Наш общий бизнес-фронт BIKINIKA.com.ua
Реєстрація та пломбування касових апаратів здійснюється в кілька етапів. Ми пропонуємо короткий путівник по даній діяльності, що охоплює інтереси вітчизняних компаній.
Державний реєстр касових апаратів
Касові апарати (модулі, механізми, машини), реєстратори розрахункових операцій-вимагають реєстрацію в податковому органі.
Існують два реєстри, один для апаратів, допущених до реєстрації, а інший для заборонених. Причиною останнього служить старіння моделі, або її технічна несправність.
Для того щоб уникнути придбання реєстратора, термін реєстрації якого закінчився, необхідно при виборі касового апарату, постійно звірятися з держреєстром РРО. У ньому, крім реєстрації, марки апарату, а також назви його виготовлювача, описуються такі деталі як:
- • версії внутрішнього програмного забезпечення, що реалізуються для кожного апарату;
- • прийнятні види оподаткування, а також рід діяльності, характерний для кожного апарату;
- • термін, після якого реєстрація не допускається.
Указом ДПС №772 від 23 серпня 2012 року було прийнято останній реєстр на жовтень 2012 року. Однак доповнення до нього можуть бути прийняті в будь-який час, так як перевипуск повної версії реєстру не потрібно.
Нижче надані всі марки (в дужках вказані виробники), які можуть бути використані в українських точках продажів, за винятком автозаправних станцій: Datecs ( «Юнісістем», Київ); Silex ( «АВ плюс», Київ); СПЕККА ( «Мальва», Київ); РФ ( «Експотрейд», Київ); Mini ( «Юнісістем», Київ); Склад ( «Експотрейд», Київ); Кроха ( «Atlas», Київ); Ера ( «Електронмаш», Київ); Калина ( «Троян», Львів); Телекарт ( «Телекарт-Прилад», Одеса); Марія ( «Резонанс», Кривий Ріг); Neon ( «Atlas», Київ); Славутич ( «Експотрейд», Київ); Екселліо ( «Датекс», Софія, Болгарія); Гном ( «Електронмаш», Київ); Експо ( «Експотрейд», Київ); Мальва ( «Мальва», Київ).
Також існують особливі апарати для АЗС, з якими ви можете ознайомитися в повній версії держреєстру РРО.
Етапи реєстрації касового апарату
Контрольно-касову техніку підприємці та організації повинні ставити на облік за місцем податкового обліку. Філії організацій, що працюють в інших районах, можуть відправляти реєстраційні дані касових апаратів за місцем обліку головного підприємства.
Пакет документів, який надається для реєстрації апаратів:
- заяву, для написання якого існує спеціальна встановлена форма;
- оригінал свідоцтва про реєстрацію компанії (його необхідно тільки продемонструвати, а надати копію);
- копія договору про сервісне обслуговування та техпаспорт касового апарату;
- копія документа що підтверджує право володіння апаратом;
- розрахункові операції і книга обліку по ним;
- журнал з обліку виклику технічного фахівця;
- довіреність (обов'язково з печаткою компанії і підписом осіб, які мають право підпису відповідно до статутних законами компанії);
- сам касовий апарат.
Щоб уникнути реєстрації апаратів у фірм - одноденок, виникла загальноприйнята необхідність надання довгострокового договору оренди, або покупки нерухомості, в якій є касовий апарат.
Після того, як всі необхідні документи будуть прийняті, податківці протягом двох робочих днів видають суб'єкту довідку про резервування фіскального номера касового апарату. Дана довідка є дійсною протягом п'яти робочих днів.
За ці дні представник компанії, звертаючись в центр сервісного обслуговування РРО для опломбування та введення в експлуатацію апарату, отримує акт про опломбування та два примірника акта про введення в експлуатацію. Потім копії ці акти необхідно віддати податковому органу. Після чого компанія отримує реєстраційне свідоцтво.
Якщо довідка про резервування номера була використана протягом визначеного часу, то вам необхідно вдруге звернутися до відповідних органів.
При реєстрації тимчасово використовується апарату необхідно окремо вказати, по-перше, назва і адреса, де буде зберігатися даний апарат; по-друге, назва і місце, де він надалі буде використовуватися.
Випадки перереєстрації, скасування реєстрації, або зняття з обліку касового апарату.
Примусове скасування реєстрації здійснюється:
- в разі якщо закінчується термін служби апарату, податківці зобов'язані за місяць попередити власника апарату про скасування подальшої реєстрації;
- в разі виявлення більше трьох місяців відсутності суб'єкта господарювання;
- в разі виявлення помилки в програмі або в конструкції апарату;
- в разі нехтування правилами держреєстру РРО та використання апарату не за призначенням.
Якщо сталася крадіжка, поломка або будь-які інші форс-мажорні ситуації, суб'єкт господарювання повинен негайно сповістити податківців і надати копію документа органів внутрішніх справ.
У разі добровільного зняття касового апарату, також необхідно сповістити податківців. При цьому мати при собі пакет документів:
- заяву про зняття касового апарату;
- технічний паспорт;
- КОРО (книга обліку по розрахункових операціях);
- договір сервісного обслуговування касового апарату;
- довіреність на ім'я осуществітелем зняття з обліку з усіма печатками та підписами, встановленими законодавством компанії;
- правка реєстрації даного апарату;
- довідка про опломбування апарату.
Останні дві довідки вилучаються податківцями.
Крім усього перерахованого, необхідно замовити в центрі сервісного обслуговування розпломбування апарату. Потім податкова інспекція проведе всі необхідні перевірки, без яких вона не має право вилучати касовий апарат.
Після отримання всіх необхідних документів та акта про перевірку, податкова виписує довідку про скасування реєстрації РРО.
Ознайомитися з подальшими змінами і доповненнями ДПАУ 01.12.20 року, ви можете на порталі парламенту.