Адвокат, юрист по аліментах. Безкоштовна консультація

  1. Аліменти в судовому порядку

Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua

Аліменти - це грошові кошти, які в певних випадках одному члену сім'ї необхідно виплачувати на утримання іншого, який цього потребує. Найпоширенішим випадком цих виплат є аліменти на дитину, рідше - на утримання дружини. Аліменти - це грошові кошти, які в певних випадках одному члену сім'ї необхідно виплачувати на утримання іншого, який цього потребує Згідно із законом, батьки зобов'язані утримувати своїх дітей до досягнення їх повноліття.

Однак, повнолітні діти так само мають право на аліменти, але тільки в тих випадках, якщо вони продовжують здобувати освіту або їм ще не настав 23 роки.

Розмір аліментних виплат може бути визначений самим платником, спільно прийнятий батьками дитини або встановлений судом. Аліменти виплачуються добровільно - за спільною домовленістю між батьками дитини, або ж в примусовому порядку - по винесенню рішення суду.

Добровільна виплата аліментів здійснюється через адвоката медіатора або за власною ініціативою платника. Для цього йому необхідно подати заяву за місцем роботи, виплати стипендії або ж пенсії про відрахування аліментних коштів з його доходів, вказавши в заяві термін і суму виплат.

У такій ситуації, платник аліментів самостійно вирішує в якому порядку будуть сплачуватися аліменти і яку суму вони становитимуть.

Батьки дитини мають право спільно визначити суму обов'язкових аліментних виплат, уклавши аліментні угоду. Договір про сплату аліментів на дитину оформляється в письмовій формі і посвідчується нотаріусом.

Батько і мати дитини повинні визначити розмір аліментів, строки та порядок виплати грошових коштів. Якщо один з батьків, який повинен виплачувати аліменти, не виробляє сплату, тим самим порушуючи умови договору, іншого з батьків слід звернутися до юриста для примусового стягнення аліментів.

В даному випадку, стягнення грошових коштів з боржника буде проводитися державною виконавчою службою. Якщо батькам не вдалося домовитися і укласти аліментні угоду, один з батьків, з ким проживає дитина, має право стягнути аліменти у другого з батьків на утримання спільної дитини в судовому порядку.

Аліменти в судовому порядку

Примусова виплата аліментів встановлюється в судовому порядку, якщо батько, який не проживає з дитиною, відмовляється добровільно надавати матеріальну допомогу на утримання дитини. Батько, з яким проживає дитина, може витребувати сплату аліментів, звернувшись з позовом до суду.

Після судового розгляду, суд встановлює певний розмір аліментних виплат і видає стягувачу виконавчий лист на стягнення грошових коштів. Виконавчий лист необхідно подати в органи державної виконавчої служби за місцем проживання або прописки відповідача для відкриття виконавчого провадження.

Державний виконавець передає необхідні документи за місцем отримання грошових коштів платника аліментів для стягнень аліментні суми з його доходів в установленому судом порядку. Якщо відомості про місце проживання боржника відсутні, в судовому порядку виноситься постанова про розшук цього боржника.

Якщо платник ухиляється від аліментних виплат більше півроку, держава забезпечує стягувачеві тимчасову матеріальну допомогу на утримання дитини. Держава надає мінімальний розмір аліментів , Який становить 30 відсотків від прожиткового мінімуму дитини відповідного віку. Матеріальна допомога є тимчасовою і призначається кожні шість місяців, після чого одержувачу потрібно заново подавати заяву і оформляти державну допомогу в зв'язку з несплатою аліментів.

BIKINIKA.com.ua
Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua. Казино "Buddy.Bet" обещает вам море азарта и незабываемых моментов. Поднимите ставки и начните выигрывать прямо сейчас.

We have 4 guests online