує фінансової допомоги.
Читайте також: як сплачуються аліменти на дружину до 3 років .
усиновлення дітей
За фактом усиновлення дітей обов'язок по їх забезпеченню в повній мірі покладається на їх усиновителя, так само, як і інші права та зобов'язання, що покладаються сім'ї згідно СК РФ. За фактом аліментообязанность знімається з дати адаптації. Але якщо виконавче справа була відкрита, доведеться якомога швидше отримати в світовому суді наказ про скасування дотацій або оформити їх припинення в рамках позовного провадження.
Маючи судовий акт, потрібно отримати виконавчий лист, на підставі якого службою судових приставів буде закрито виконавче справа датою, прописаної в рішенні судді.
Припинення виплат аліментів в судовому порядку
Почати потрібно з обігу в мировий суд, який визначив дотації про таке пакетом документів:
Все це додається до позовної заяви про скасування витребування грошових переказів. Якщо суд задовольнить позов, новий виконавчий лист передається в відділення служби судових приставів, яке здійснює витребування аліментних дотацій.
Безкоштовна консультація юриста
Відповімо на ваше запитання за 5 хвилин!
Витребування грошових виплат і борги по ним зупиняється з дати прийняття рішення суддею.
Безкоштовна консультація юриста
Відповімо на ваше запитання за 5 хвилин!
Відмова від аліментів одержувачем аліментів
Рідше, але все ж буває так, що відбувається відмова від аліментів одержувачем аліментів. Наприклад, якщо аліментообязанного має неофіційний дохід, тому не може юридично оформити виплати. У такій ситуації важливо пам'ятати, що батько або опікун представляє інтереси потомства.
У СК РФ і Федеральному законі «Про основні гарантії прав дитини в Російській Федерації» прописано, що витребування грошового забезпечення від батька, що не здійснює виплати по своїй волі, є безумовним суб'єктивним правом кожного неповнолітнього. Одночасно з цим батьки зобов'язані однаково фінансово забезпечувати спільне потомство до досягнення нею вісімнадцятиріччя.
На сьогоднішній день законодавчо виключено задоволення в судовому порядку позовів про добровільну відмову від аліментів одержувачем аліментів, а також прописаний порядок, за яким їх витребування може бути вироблено органами опіки та піклування, якщо у обох батьків немає такого бажання.
Але насправді можна відмовитися від аліментних дотацій, якщо слідувати деяким правилам.
Способи оформлення відмови від аліментів
Вибір шляху вирішення питання залежить від ситуації, в якій опинилися боку:
- до призначення дотацій в суді;
- після визначення дотацій в суді або в протягом виконавчого провадження;
- Угода про відмову від аліментів.
Найлегший спосіб, коли сторони не истребуют ніяких грошових переказів в суді і продовжують жити паралельно один одному, якщо права нащадків на забезпечення дотримуються в необхідному обсязі, і у органів опіки немає приводів втручатися.
Але обоє батьків мають зобов'язання і право на надання фінансової допомоги загальним чаду. І якщо хтось захоче погашати витрати щодо його забезпечення без згоди іншого, юридичних причин забороняти йому це робити не існує.
В рамках шлюборозлучних процесів судді зобов'язані не тільки визначати місце проживання неповнолітніх нащадків, а й призначати грошові сплати їм. Щоб цього уникнути, батькам доведеться підписати мирову згоду з добровільної їх передачі. Але якщо рішення винесено, то щоб відхилити дотації, аліментообязанного повинен відразу оскаржити його в апеляційному порядку. При цьому згідно з статті 326.1 ЦПК (Цивільно-процесуального кодексу) слід написати в суд підписана обома учасниками заяву про укладення мирової згоди.
Або заявити про нього в процесі апеляції, тоді відповідний запис вноситься до протоколу судового засідання, потім учасники справи зобов'язані його підписати.
Для відмови від дотацій в процесі виконання виконавчого справи по статті 440 ЦПК доведеться піти в суд з належним позовом. За фактом його опрацювання буде прийнято рішення, яке передається всім учасникам справи, в тому числі приставу, який на підставі цього визначення суду припинить або продовжить виконавче провадження.
Але потрібно враховувати, що відповідно до статті 39 ЦПК суд відхилить заяву про відмову від аліментів, якщо це може порушити права або інтереси когось із учасників, наприклад, дітей.
Вам може бути корисно дізнатися: які потрібні документи на аліменти на дитину після розлучення .
Позовна заява про скасування аліментів, зразок
Текст позовної заяви повинен бути написаний з дотриманням вимог статей №131 і 132 Цивільно-процесуального кодексу і повинен містити: найменування судової інстанції, яка буде займатися цим питанням;
- П.І.Б., місце проживання ініціатора процесу;
- П.І.Б. і місце проживання відповідача;
- опис виниклої життєвої ситуації з обов'язковим зазначенням на порушені інтереси позивача;
- причини, за якими можливе звільнення від фінансових обов'язків і засвідчують документи;
- Ціна позову - сума витребуваних з відповідача за рік перекладів;
- перелік документів, що додаються.
Докласти обов'язково потрібно квитанцію про оплату держмита, величина якої розраховується згідно п. 1 ч.1 статті 333.19 Податкового кодексу.
Угода про відмову від аліментів
Коли фінансове забезпечення здійснюється за нотаріально посвідченою згодою - угоду про відмову від аліментів, то воно може бути зупинено через розірвання того. За статтею 101 СК це здійснюється в нотаріальному чи судовому порядку.
Для першого варіанту необхідно обопільна згода учасників процесу. Тоді так само нотаріально реєструється документ про скасування раніше завізованого угоди про відмову від аліментів.
Якщо згоди між учасниками досягти не виходить, і угоду про відмову від аліментів не підписано, то переклади можуть бути зупинені тільки в судовому порядку. Відмовитися в односторонньому порядку неможливо. Щоб відхилити грошове забезпечення на етапі виконання судового рішення, потрібно скласти належне звернення до суду, так, як тільки на підставі судового припису можлива відміна виконавчого провадження.
Як можна уникнути сплати аліментів Як уникнути аліментів?