Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
У біржовій практиці податок на дивіденди є другим основним видом податкових зобов'язань після податку на доходи від продажу акцій . При здійсненні дивідендних виплат податковим агентом є акціонерне товариство, а значить, податок на дивіденди сплачується безпосередньо компанією-емітентом.
дивідендами вважається будь-який дохід, виплачений емітентом всіх акціонерів товариства, пропорційно їх пайовій участі з чистого прибутку компанії, що залишилася після оподаткування.
Податковий агент зобов'язаний розрахувати, утримати та перерахувати податок до бюджету - і всі ці функції виконує компанія, що випустила акції. Податок на дивіденди утримується компанією ще до того, як доходи будуть перераховані акціонерам, в результаті чого власники акцій одержують прибутки вже очищені від зобов'язань, і необхідності звітувати перед Податковою інспекцією у них не виникає.
Податок на дивіденди - чи можна піти від його сплати?
Нерідко виникає питання - чи може акціонер написати заяву, яка скасовує функції емітента як податкового агента, і чи має право інвестор самостійно звітувати з податку на дивіденди? У кримінальному кодексі РФ є стаття 199.1 «Невиконання обов'язків податкового агента», яка передбачає кримінальну відповідальність для емітента за невиконання даних функцій, тому при зверненні клієнта з цим проханням він отримає гарантований відмова і піти від сплати податку не вийде.
Процентні ставки
Законодавство встановлює різні процентні ставки для різних категорій інвесторів (згідно зі ст. 224 і ст. 284 НК РФ), докладніше в таблиці. Наприклад, іноземна організація володіє акціями Газпромом - в такому разі компанія ГАЗПРОМ, перед тим як зарахувати дивідендні платежі юридичній особі, утримає з усієї суми доходу 15% і перерахує нерезиденту суму, вже очищену від податкових зобов'язань. Іншим акціонером Газпрому є російський громадянин - в даному випадку емітент зобов'язаний утримати 9% від суми дивідендів перед тим, як зарахувати дохід на рахунок фізичної особи.
Податок на дивіденди - чи можна піти від його сплати?Податок на дивіденди - чи можна піти від його сплати?
Нерідко виникає питання - чи може акціонер написати заяву, яка скасовує функції емітента як податкового агента, і чи має право інвестор самостійно звітувати з податку на дивіденди?